Ako zit po navrate na Slovensko?

janka38

Prave som sa vratila zo Slovenska po 3mesiacoch spat do Anglicka.Ceny za potraviny su v porovnani priblizne rovnake,akurat ten mesacny zarobok je taky strasny,ze ma stale nelaka tam ostat.Viackrat som bola rozhodnuta odist domov,ale ako vravim,radsej beriem to mensie zlo v UK.

michaelka1

kupili sme s priatelom byt za hotovost a na ucte mame doslova 1000korun ale uz mame anglicka dost,aj tych poliakov a vsetkeho,takze na jedlo staci?a kolko stoji chlieb a mlieko a maslo a take veci??

michaelka1

skor som myslela ze z coho zit ked nenajdem pracu,na podporu nemam narok a davka v hmotnej nudzi je nejakych 60eur na mesiac,vystaci mi to aspon na jedlo??

jajka001_

michaelka ak chces byvat sama tak zabudni. ak budes byvat u rodicov a prispevat na najom, cca 2000, ak ti mama navari a nebude chciet za jedlo, tak si mozes celkom slusne zit. ale sama z toho nevyzijes.

kosicanka

no tak ja zijem u rodicov, vsetci sme zamestnani...dokopy mame cca 1100 eur(33 000) , byvame v trojizbovom...a najom platime nejakych 230eur......no a ked pocitam 10 000 je zhruba 330?eur...tak my by sme z toho nevyzili urcite Michaelka...a ja som sa tiez vratila zo zahranicia...a sice je tam lepsie, ale zaroven strasne treba makat, a tu, tu mam nestresujucu robotu, a ked som sa vratila, uz mi aj tak platia viac co musim byt spokojna pri tej krize..takze tak...sory sa pravipis :x ;)

sanynka

zalezi od toho, kde chces zit.
Vo velkom meste zaplatis tolko len za najom, ale mimo mesta sa da.
Ja zijem s mamou v trojizbovom byte, zijeme len z jej platu(okolo 17000sk) a mozme si dovolit vsetko, nemusime sa obmedzovat.

lavinka

mozno na vychode v nejakej zastrcenej dedine sa da, ale na zapade urcite nie. Ak si prenajmes jednoizbak, alebo garsonku tak zaplatis najom min. 7000-so zazmurenymi ocami a to si este nejedla, nepila, neobliekla sa, nebola u lekara, nekupovala drogerku, kozmetiku, cestovne...