Moze uzivane vapnika formou tabliet skodit?

Príspevok v téme: Moze uzivane vapnika formou tabliet skodit?
1BEN1

Chcel by som sa opytat, ci moze uzivanoe kombinovanych preparatov s vyssim obsahom vapnika nejako skodit napr. upchavat cievy alebo nieco podobne? Kupil som si totiz jeden preperat, ktory by som chcel uzivat, kedze sa domnievam, ze mam asi nedostatok vapnika lebo nepijem vobec mlieko a jem malo miecnych vyrobkov. Niekde som cital, ze vraj s vapnikom opatrne lebo vraj moze sposobovat upchavanie ciev alebo ine zdrave zdravotne problemy. Je to pravda? Ake mnozstvo je prijatelne a neskodne? Dakujem.

1BEN1

Dakujem za reakciu. Chapem tvoju radu, ale bohuzial ja vacsinou idem k doktorovi az ked je to nevyhnutne potrebne a to koli casto neprijemnemu pristupu niektorych doktorov. Ti sa casto pozeraju, ze co od nich clovek chce, ked nema ziadne viditelne tazkosti (ruzumej nedoviezla ho prave sanitka alebo sa neplazi od bolesti po zemi). Oni tazko urobia nieco navyse, na to mozem zabudnut, hlavne, ze si clovek plati zdravotne poistenie, to iba kazdeho zaujima. Prave preto radsej pisem sem lebo nemam velmi chut pozerat na ich casto zamerne nechapave ksichty. Co sa tyka tych potravin tak kapusta mi vobec nechuti, nejem ju. Rovnako tak aj repa. Tak sa zda, ze asi zvysim konzumaciu maku. Ale ajtak som chcel vediet ako je to s tymi pripravkami s obsahom vapnika, doporucuje sa ich uzivanie?

RNG

Mnohe zeleniny obsahuju kvanta vapnika, napr karfiol a brokolica. Zo semien mandle
Vacsina ludi na svete nepije mlieko a nepozna ziadne mliecne produkty.
Z doplnkov jedine tie, ktore obsahuju vapnik v zle rozpustnej forme(uhlicitany, dolomity oxidy, hydroxidy) mozu upchat ladviny vo velkych mnozstvach teoreticky.
Dobre rozpustne a organicke(citraty, maleaty, aspartaty, askorbaty, glycinaty, laktaty, proteinove chelaty...) a hlavne s inymi mineralmi a vitaminmi potrebnymi na kosti sa dobre absorbuje a zabuduje, tj vyhodi sa ovela menej, co je pre ladviny mensia zataz.
Mineraly sa usadzuju mimo kosti v tele ako nasledok roznych zapalovych procesov.
Napr o zapale pluc sa vytvoria na spodku pluc kalcifikaty, pri zapaloch zil sa vytvoria nanosy mineralov atd.
Tam nie je problem prebytku vapnika ale mikrobialny proces, ktoreho toxiny sposobuju zapal.

vapnik

BEN,ak mas taky problem,ze si myslis,ze mas malo vapnika.Tak sa pytaj na DENZITOMETRIU/tam ti zistia hustotu kosti atd./
alebo este jedna moznost je,alternativa.MIKROSKOPICKA KVAPKA KRVI/tam ti zistia,ci ti nechyba vapnik v krvnom riecisti/
a denna davka vapnika je u kazdeho ina,dospely ma brat inak,dieta,a aj zena v menopauze ma brat inak vapnikTazko radit.A ked nepijes mlieko tak jec vela:
SEZAMOVYCH SEMIENOK
CERV.REPU
BIELU KAPUSTU
MAK
CINSKU KAPUSTU