Missed abortion - zotavovanie

Príspevok v téme: Missed abortion - zotavovanie
kukajda

ahojte, v 9 tt. mi zistili, že bábätku nebije srdiečko - missed ab., robili mi revíziu, dnes je tomu týždeň. Chcem sa opýtať, ak ste to zažili, ako dlho ste ešte špinili, resp. krvácali? U mňa to už 2 dni potom bolo len slabučké skoro žiadne, ale teraz akoby sa to spustilo viac. Každý deň viac špiním a dnes už normálne krvácam. Neviete, je to OK? Bojím sa, aby to nebolo zlé, neviem ako to má prebiehať a ešte ostávajú 3 dni do kontroly. Prosím napíšte ak niečo viete...

fooper

kukajda, celkom som tvoj príspevok nepochopila. Myslela si tým, že ak žena prekonala potrat a teraz je z toho psychicky na dne, pomôže jej ak sa začne pokúšať o bábo ak je na to psychicky pripravená? Hmm, ako to je potom s fyzickou stránkou??

kukajda

ahojte, všeličo tu píšete a z toho zasa vyplýva, že každý má na to rozdielny názor. Niektoé baby píšu, že im po nikoľkých mesiacoch začalo hrabať a boli mimo keď videli bábätko. A nemyslíte si, že práve otehotnenie by Vás z toho "vyliečilo"? To by ste nepozerali na iné tehotné ale tešili by ste sa zo svojho. A preto nechcem byť na tom psychicky zle napr. aj z toho čakania. Čo keď som na tom psychicky stále horšie tým, že viem, že musím ešte neviem koľko mesiacov čakať? Vtedy to vyrieši len tehotenstvo... Čítala som aj príhodu keď lekár keď videl ako žena už veľmi chce bábo aj keď ešte neprešlo pol roka alebo 3 mesiace, povedal, že ona je na to fakt tak psychicky pripravená a nič nie je pre ňu vhodnejšie ako hneď otehotnieť. Preto si myslím, že keď to fakt chcem a už som s tým absolútne vyrovaná čo sa stalo... chcem proste bábo, tak neviem, čo mi v tom má brániť. A tiež som rozmýšľala nad tým pôrodom, prečo po pôrode sa nemusí pol roka čakať na regenerciu??? začínam byť presvedčená, že je to len o psychike a preto to odporúčajú.

janka88

jasmika12 ahoj. Prosím ťa, a nevieš aký bol dovod tvojho potratu dvojičiek??Ja teraz čakám dvojičky, začínam 20týž. a sa bojím keď to čítala. Ale asi nečítala začiatok. Ja som 3.11 2008 potratila a po dvoch krámoch mi doktorka povedala,že už možem sa pokusiť o deco ale mala ešte jeden cyklus a otehotnela.

jasmika12

dievčatá tak mne po tých dvojičkách povedala moja doktorka že mám počkať 3 mesiace a mám dobrú doktorku. Ja neviem, ale potrat je ako skorší pôrod podľa mňa a moja doktorka mi povedala, že keďže som potratila dvojičky ktoré už boli dosť veľké, tak aby sa mi maternica zregenerovala mám počkať tie 3-4 mesiace. Veď keď niektoré ženy porodia normálne a o mesiac otehotnejú opäť a narodí sa im zdravé dieťatko, tak mám pocit, že ich maternica by mala mať viac času na regeneráciu ako po potrate...toť môj názor...pekný dník a ĎAKUJEM

vitaminka

zuzi, ja viem, ze chces dobre a viem aj to, ze po potrate by sa malo cakat 6 mesiacov. Aspon ja by som to takto urobila.
jasmika, viem, ze to je pre teba tazke, ale take myslienky nemaj. Potrebuje ta tvoja rodina a co by bez teba robil tvoj partner? Si plnohodnotna zena, ktorej sa stala velka tragedia a si silna na to, aby si aj dalej pokracovala zivotom. Za to, co sa stalo nemozes. Drzim ti silno palce, aby ta to prebolelo a aby na tvoje licka zase prisiel usmev. Hlavne nebud sama.

jasmika12

kukajda ahoj.neviem či si ma pamätáš, ale bola som tu dávnejšie...Tiež som potratila a dvojičky a teraz sa snažíme s manželom ale nejako sa nám nedarí zatiaľ.Tiež by som už chcela bábätko, lebo teraz ma nič nebaví a proste mám také depky, že som tu na nič a vlastne ma nikto nepotrebuje...

zuzi00

a ked sme uz pri tej psychike pamatam ze mne est asi tri mesiace potom kvalitne hrabalo...ked som videla tehotnu zenu tak som zacala revat..partner bol so mna hotovy, ked svagrina porodila tak som celu noc prerevala vsetci sa tesili a mna islo porazit :(( neviem preco ale dost tazko som to niesla

zuzi00

ja som nepovedala ze babatko nebude mat..urcite bude aj ja ho chcem mat :) ja som len napisala co mne vraveli lekari a si myslim ze 6 mesiacov sa da vydrzat, urcite kazdy lekar ma vlastny nazor ale kedze mna vtedy ,,operoval,, rodinny znamy a viem ze pre mna chce len to najlepsie a on sam mi vtedy vysvetloval ze mam pockat minimalne 6 mesiacov tak mu verim...sice doteraz som neotehotnela ale to uz s inych dovodov, rozmysleli sme si to a chceme s babom este pockat..takze beriem antikoncepciu, no neviem baby robte podla vasho uvazenia prajem vam krasne a zdrave deticky :))

vitaminka

kukajda, neboj sa, dietatko mat budes, vyckaj casu ako hus klasu sa tusim hovori, vsak? Kolko mas rokov? Ja este stale netuzim po detoch, ale tebe prajem.

kukajda

zuzi00 hej ale uznaj že pol roka na regeneráciu maternice je trochu veľa nie? Keby to aspoň hovorili všetci doktori tak by som tomu aj uverila... ale jeden hovorí, že aj 2 mesiace stačia (keď vôbec 2) jeden že 3-6 to je tiež diskutabilné - také veľké rozpätie... jeden že najmenej pol roka... tak ja len preto, že keď sú na to také rozdielne názory tak to bude asi jedno. Jeden lekár mi povedal, že maternica je po 1. menšt. zregenerovaná a potom ide len o psychiku, že kvôli psychike rozprávajú o dĺžke pol roka... tak ženy vyberme si..:)