Liecba elektrosokmi

imana

to BBCC: hoci akym sposobom treba sa elektrosokom vyhnut!!Poznaci to cloveka na cely zivot a nepomoze sa problemu zbavit!Mali sme taky pripad v rodine,dodnes vsetci lutuju,ze suhlasili s elektrosokom(jednalo sa o mojho strika).Jednoznacne NIE!

...

Mila happi,
kludne sa pridaj na stranu lekarov.Aj nam doktorka vysvetlovala,ze po sokoch bude liecba rychlesia a lieky lepsie zaberu,pretoze ich eletrina usmerni priamo na mozgove neurony,na miesto kam treba dostat ucinnu latku(pisem laicky).Lenze schizofrenia je celozivotna choroba,pred cca 10 timi rokmi aj osoba z nasej rodiny presla liecbou elektrosokmi,nespoznavala clenov rodiny a bola ako "bez duse" velmi dlhu dobu,ano zaradila sa spat do bezneho zivota a pod silnymi liekmi bol jej stav stabilizovany,ale soky si zobrali tvrdu dan.Nedavno - cca pred rokom sa jej stav zhorsil,bola hospitalizovana a prosila nas aby sme nedopustili liecbu sokmi.Aj ked to vyzeralo vseliako,po mesiaci zabrali cisto lieky a teraz sa citi vyborne.Dokedy to je otazne,schizofrenia je velmi tazka choroba a naozaj ju nikomu neprajem:-(

happi

nieje to vobec hrozne, kazdi si to predstavuje ako to prezentuju vo filmoch, ale pacientovi sa pomoze ovela viac ako s liekmi. Verte ci neverte

...

Nie som lekar,takze odpoved je iba z vlastnej skusenosti.Schizofrenicku mame v rodine.Ja myslim,ze mozu,popripade ju mozu zbavit svojpravnosti a nasledne aplikovat liecbu sokmi.Ale ak bude rodina aj pacient zasadne proti,bude sa dat s lekarmi dohodnut(tak to bolo u nas).Hlavne sa treba informovat o priebehu liecbi,aby pri dalsej navsteve nebol pacient uz po sokoch..

happi

samozrejme ze ano, v sucasnosti sa liecbe elektrosokmi dava prednost pred klasickymi liekmi. Som vsak za nazor, aby sa elektrosoky aplikovali v anesteze, cim sa predchadza traumatickemu zazitku pacienta.