Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?

Príspevok v téme: Sny! Je niekto kto sa nimi zaobera?
jaja86

už párkrát sa mi sníval ten isty sen, anie nie ten isty, ale pointu mal vzdy rovnaku. islo o to ze vzdy mi z nicho nic vypladli dva zdrave zuby, v prom sne to bolo ze som sa nejako buchla a zrazu vypadpl, a ten druhy len tak z nicoho nic zrazu a v druhom sne to sa mi snivalo dnes, bolo ze ten zub sa mi najprv odlomil a potom nasledne aj vypadol a ani neviem ako ale vypadol mi aj druhy tiez zdravy zub. v snare som nasla ze vypadnutie zuba znamena ze zomrie nejaka vzdielena osoba alebo priatel.je niekto kto sa zaobera snamy tak viac a vedel by mi o tom poveedat viacej?dakujem

Leela

Ak Ťa to bližšie zaujíma, na začiatok si skús naštudovať niečo o podvedomí a tiež o symbolike. Len prosím Ťa nie Freuda a Výklad snov, to už je fakt ťažká literatúra.

Leela

študujem psychológiu a dostala som sa k nej práve cez záujem o sny. Na strednej som mala záverečnú prácu práve o snoch.
Ale musím sa priznať, že zisťujem, že čím viac toho o snoch viem, tým viac je tam toho čo neviem. Sny sú úžasná vec, ale je to ako veľmi ťažký cudzí jazyk.

Leela

juuuj, ona na naozajstne patranie po zmysle snov je treba vediet o hodne viac, nez iba obsah sna. Treba vediet kto ste, o Vasich vztahoch, o tom cim v zivote prave prechadzate a ake pocity ste v mali v danom sne a ked ste sa zobudili...

machulka006

mne sa stále v poslednom čase sníva o tom že sa idem vydávať...všetko je pripravené, len vždy je tam nejaký problém.. buď mám zlé topánky, zlé šaty, nie som namalovaná, učesaná, alebo ja neviem....a nikdy nás kvôli tomu nezosobášia, lebo ja zruším kvôli tomu svadbu... :)
aj dnes sa mi snívalo o sobáši...šaty už boli ok, len tie topánky nie... :D

jaja86

akoze viem ze snary asi moc toho nenahovoria aj ked sa mi parkrat splnilo co snar hovoril:D ale verim ze sny nieco znamenaju,hlavne takze tie zaujimave.nenapada ma nik s kym by sa mi rucal vztah.s kamoskami je to tak ako ma byt, priatel tiez rodina tak isto.ale dakujem,

Leela

Jaja, na ten snár zabudni. Staré orientálne snáre vychádzali zo symboliky, ktorú máme všetci schovanú v nevedomí, ale pri prekladoch sa tento význam strácal. Navyše chápanie symbolov je kultúrne aj individuálne podmienené.
Zuby sú asi symbolom pre niečo dôležité, bez čoho sa len ťažko zaobídeš, strata čoho bude bolieť. Ale podľa Tvojho popisu sna
k tejto strate dochádza dosť rýchlo a ľahko. Skús sa zamyslieť, či v Tvojom okolí, medzi ľuďmi na ktorých Ti záleží sa Ti niekto neodcudzil, alebo nemáš pocit, že strácaš nejakých priateľov.