Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

uzkost , depresia - pricina invalidky

zuzanka65

Neviem ako je to pri depresii, to je niečo iné ako úzkosť, ale pri úzkosti by som invaliditu nebrala, neuvažovala o nej, lebo ide o to, aby si sa z úzkosti dostal/a. Pri stavoch úzkosti sa ľudia obyčajne vyhýbajú miestam a situáciám, ktoré im spôsobujú problémy. Tým si však nepomôžu, naopak, vyhýbavé správanie je udržiavačom úzkosti. Pri liečbe sa naopak treba týmto miestam a situáciám vystavovať. Ak niekomu spôsobuje problémy chodiť von, do obchodu, alebo do práce, najhoršie čo môže pre seba urobiť, je ostať doma a nikam nechodiť. Ja mám skúsenosť nie že ma úzkosť vyradila z pracovného procesu, naopak, po PN trvajúcej dva mesiace, som sa do práce tešila, ani som sa nevedela dočkať. Zabrali mi lieky, aj psychoterapia urobila svoje. Viem o ľuďoch, čo boli na PN s týmto aj oveľa dlhšie. Len to netreba vzdávať a stále na sebe pracovať. Obyčajne je to beh na dlhé trate, ale ako všetko, je to tiež individuálne.
Teraz ma napadá otázka, či ti ide o vyliečenie, alebo len o ten invalidný dôchodok. Ja nikoho kto je v invalidite kôli úzkosti nepoznám. Na téme úzkosť je veľa ľudí, a čo viem, sú tam len ľudia, čo sú, alebo boli na PN.

moniqa87

nepocula som o tom, ide ti o to, ze ci mozes poziadat o invalidny dochodok, ked mas psychicke problemy?
ak ano, tak najlepsie sa informujes u svojho lekara, ktory ti moze pomoct v podavani navrhu...