Tampóny = nebezpečensto pre zdravie

Príspevok v téme: Tampóny = nebezpečensto pre zdravie
kiki na

Ahoj, o tampónoch sa tu už popísala dosť. Ale ja by som chcela vedieť, aby sa do tejto témy zhrunuli ich mínusy=nebezpečenstvá pre zdravie. Ja tampóny používam iba do spoločnosti, doma a noc zásadne vložku! Veľa sa tu už o tom písalo, ale chelo by to niaky súhrn. A tiež som si o nich vytvorila názor že nie su bohvieako zdravé, aj keď to pohodlie a voľnosť je super, ale ja teda položím svoje zdravie pred pohodlnosť, no nie? Tak poprosím o odpoveďe niakych odborníkov, ale aj laické názory, len prosím nie také že "vložky sú smradľavé a nehygienické" a "baby čo ich používajú su prasce", lebo aj s tym som sa už stretla:( Taktiež poprosím a čo najobjektívnejšie názory.

vevericka

ja som nikdy tampon nepouzila..ani ked sme mali telesnu..pred a po som si vymenila vlozku..ale u nas v skole fungovalo nieco ako bodik..teda ked si nechcela necvicila si a vybrala si si akoze bodik..6 za polrok, chalani mali len 3 a vzdy sa za to rozculovali..ale nikto nikdy nevedel, koli comu si ho vyberies, niketo sa potreboval ucit, niekomu sa nechcelo, zabudol ubor, bolo jedno na co..ucitel sa nepytal..

zuzic

vies preco vlastne chcem zacat s tamponmi? hlavne preto ze by som chcela sportovat co sa mi vtedy nejak neda ale hlavne preto aby som nemusela mojmu telocvikarovi vzdy vysvetlovat preco necvicim. ziza na mna jak keby som bola z marsu a tie jeho poznamky a tie pohlady spoluziaciek...hrozne ponizujuce

vevericka

zuzic..nie nechcela..nepaci sa mi predstava, ze dam do seba nieco, co sice nasaje krv, zrazeniny ale nie a tie ostanu vnutri a rozkladaju sa..radsej kazdu hodinu vymenim vlozku, aj ked nie je nejak velmi znecistena..a necham volne vyplavit ako sa nejak takto "upchavat" aj ked mozno to nie je spravy vyraz..

vevericka

neviem uz, kto sa to pytal..ale syndrom toxickeho soku..1978 boli nahle umrtia dievcat..zistilo sa, ze tampony znizuju koncentraciu kationov horcika a pri nizsiej hladine kationov horcia Staphylococcus aureus (bezny na kozi) tvori viacej toxinu..ale to bolo 1978,,ako su na tom tampony teraz neviem..ja ich nepouzivam..
niekto tu pisal, ze sa jej hnusi ako sa na vlozke rozklada krv..co myslis, ze robi v tom tampone???

zuzic

petrushik aj alz-bee dakujem za rady hadam sa mi to raz podari:P lebo sa nikdy neviem uvolnit. bude to zniet cudne ale mam trosku fobiu z toho ako ich dostanem von :D
este raz velmi ste mi pomohli dakujem

huba_buba

najlepsia poloha na zavadzanie tamponu je zevraj postojacky s jednou nohou vylozenou napriklad na zachodovej doske, posteli atd....

:-Pbebe

tampony pouzivam uz okolo 15 rokov vlozky iba na noc keby nahodou tampon pretiekol pre mna je to nechutne mat vlozku a byt ocapana od krvy... to by som musela byt kazdu hodinu v sprche...