menštruácia a antikocepcia

Príspevok v téme: menštruácia a antikocepcia
lienka10

prosim velmi o pomoc fakt velmi..mam problemy s nepravidelnou menštruaciou a mam 19 rokov..bud mi vynecha mesiac a potom mi pride a mam len take slabe aj ked 6 dni ale len take slabe gynekologicka mi dala antikoncepciu aby sa mi to ustalilo ale ked som u nej bola na kontrole som mala kramy takze som mala zacat brat o mesiac a teraz nepreslo ani 20 dni od mojej poslednej menštruacie a dostala som kramy ale neviem ani sama ci to je ze normalne kramy alebo len vytok a neviem ci mam vziat prvu tabletku z balenia alebo nie, stalo sa vam to niekedy prosim alebo co si myslite prosim napiste

katu5ik

no...ale takto, este ze len tento prvy tyzden nie si chranena...ked po sedemdnovej prestavke zacnes brat novy blister, tak si chranena okamzite:)... pokial budes dodrziavat pokyny o čase užitia tabletky atd... to je vsetko v letaciku :)

katu5ik

no, ano dobre si to pochopila:):) aspon tak to ja mam v letaciku:)... a tusim že ked až po piatom dni, tak treba pockat na dalsi menzes:)... lebo to už je zbytocne... a ja som mala vtedy tiež len začiatok menzesu, taky tmavy vytok a dala som si a nic sa nestalo:) a ked budes prve tri mesiace spinit aj pomedzi cykly, tak to je normalne... telo si muysi zvyknut...

lienka10

katu5ik dakujem ja som fakt nevedela co robit...a ked to bol len vytok? ja ju vezmem zajtra...teda dnes uz... nezijem zatial sexualne ale aby som v tom mala jasno pre buducnost :) ak som dostala predsa vcera kramy a som nevzala ale vezmem az dnes nie som chranena prvy tyzden a potom uz som? viem ze to nie je exaktna veda ale da sa to tak povedat? a po tom prvom tyzdni uz bezi antika ako ma? len ten prvy tyzden ne? prosim napis mi...idem si aj precitat letacik..ale aby som mala istotu:) dakujem

katu5ik

nič s tým nepokazis, ked das napr., zajtra...ale vtedy už nemas isotu že si chranena, a prvy tyzden treba použiť aj prezervatív..ak teda mas priatela a zijes sexualne... ak nie, tak tabletku mozes užiť až do piateho dna menzesu.. -potom ten tyžden je potrebne sa chranit aj inak, ako som vravela..ved to mas aj v letaciku, nie?:)

lienka10

dakujem za rady, volala som s maminou a ta povedala ze este mam pockat tak som teraz uplne mimo co robit, prosim ak mozte napiste este niekto prosimmmm

katu5ik

jj, ber tabletku..ja som zase menzes mala skoro vkuse:D:D tak mam antiku a tiež som si ju dala, ked som zbadala spinenie a nebola som ista ci je to už menzes... a už je tomu vyše roka a ani bruško nerastie aninic:D

nrôngr

vezmi si tabletku,ja som si dala uplne prvu aj ked som mala len take spinenie a tiez som si nebola ista..ale teraz po dobrati prveho blistra som dostala kramy ako obvykle-silne a bolestive