Da sa zistiť podla PN čo mi je?

Príspevok v téme: Da sa zistiť podla PN čo mi je?
lesssie

Chcem sa vás niekoho opýtať, či sa da zistiť podla PN čo sa odovzdava do prace, že čo mi je. Je možne aby si to zistili v práci? Zda sa mi, že to čo sa odovzdava do prace, tak tam nie je kód diagnozy, aspoň som ho tam nevidela, iba na tých, čo posiela lekarka poisťovni som videla kód. Čo myslíte?
Veď je to lekarske tajomstvo a do toho nikoho nič nemá byť, že čo mi je keď som na PN. No nie?

pn

Zlatíčka pokiaľ viem pn pozostáva z troch listov- zelený, čierny a červený. Všetko sa to píše cez kopír a na všetkých troch je uvedený kód diagnozy. Neviem, vy mávate asi iné pn-ky?

oxy

turut az na tu malickost, ze kladenka pozostava zo 4 listov a z toho iba jeden ide zamestnavatelovi- no a na tom diagnoza nie je.

vikuska

to je divne, bola som pred tyzdnom PN a ziady kod som na casti pre zamestnavatela nemala, naschval som sa na to pozerala...u nas su totiz tiez HR dost zvedavi a radi roztrubuju po firme :)

turut

vikus, ako by sa neuvadzal..ja som na PN a jasne tam vidim kod diagnozy.. takze zamestnavatel si to kludne moze pozriet..

lesssie

Dakujem to som chcela počuť, lebo je to taka vec o ktorej by som nechcela aby vedel zamestnavatel, stačí iba ked oznamim , že som chora a ak by tam bol ten kod, tak by hned kukali do internetu, že čo mi je.

jablonkaa

ano, elviee ma pravdu, potvrdenie o praceneschopnosti sa vypisuje stvormo, s prepisom vsetkych udajov okrem diagnozy!!! vsimni si to na tlacive, nie je tam uvedena diagnoza, je to prave kvoli tomu, ze zamestnavatel nema pravo zistovat dovod praceneschopnosti.

elviee

Ziadny zamestnavatel nema pravo vediet, co ti je. Na papieri, ktory odovzdavas, kod diagnozy nie je prave kvoli lekarskemu tajomstvu. Preto si treba ten papaier skontrolovat, ci to tam nie je nahodou pretlacene pri vypisovani alebo ci nebol ten papier posunuty, takze sa to tam nedopatrenim dostalo. Pokial povaha tvojej choroby moze ovplyvnit vykon tvojej prace, lekar ruci za to, ze ta do tej prace pustil, preto pri nastupe do zamestnania existuje nieco ako vstupna prehliadka.