Co po ukonceni Bc.studia ?

Príspevok v téme: Co po ukonceni Bc.studia ?
cajik

Budem pokracovat v magisterskom,prihlasku som podala,primacky sa nerobia,beru kazdeho. Ale neviem ako to funguje,lebo po bc.statniciach uz niesom student VS,to budem az po riadnom zapise do 4.rocnika. Treba sa nahlasit do zdravotnej poistovne alebo na urad prace?? :/ Vsade pisu ze absolventi sa musia hlasit do 8 dni,ale pride mi to blbost,ked dopredu viem,ze idem dalej studovat..

CMu_Q

plus nieco naviac:

do tohto obdobia (sustavnej pripravy na povolanie studiom) sa NEZAPOCITAVA:
a) ak si vykonavala pracovnu cinnost ( s vynimkou brigadnickej cinnosti), alebo si bola zaradena do evidencie nezamestnanych obcanov
b) alebo ak si prerusila studium

cize v tychto pripadoch si povinnosti prihlasit sa na urady, poistovne a ktovie kam este - musis splnit....

CMu_Q

no vlastne tak ako je pisane v tom clanku, teraz som si ho precitala - je to tak ako som napisala nizsie :))) to isteee....

tekvicka

netreba sa nikde zahlasovat, je dobre poslat na zdravotnu poistovnu potom kopiu rozhodnutia o prijati na studium ked ho budes mat, jeden kamos sa bol pytat a tak mu to povedali na zdravotnej.vlastne ako potvrdenie ze ides pokracovat v studiu. bc sme koncili minuly rok.

CMu_Q

pokial ides dalej v studiu, tak sustavna priprava na povolanie, zo strany nezaopatreneho dietata do dovrseni 25 rokov, je aj obdobie, od ukoncenia prveho stupna studia na vysokej skole, do obdobia zapisu na druhy stupen vysokej skoly - najneskor do oktobra, ak rok ukoncenia studia prveho stupna VS je rokom zapisu na studium druheho stupna VS - teda to iste obdobie.....

takze nemusis sa nic prihlasovat.....

teraz sa to ucim na skusku, tak mam v tom prehlad....

Mgr.sama

Hm? Veď keď ukončila štúdium štátnymi skúškami - tým pádom už nie je študentkou a stane sa ňou až dňom zápisu. Takže sa choď zaevidovať.