Antidepresiva ano alebo nie?

Príspevok v téme: Antidepresiva ano alebo nie?
alexis___

Ahojte. Zalozila som novu temu a bola by som rada, keby ste tu napisala svoj nazor ti co mate s AD skusenosti.
Trpim silnu SF a neviem co mam robit. Niektori pisu, ze jednoznacne psychiater + AD. A ini zase ze AD nicia zivot a ze im byva zle od nich. Tak mam strasnu dilemu.
A este jedna vec. Mozu AD odstranit aj tremu pri prezentaciach, ak je az taka fakt silna? Dakujem za Vase nazory.:)

sunie

ja som brala najprv xanax a seroxat a bolo mi po nich strasne zle tak mi lekarka zmenila za cipralex, wellbutrin + k tomu lexaurin podla potreby na uzkost.

elviee

Ja som spočiatku dosť schudla, asi 8 kg a potom som ich pribrala naspať. Doplatky na lieky sa menia, ja som vyskúšala 4 druhy, kým som našla optimálny liek pre mňa a momentálne sa naň nedopláca.

sunnie

alexis netusim, kazdy organizmus je iny. ja som pribrala...co ja viem...tak 15kg ale za par rokov. teraz lieky neberiem a som trosku schudla. jem zdravo, malo, davam si pozor ale bohuzial. treba si to zvazit, nieco v style (mozno) trosku baculatejsia ale spokojna alebo chuda a na nervy :) nikde nie je napisane ze priberies, naopak mozes este schudnut.

alexis___

a ked sa prestanu brat AD tak clovek prestane aj priberat? Ci to uz nejak navzy v nom bude? Asi hlupa otazka co? :)

alexis___

sunie: ouu bojim sa ze priberiem, to nechcem :( Od coho to zavisi? A kolko si vlastne pribrala?
Mozno ze preto niekto priberie, lebo sa mu opat vrati chut do jedla nie?

sunie

AD ma doslova vratili do zivota a velmi mi pomohli. niekedy ti ale hned na prvy krat nemusia lieky sadnut, aj u mna skusali toho viac kym mi zabrali. nedoplacala som ani korunu, inak su ale tieto lieky dost drahe. ja osobne som po nich pribrala - niekto priberie riadne za par mesiacov, niekto naopak schudne.

alexis___

elvie: a ako dlho ich uz beries? Myslim si ze ich budes musiet brat navzdy? Nepriberas od nich?
A este by ma zaujimalo ako to financne vyjde. Kolko vlastne stoja?

elviee

Trpela som sociálnou fóbiou od detstva, absolvovala som nekoľkoročnú psychoterapiu, ale normálny život mi vrátili až AD.