Zmena zivota-odist do zahranicia?

Príspevok v téme: Zmena zivota-odist do zahranicia?
deep

Mozno to nepatri na toto forum,ale predsa to suvisi aj s tym zdravim.Mam uz vsetkeho pokrk,nudneho zivota na Slovensku,nedostatku penazi,samoty.Rozmyslam nad tym,ze by som siel niekde za hranice,do Anglicka,Irska?Neviem.ALe snad by som tam nasiel novych priatelov a znamych a aj si zarobil na byt.Ale nechcem ist sam.Je tu niekto,kto tiez vaha nad tym,ci ist alebo neist a nechce ist sam?Mozeme ist dvaja,je to predsa len istejsie a prijemnejsie ako samemu.Ake mate skusenosti s pracou v zahranici?Pomohlo vam to nejako zmenit vas zivot?Vyriesili sa vase problemy,nemyslim len tie existencne?Nasli ste nieco nove,co dalo vasmu zivotu iny smer?Podelte sa o svoje pocity,nazory,dojmy.

margaritta

Pracujem na Slovensku už nejakých pár rokov a tiež ma postihlo po revolúcii obdobie dražieb prevádzok, nezamestnanosť a tiež zmeny pracovísk a nebolo to mojou vinou a takže i keď robím už 21 rokov tiež som už niečo prešla aj rekvalifikáciou aj kadečím iným. Mám 40 rokov, ale ja sama keby som mala k sebe spriaznenú dušu a mám tú možnosť tak určite vycestujem. Nemám vlastnú skúsenosť, ale čo mám informácie tak mladý človek-Slovák s vysokou školou napr. v Írsku stíha aj 2-3 práce, to zasa nechcem povedať, že človek sa tam má zodrať , ale beriem to ako slovenskú pracovitosť. Tady na teba súkromník navalí na hory-doly a nestíhaš ani poriadne existovať nieto sa ešte stíhať zabávať a kedy potom keď nie teraz žiť. Rada by som tiež skúsila ísť a preto len smelo cesta je otvorená a vrátiť sa može človek vždy keď sa mu nebude páčiť. Veľa šťastia a držím palce! (Nezabudni na zdravotné poistenie do zahraničia človek nikdy nevie).

pipa

No jasne, cim skor, tym lepsie. My sme traja surodenci: 21, 25, 29. Boli sme, resp. sme-som, alebo chodievame von vsetci traja. Kazdy do inej krajiny. Je to dobra zivotna skusenost. Aj ked nie vzdy je vsetko jednoduche...

ajaja

Naši dvaja chlapci sú v zahraničí, jeden v Anglicku, druhý v Taliansku.Lebo ako píšeš robotu tu nemali, peňazí sme nikdy nemali nazvyš a nuda už im samým liezla na nervy.Syn,čo je v Anglicku sa tam vybral sám.Bol tam vlani,po Novom roku ostal doma pretože prišiel o robotu.Kým si našiel inú bol dost dlho doma a už nám to všetkým išlo na nervy.V júni sa mu konečne podarilo zohnat prácu, išiel tam sám, ale vrátil sa do oblasti kde bol pred tým.A tam už mal nejakých priatelov.Mladší odišiel do Talianska,išli tam najprv 4,teraz ostali dvaja.Bol doma v novembri,po 4 mesiacoch a musím Ti povedat,že sa tešil naspat.Na to,že bol dost "mamičkár" som bola z toho prekvapená.Povedal,že život na Slovensku je o ničom.No a samozrejme si už celkom pekne zarobil,ked si porovnám moj mesačný plat s jeho je mi do revu.A to ja robým už nejakých 25 rokov.Ak máš čo i len trocha chut, neváhaj a chod.Uvidíš celkom iný život.Akurát by som ešte počkala do Vianoc a na koniec roka a potom smelo do sveta.Ale vlastne už teraz si možeš začat zhánat prácu.Bud ak máš niekoho v zahraničí a zozenie Ti niečo alebo cez agentúru.Naši šli cez agentury,ten v Anglicku platil poplatok, v Taliansku nie.Takže vela stastia.

slusny_muz

Myslim, ze si sa nastartoval dobre. Niekedy je dolezite sa nakopnut a spravit nieco co zemni doterajsi zivot. Ak si dospel do takeho stadia, ze si sam, nemas peniaze, vsetko Ta nudi. Tak jasne ze chod. Spoznas novych ludi, nove kultury, bude to plus pre Teba. Drzim palce.