život v dvoch svetoch

Príspevok v téme: život v dvoch svetoch
willma

Ak máte niekto skúsenosti, môžete mi napísať, ako v začiatkoch spoznať schizofréniu? Ak človek žije v dvoch svetoch, ale rozoznáva rozdiel medzi realitou a fantáziou, ako zistiť, či ide o bežné bdelé snenie alebo ide o prejav duševnej choroby? Podotýkam, rozoznávam rozdiel medzi reálnym a tým druhým. Ale v hlave mám ešte jeden život, ktorý žijem paralelne s tým skutočným. Je toto normálne? Je tu ešte niekto s podobným osudom?

lilinka

co mam s nim robit? O lekarskej pomoci nechce ani pocut a mna to stoji vela sil. Ja som sa uz bala aj ked mi volal,ze ci sa zase nepohadame za daaku hlupost. Rozisli sme sa aj zato,ze som nepocula tel. a on mi povedal,ze som bola z niekym-z daakym chlapoma preto som mu nezdvihla tel. Je to normalne? Alebo,ze mu hned neodpisem na smsky. A ked som z kamoskou vonku tak mi neveri,ze som s nou a musim mu ju dat k telefonu a potom je vsetko ok. Ona saz toho smeje,ze aspon viem,ze ma lubi,ale mne to strasne vadi.

lilinka

ja viem,ze chory clovek si neprizna,ze potrebuje odbornu pomoc,ale ja by som mu chcela pomoct a neviem ako. Citala som o tychjeho stavoch a ja si myslim,ze trpi maniodepresiou,vsetky tie jeho nalady a stavy tomu odpovedaju,ale mozno sa mylim nakolko niesom lekarka. Niekedy je vsetko v poriadku,tak ako by som chcela,ale ked ma tie svoje nalady tak je neznesitelny. Viacej ludi mi uz povedalo,ze je chory,ze to neni normalne spravanie a ze vzdy budem pri nom trpiet,lebo on si neuvedomuje,ze mi ublizuje. Alebo tvrdi,ze ma nenavidi,ale pritom vyhladava moju pritomnost a potom mi povie,ze preco ho sledujem,ze som chora.

baku

uz len to ked ti povie ze ty by si mala sit k lekarovi je jasny prejav toho ze nie je vporiadku... mal by ist za psychologom

hiacinta

lilinka, tak to je chore. neviem, ci ide o schizofreniu, alebo o extremnu ziarlivost, ale treba s tym nieco urcite robit!!!

lilinka

mam priatela,ktory podla mna nie je v poriadku. Ked sa pohadame,tak znici vsetky nase veci,povyhadzuje mi moje oblecenie,kozmetiku,cd,fotky,darceky co od neho dostavam..... aked sa ukludni po par dnoch,tak mu to je vsetko luto,ale neospravedlni sami. Prave minule som mu povedala,ze mi moze kupit nove pyzama a tricka,lebo mi skoro vsetky povyhadzoval. Alebo ma stale niekde z niekym vidi,upodozrieva,kontroluje ma,poviem mu ze soms kamoskouna kave a on mi tvrdi,ze ma vidi z okna..... Je to podla vas normalne,alebo chore?? Potrebujem vediet vas nazor,lebo ked mu ja poviem,ze by mal istk lekarovi tak mi povie,ze ja som chora a nie on.

susii

No, willma, ja si to neviem predstaviť ako to je u teba. ako prebieja ten druhý svet v hlave. skus popisať konkretnejšie.

slovozabod

aha.tak dobre ale...je to normalne ?? podla mna nebudem schopna mat normalneho partnera lebo budem chciet uz len toho mojho..vymysleneho..heh.mam z toho strach

delphia

ale vsak mat sny, predstavy, iluzie nie je choroba..
chore je to az ked si dotycny nevie odhadnut hranicu medzi realitou a snenim...

tiez

Ona ma vselijake dalsie choroby a ma vela liekov.Tvrdi ze jej skodia,co ja neuznavam.Jej mama je velmi ovladatelna nou a tak si dievca robi co chce a lieky podla mna neuziva.Ja jej mame stale hovorim,ze by ich mala uzivat.No mama je uz ohlupnuta z nej,lebo niekedy tiez hovori ze to robia duchovia.Oni by sa mali podla mna liecit cela rodina.