detske hatlaniny a smiesne skomoleniny

lilusik144

moj brat hovori znacka pri ceste :obratena lopata par don ako ked si napriklad grgnete :pan dom žuvačka:žužačka

severanka

ja keď som bola maličká som svoje starej mame hovorila "ňaňa" a starému otcovi "čáčo" a to doteraz nikto nechápe :D a keď som sa chválila babke, že som bola v Tatrách na lanovke tak som miesto lanovka stále hovorila malinovka :D

safa

no moj synovec namiesto jeleň hovoril leleň a namiesto slipy - šipy
jeho dedko chcel jeho malinkemu bracekovi a zaroven mojmu krstniatku povedat.joj ty nas krtenko,a vzniklo z toho-joj ty nas kretenko =) no tom sme sa dost pobavili,alebo ked mu moja svagrina povedala-tomasko este nema vyvinute jadierka,on po chvili pozrel na maleho a hovori mu-musis vela papat,aby sa ti vyvinuli oriesky =)
a syn mojho bratranca krici-oci,kakal som, bratranec ho posadil na zachod,maly sa obliekol a zas-oci,kakal som,zas sa to zopakovalo,ked sa to stalo znova a maly sa rozplakal,lebo oco na neho divne pozeral ze co mu to rozprava ked nechce sediet na zachode ,na stastie prisla bratrancova manzelka a vravi-ved on ti vravi ze skakal!

dd

:D no sranda..moja sestra ked bola mala hovorila miesto hviezdicka "medaga" (netusim kde na to prisla..) namiesto kukurica hovorila "kucika".nasa dcerka hovori miesto kuchyna "kukuna", miesto vytah hovori "vykak", keksik povie "kecik", prasok hovorila "pakol" a bicyklik hovori "bikilik" :)

happi

nasa mala ked chcela ked sa jedovala tak namiesto kurniksopa, hovorila kurvasopa:-)) ale uz sme ju to oducili. A ja ked som bola mala tak taka klasika-namiesto helikoptera helikopotvora, namiesto snehuliaka snazuliak:-))

igua_

moj brasko nehovoril "kecup", ale "kepuc" :) a kedze hovoril j namiesto l a r, tak "lebo" vyslovoval "jebo" ale to tak hovori vela deti, som si vsimla.

mary-anne

ja ked som bola mala, ze som hovorila namiesto krstna mama- kutna mama. moja neter nie tycinky, ale pi*inky :o)
kamoskina dcera vravi- nie cokolada, ale kokoja.
a toho by este bolo :o)

tinusska

moja mama (neda mi to nespomenut, aj ked deti vlastne tiez este nemam) raz chcela povedat zdrobneninu pre cicu (macku), a vzislo z toho "cicinka"...