Nocne pomocovanie

EURIDIKA

Príčina je tá a povedal to aj lekár, že deti sa pocikávajú aj preto,lebo nie je dostatočne ešte vyzretý vylučovací systém ktorý komunikuje s mozgom a u každého dieťaťa je to individuálne ono sa to do puberty upraví SYRAEL máš pravdu aj náš syn strašne tvrdo spal.Dcérka nech sa snaži z a f i x o v a ť postup, krorý som poradila

janík

to,že lekári nenašli príčinu ešte neznamená ,že príčina nieje,ba naopak ,príčina je a pretosa pocikáva.V tomto veku ide väčšinou o slabšie obličky,ktoré pôsobením na moč.mechúr neudržia moč

danielka

odporucam na tejto stranke pozriet "enuréza" (v zozname ochoreni), ja osobne mam vyborne skusenosti s "Adiuretin SD", pomohol
mojmu 12-rocnemu synovi. Dnes ma 17, davno sme na tento problem zabudli. Drzim palce.

syrael

dakujem,dcera takisto absolvovala mnozstvo vysetreni aj na moc a oblicky a vsetky dopadli dobre. Dokonca sme chodili aj k detskej neurologicke a aj ta skonstatovala ze ani ona nenasla pricinu preco tento stav pretrvava,dcera nema problemy ani v skole a ani sa nestazuje na ziadne bolesti.Akurat ja mam dojem ze prilis tvrdo spi,aj ked ju v noci budim aby sa vycikala je problem ju zobudit.dakujem za rady

Euridika

Pri pomočovani nášho 10 ročného syna sme postupovali takto:
1. Najprv mu odborne vyšetrili ladviny,krv,moč bol až u nefrologičky.Našťastie nebolo to nič vážne
Dôležité zásady:1.Doplňať tekutiny najmä do obeda - veľa tekutín
2.Nedávať dieťaťu pred spaním piť!!!!!!!
3.Hodinu pred spaním nech sa ide každú štvrťhodinku vycikať.Aj keď bude tvrdiť že nechce cikať,vysvetlite že je to preto aby sa to už v noci nestalo.
4.Keď bude ráno mokro len skonštatujte, že to nevadí,ˇže aj Vám sa to stávalo.
5.Za každé suché ráno pochváliť :Vidíš dnes je to všetko v poriadku Dnes to bude v pohode.
Vždy pred spanim som povedala synovy túto vetu:V noci sa na cikanie zobudíš. Dobre?Syn súhlasil a verte alebo nie pomaly ale isto to pocikávanie vymizlo

syrael

kto vie poradit neakych odbornikov na akupunkturu alebo aspon literaturu alebo viac informacii na tuto temu,dakujem

evik

moj krstny syn mal ten isty problem, tiez s nim obehali vsetkych lekarov a vsetko bolo o.k. a odrazu prislo 11 rokov, zacalo dospievanie a problem bol prec! nuz, zda sa, ze v niektorych pripadoch to chce len velku davku trpezlivosti.

syma

niekedy pomocovanie mozu sposobit aj zle patogenne zony, skuste dcerke presunut postel, ked uz nic nepomaha
za skusku nic nedas