Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

schizofrénia

....p

Mám divné nálady. Chvíľu mi je super, chvíĽu chcem zomrieť. Sú to ale pocity v mysli si uvedomujem realitu ale tie pocity mám. Niekedy som dosť nervózny kvôli hlúpostiam. A mám pocit že som uzavretý do seba. Nezaujíma ma ani okolie ale to čo je so mnou, ako je môj život. Niekedy mám pocit, že by som bol najradšej na pustom ostrove a sám. Najhoršie na tom je to, že si uvedomujem, že to nie je správne ale mám také pocoty a nutkanie a nič s tým neviem robiť. Možno úreto bývam nervózny lebo konám opak toho čo cítim. Lebo rozumom viem, že to čo cítim nie je dobrá voľba...
Či je to shcizofrénia to neviem, medicínu neštudujem ale povedal som to známemu na nete a aon povedal, že môže ísť o schozifréniu. Podľa toho čo som hľadal na nete som sa veľa nedozvedel, niečo na mňa pasuje, niečo nie a tak píšem sem.

orchidea18

je to individualne, mozu vediet prejavit radost aj nemusia, mozno aj ako kedy, ked im niekto zomrie nemusia si to tak uvedomovat a zialit nad zomrelým ako jeho rodina. Ale vedia sa podla mojho nazoru tesit i z malickostí. Ty mozes mat aj depresiu. Inak schizofrenia ma príznaky aj depresie. Nie kazdý schizofrenik ma halucinacie alebo pocuje hlasy. Su tazsie formy a lahsie. Príznakov je viacej. Más este nejaké ine?

adkalc

...p A to uz si odkial zobral, ze schizofrenikov by nieco malo potesit, ale nic to s nimi nerobi? Ja zijem so schizofrenikom a mozem ti povedat, ze si prave ze vazi aj malickosti. A tesi sa z nich. To skor ja ako "zdrava" mam so sebou niekedy vacsie problemy ako on. Sch. je velmi vseobecna diagnoza a u kazdeho sa prejavuje individualne. Kazdy clovek je iny. Ale rozhodne to nie su hlupi ludia. Co mna prekvapilo, ze ich je dost. 1% populacie. Ak svoju diagnozu prijmu, da sa s nou zit. Horsie je to s okolim, ktore ma plno predsudkov, lebo o tom nevedia skoro nic. Tak im vsetkym drzim palce.

....p

písal som sem lebo ku schizofréníi patria aj halucinácia a tie ja nemám. Dokážem normálne triezvo vnímat okolie a aj logicky uvažovať.
Len sa neteším s vecí ktoré by ma možno mali. Alebo naopak niekedy by ma niečo aj mohlo potešiť ale nič to so mnou nespraví. Toto ku schizofréníi patrí. Možno je to tým že mám vysoké požiadavky na seba.Neviem. A je tu veľa menších príznakov. Vlastne ani neviem či príznakou lebo nepoznám túto chorobu podrobne iba viem čoho sa týka a na nete je všade písané niečo iné...
A ako to prebieha u toho psychiatra?

vsevedka

...p, ak rozmýšľaš nad tým, či nie si sám duševne chorý, myslím urobíš dobre ak to nebudeš riešiť tu, jednoznačnú odpoveď ti dá skúsený psychiater, výmenný lístok od lekára by si nemal potrebovať.
Ľudia so schizofréniou, nie sú demntní ľudia, dosahujú často vysoké IQ, to sa pri tejto chorobe nevylučuje.Ochorieť na túto chorobu môžu ľudia aj mladý /20-25 rokov/, ktorý predtým boli úplne zdravý, teda aj psychicky.Dnes sa dá schizofrénia liečiť, čím skôr sa odborne diagnostikuje a lieči, tým je lepšia prognóza.
Takže ja ti navrhujem vyhľadať odbornú pomoc.

....p

Ja nespájam pojmi schizofrénia a rozdvojená osobnosť. Pýtal som sa na dve rozdielne veci. Viem, že tieto choroby sa líšia od seba. Pýtal som sa preto lebo rozmýšlam či náhodou niektorou s tých chorôb netrpím...