Sindrom vypalenia?

Príspevok v téme: Sindrom vypalenia?
rodrigez

Ahojte, ako sa nazyva stav, ked vas nic nebavi. Resp. mate dobru pracu, sukromie v pohode, ale aj tak nie ste spokojni. Moja praca je fajn, ale nabavi ma kazde rano vstavat, makat jak idiot a pritom jedine na co sa dokazem tesit je nejaka 2 tyzdnova dovolenka raz za rok. Aj to je taka ze by som si vedel predstavit aj inde 2 tyzdne. Nebavi ma to tu... cely zivot len robit a riesit nejake uvery, hypoteky a fungovat tak, ako by sa "malo". Najhorise na tom je ze neviem ako z toho von. Na co si len spomeniem, vsetko robim len preto, ze sa to tak asi ma a ma to tak byt, popripade sa to ocakava. Je mi z toho zle, nebavi ma to tu... Ako ste na tom vy? Preco vlastne fungujete? Ja neviem na nic prist...

berushka

A ty si myslis ze nas ostatnych kazdodenny stereotp nejak extra bavi? A co mame robit? Ved to je bezny zivot vacsiny z nas, pokial teda niesi milionar a neriesis ine starosti - napr. kam na dovoleku a po veceroch ratat prachy.

rodrigez

Ferko zasa neprehanaj... na to, aby som zil ako chcem nepotrebujem nejaku sektu, ale len trochu odvahy a preteceny pohar...

rodrigez

Jamka no to si napisala dobre:) ci si sam seba viem predstavit o 10 rokov... no ak to takto pojde dalej, tak ani nie... No alebo skor trocha... bude sa to stupnovat az jednoho dna za sebou zabuchnem dvere... Najhosie na tom je, ze tym ublizim blizkym osobam a to nechcem.. .takze ostava uz len to, nech je im dobre, a ja si to tu pomali odzijem... sak tak to funguje... :)
Hej, zmena je fajn, tie zmeny robim, ale nie su to zmeny, ktore by ma robili spokojnejsim. S pociaktu som si to myslel, ale nie je to tak. Skola, lepsia praca... vobec ma to nenaplna... len tam jednoducho chodim a tesim sa ze o mesiac na tyzden vypadnem... potom zasa pol roka nic a na jesen dovolenka, na ktoru sa mi vlastne ani moc nechce... ALe to je jedno, musim s tym nieco robit. ked ale neprichadzam na to co by to mohlo byt...

ferko28

no to to by som nazval chluchý materializmus....je čas ísť do seba...utíšiť sa...a započúvať sa do melódie svojej duše...lebo ako môže človek urobiť šťastného niekoho vo svojom okolí, keď nie je šťastný sám so sebou....

jamka

rodrigez,tak asi budes musiet najst nejaky kompromis. ja osobne nevidim ziadny ciel v tom,aby sa niekto nahanal cely zivot za hypotekami a plnil ocakavania inych,ked si neplni ocakavania najdolezitejsie-a to tie svoje. ked ten kolotoc nezastavis teraz,tak uz mozno nikdy..predstav si sam seba o 10 rokov.paci sa ti to ? co chces dosiahnut ? aka je tvoja meta ??

netvrdim ze si treba zbalit svoje tri svestky a odstahovat sa na kamcatku (aj ked ja by som to tiez niekedy velmi rada spravila).mozno postacia pomale a postupne zmeny v kazdodennom zivote...ale tie cesticky si uz musis najst ty sam

rodrigez

Jamka no mas pravdu, ale problem je v tom, ze nie vsetko mi vadi... ak by som tak radikalne zmenil zivot, ako by som si predstavoval, musim tu nechat vsetkych znamich a priatelku co urcite nechcem. Problem je v tom, ze ona by nebola ochotna spravit taku zmenu a ja zasa nie som ochotny sa jej vzdat. Pre nu to vlastne vsetko robim, inak by som sa davno zdekoval... Jej tento system vyhovuje, a ja ho nenavidim... lenze co spravis... viem ze by to nebolo lepsie sam tam, kde by ma to bavilo, ale len s niekym...

jamka

blbost..syndrom vyhorenia je vtedy,ked je clovek neustale v strese,ale neprestane sa nahanat,vsetko sa toci koldokola az potom vyhori,tzv "Burnout" =fyzicke a psychicke vycerpanie. to co mas ty je APATIA

myslim ze taky stav prepadne z casu na cas kazdeho.ked sa ti nepacia spolocenske stereotypy a zitie tak "Ako by sa malo" tak zi tak,ako chces ty..najdi si nieco co ta bude bavit,nejaky novy impulz v zivote..sprav nejake zmeny