preco laska netrva?

Príspevok v téme: preco laska netrva?
bibkal

Preco laska nemoze byt taka krasna ako na zaciatku stale?? Mam rok a pol priatela, moc ho milujem, citime sa spolu obaja krasne, ale neviem si predstavit, ze by sa to raz malo skoncit.. /zatial sa nic nedeje, len nahlas uvazujem/ aj keby o 10rokov, viem, ze by ma to zranilo.. a mam pocit, ze ak toto skonci, uz nikdy nechcem mat vztah, pretoze v poslednom case citim, ze laska viac boli, ako robi stastie.. mozem byt stastna, ak sa zalubim a po prvotnom opadnuti si najdem noveho a zase budem tak krasne novo zamilovana, ale ak chcem stali vztah na cely zivot? Preco to nemoze byt naozaj ako vo filmoch? Myslim si ze by ich mali zakazat vysielat, len to zbytocne laka snivat:(( ja chcem zit svoj sen, ale ten asi neexistuje :((

bibkal

katulla viem ze ma uz nemiluje, povedal mi to, ale velmi ma vraj lubi a aj to citim, sprava sa ku mne stale rovnako pekne ako vzdy.. ale ked som sa ho pytala na buducnost, nemal jednoznacnu odpoved, podla mna sa boji mi nieco povedat, aby to neznelo ako slub, aj ked ja by som to tak nebrala :(
whee_ee ja viem ze laska netrva vecne, ale prave to ma hneva. ved preco to nemoze byt take pekne stale?:( no ale mne by naozaj stacilo, keby som vedela, ze si mozem byt s nim ista a aj ja s nim ratat .. ved po roku a pol by predsa ten vztah mal mat nieco take akoby nove nie? Ved to zase neni 15rokov :( velmi tuzim, aby nam bolo krasne este dlho, aj do staroby -:)

whee_ee

ja som na tom takisto.. sme spolu skoro dva roky..ale vies... ked sa pre to stresujem, tak sa to potom aj odzrkadluje na tom vztahu... takže...treba mysliet na to, že sa mate radi..a ver ci never, kazdy vztah takto skonci.. nesmies mat iluzie, ze ta zamilovanost trva miliony rokov:D... ale láska tam je... a to je podstatne:)

katulla

a preco si myslis, ze ta lubi asi menej? :) dava ti to nejak najavo? no vies, chlapi neradi rozpravaju o buducnosti..teda neviem, aspon moj nie. tiez som mu to vycitala a zazlievala, ze ma nema dostatcone rad, ze so mnou nerata, ale vysvetlil mi, ze za to, ze sa o tom nerozpravame neznamena, ze nema so mnou plany. alebo s nim skus hodit rec. no podla mna sa zbytocne trapis, ak sa lubite a nemate medzi sebou nejake vaznejsie problemy tak sa netrap a uzivaj si to :)

bibkal

whee_ee chcem, snazim sa o to... ale napr.mesiac to ide a potom bum... zase je to tu a ja mam tieto pocity :( chcela by som od neho viac lasky, viem ze mi dava dost ale ja potrebujem si nim byt istejsia, chcem vela?

bibkal

Napada ma to len preto, lebo aj ked je priatel ku mne velmi mily a citim lasku, zaroven viem ze uz neciti ku mne to co na zaciatku a bojim sa, ci to nebude "opadavat" dalej :( podla mna ani nemysli na nasu buducnost, aj ked nevravim ze sa tomu brani, ale ja by som ocenila keby nahlas so mnou ratal... tvrdi mi ze ma velmi lubi, aj to citim ale viem, ze to neni to co bolo a strasne sa bojim, aby to u neho nebolo stale len menej a menej:( ani ja uz sice nemam ruzove okuliare a hlavu pomotanu laskou, ale ratam s nim, milujem ho a mrzi ma, ze on citi ASI menej.. stereotyp nemame, snazim sa stale nieco vymyslat aby sme sa nenudili, myslim ze toho mame dost...

katulla

ak sa citis s priatelom dobre, obaja sa milujete, nemala by si riesit taketo veci co keby co potom. laska nebude rovnaka ako na zaciatku, aj ona ma svoje fazy, ale stale to je a bude laska :) ale vela zalezi od toho aky maju dvaja vztah, ako sa respektuju, doveruju si, ci sa pekne oslovuju, su k sebe nezni. treba si co najdlhsie zachovavat tie prejavy lasky, tak si budete jeden druheho vazit dlho dlho a budete sa mat radi aj nadalej :)

sissssa

presne toto riesim v tejto sekunde s kamaratkou :) ona s tym ma problem, ja si myslim, ze som si tym presla, resp. ze som na dobrej ceste ako to zvladnut a vyriesit. Ja som s mojim priatelom uz 2 roky a jasne ze musim priznat ze laska medzi nami nie je taka ako na zaciatku...je krajsia. Uz to nie je o tej slepej zamilovanosti, ktora ked pominie, nastane prva kriza a potom vacsinou krach. Zacali sme spolu byvat a spolocne planovat buducnost, mame spolocne vizie a zaujmy, co nas spaja viac ako kedykolvek pred tym, preto si nemyslim, ze by nas vztah mohlo len tak nieco ohrozit. Najvacsi nepriatel vztahu je podla mna stereoptyp. Treba ho stale zahanat novymi aktivitami a o vztah sa starat ako sa stara o babatko jeho mama :) Ked je malicke venujeme mu tolko pozornosti a akonahle je "v puberte:, tak nas neskutocne serie, no zato ho nedame do domova :)) a po rokoch mozme byt pysni ako sme to zvladli... vela zdaru