Pasovy opar

llek

Sisa, pacienti po liecbe CHT a RT mavaju castjesie pasovy opar ako inak zdravi ludia. Nezriedka je to aj niekolko mesiacov po ukonceni liecby. To, co ma teraz tvoja mama je neuralgicka bolest, t.j bolest nervu, lebo pasovy opar je zapal nervu. Ibalgin je uplne od veci a nebudem to komentovat. Pytajte sa k neurologovi s cielom liecy bolesti alebo sa spytajte, ci mamu nemozu odoslat na specialnu ambulanciu na liecbu bolesti. Postherpeticke bolesti su neprijemne, mozu dlho pretrvavat a spravna liecba bolesti je klucovou to, co sme povinni pacientovi poskytnut, nedajte sa odbyt, dnes pacient neumusi trapiet takymi bolestami

silvia0412

V prirodnej lekarni som sa dočitala ,že na to pomaha rastlina skalnica strechová,vyzera to ako skalka ako taka ružica ,a listy z nej treba narezať a potierať postihnuté miesto tou šťavou z tej rastliny a potom tie listy na noc priložiť na postihnuté miesto ,vraj to veľmi rýchlo zaberá.Tuto rastlinku dostanete v každom kvetinarstve so živými kvetami.

Sisa 3

aj moja mamka ma pasovy opar, strasne ju to boli uz 4.tyzden (dosala to ako nasledok oslab.imunity po radio a chemo-terapii). Teraz berie 1-2 lyzice rybacieho oleja, l-lysin, B-komplex, betaglukan a pije lapacho. Proti bolesti ibalgin-no to je vzdy len kratkodoba ulava. Vobec sa nevyspi a bojim sa , aby tie bolesti nepresli do chronic. stadia. Co moze este urobit, aby sa to zlepsilo? Vopred dakujem za odpoved

Peto T

Existuje jedna účinná a bezpečná liečba liečba, no považuje sa dodnes za experimentálnu, hoci stovky pacientov boli vyliečené za 3-5 dní.

Pozrite kapitolu Pásový opar, a samozrejme kapitolu Vedľajšie účinky.

rizikaockovania.sk

RNG

inac na hojenie pluzgierikov je dobre ich postrekovat koloidnou striebornou vodou a natierat kokosovym olejom. Este lepsi je samozrejme antiviralny spray, vytazok z chaparalu(larrea tirdentata), ale pochybujem ze sa vam ho podari zadovazit. V poradi uz treti vyrobca v USA bol nejak odkupeny a zavrety, lebo ich spray-e zmizli z trhu.
Zrejme prilis konkurovali antiviralnym mastiam a kremom, ako napr herpesin a zovirax.
Ale aj v sucasnosti je napr na trhu produkt s menom Shegoi(larrestat) a tiez dokonca patentovany(a o to drahsi...)
Virastatin. Viac informacii a hlavne testimonialy pacientov mozete najst na
www.larrea-information.com

RNG

vonkajsi prejav VZV je menej nebezpecny ako napadnutie samotnych nervovych vlakien, lebo pri tom sa nici myelin a nastavaju skraty, co telo vnima ako velke bolesti.
Ak sa to dostane az do mozgu, tak z toho moze byt paralyza , dokonca aj smrt u starsich ludi so znizenou imunitou.
Preto treba na tej imunite pracovat, aby sa predislo viralnym rozmnozeniam a pri viralnom utoku pouzivat hlavne prirodne ucinne latky, tj viacere naraz, aby sa ich ucinnost zvysila, tym myslim na vyssiu, nez ponukaju antiviralne lieky.
Pri poskodeni myelinu nestaci davat prostriedky proti bolesti(analgetika) ale treba davat hlavne polotovary na regeneraciu poskodeneho myelinu.
Na to odporucam velke davky rybacieho oleja, az do 15 gramov denne(2 lyzice). Vacsie davky( 35 gramov) neodporucam, lebo prilis zriedia krv a moze nastat krvacavost.
Inac mierne zriedenie krvi a z toho zlepsena cirkulacia hojenie a regeneraciu znacne urychlia.
Samozrejme aj na to mam zopar pripadov osobne, kde pri napr zapale sedacieho mojho priatela to dostalo napriek lekarskym navstevam az do postele, odkial sa mesiace nevedel dostat. Ked zacal brat len 9 gramov rybacieho oleja (viac nevedel do seba dostat v jednogramovych kapsuliach, aj to sa mu zdalo privela...), za tri tyzdne uz zacal chodit na prechadzky a za 6 tyzdnov aj zabudol, ze mal zapal sedacieho nervu. Pricom sa to dalo urychlit aj protizapalovymi, ale som ho na to nevedel presvecit.
Inac aj to bol vlastne prejav premnozenia niektorych herpesovych virusov, hoci sa na povrchu vobec neukazal.

lek

To svrbenie a ta bolest, ich povod nieje v pluzgierikoch, ktore na kozi vidis.Je to tzv neuropaticka bolest, teda vychadzajuca z nervov, lebo pasovy opar je v svojej podstate herepticky zapal nervu. Z nervovych uzlov, kde virus Varicella-Zoster cuci a caka na svoju prilezitost, aby sa aktivoval a pomnozil, po aktivacii "vycestuje"pozdlz nervovych vlakien az do koze, kde sposobi to co na kozi vidime- pluzgieriky. Preto sa nazyva pasovy, lebo sa pluzgiere objavia presne v oblasti, ktora je danym postihnutym nervom inervovana. Kazdy sa sustreduje na pluzgiere, ale tie su vlastne len vonkajsim prejavom pasoveho oparu.Niekedy vidime len velmi malo pluzgierikov, ale pacient ma neskutocne bolesti. Niekedy je kozny nalez hrozny a bolesti len minimalne. To svbrenie a bolest sa neda ovplyvnit niecim, cim si bude tie pluzgiere osetrovat. To osetrovanie sluzi na to, aby sa tam neuchytila infekcia.Na odstranenie svrbenia, palenia a bolesti potrebujes neurologa.