matka sa zblaznila

panika

toto treba urcite riesit, ale nejak normalne.bud cez jej lekara, alebo veduceho pracovnika v praci (napr.riaditelka MS)

zufala

panika, ako sa moze niekto tak pretvarovat?? ale aspon ten pripad z tvojej rodiny, urcite neberie antidepresiva....niekedy je nepricetna ked mi vyvolava, strasne krici a posobi akoby sfetovanym dojmom, bud poje vela tych tabletiek alebo ich kombinuje z alkoholom alebo ja neviem...ja sa jej normalne bojim...

zufala

liluska, no ty to mas o to horsie ze nemas otca..ja otca mam, stara sa o mna a som mu za to vdacna....povedz mi, ako to zvladas?? mas popri skole pracu? ja tiez brigadujem aby som si na seba zarobila, ale to sa tiez vzdy neda...

panika

nechcela som byt na teba hnusna.vies, mame nieco podobne v rodine.pracuje v zdravotnictve, v praci je vsetko viac nez OK a doma-je uplne, ale uplne vadna. vulgarna, neprijemna, zlomyselna,noormalny skodca

liluska19

mno mozno mame podobny problem ale len z globalneho hladiska, moja mama tiez pracuje s detmi, ale v DeD (detskom domove) a to ako sa k nam sprava jej takisto nikdy nezabudnem, mozem byt rada, ze existuju stari rodicia, ktory dbaju na to aby som sa ja so sestrou ako tak dokazala raz postavit na vlastne nohy.

Vsetko zacalo ked moj otec zomrel, nastal zlom - akoby nevedela ze ma deti - doslova sa o nas nestarala a nestara doteraz, namiesto toho menila chlapov ako ponozky, co vo mne zanechalo dosledky v zmysle: ze uz ju neberiem ako matku, ten pravy priklad matky sa v nej jednoducho stratil.

Dnes si stravu kupujem sama, platim vysoku skolu, internat, knihy, oblecenie, platim spravne poplatky (ak to je potrebne v niektorych situaciach) jednoducho nemam ani halier od mamy. Babka ma sem tam financne podpori na vianoce, narodeniny - pricom vsetky peniaze si musim odkladat a neminut napr. na pekne tricko ktore ssa mi paci/ nohavie... pretoze inak by som nevyzila. Jediny zdroj peniazkov je asi sirotsky dochodok vo vyske 3000,- ... ale na to vsetko na co mi terba peniaze jednoducho nestaci, ved len internat na mesiac stoji 1400,- strava, lieky, cesta, knihy - ved zvazte.

A teraz si kladiem otazku ako ona dokaze pracovat s detmi, vychovavat ich ked sa nedokaze postarat ani o vlastne deti :((

... viem, ze som moc nepisala k tvojej teme, ale chcela som tym povedat len tolko, ze urcite viem, a chapem ludi ktorym zivot neponukol stastie a lasku rodicov v normalnej rodine....

zufala

ja ze jej chcem ublizit?? cely zivot ublizuje ona mne, ja uz dalej nevladzem! ked nechcela mat deti tak nechapem preco ma mala a potom ma opustila...
normalne sa chcem poradit o tom co s tym robit, pretoze sa mi zda nesposobila na tuto pracu! ked sa takto sprava ku mne, ako sa musi spravat k tym drobcom?

panika

ma jej diagnoza vplyv na jej pracu ?lebo ak nie, tak som na vazkach-ide ti o dobro deti, alebo chces mame este viac ublizit?ak o deti, tak si nebud alibisticka a nwschovavj sa za anonymne udania-myslim, ze take casy su uz za na nami

zufala

delphia, pomoct?? jej sa neda pomoct, ona mna a otca opustila, vydala sa druhy krat...ja jej nemam co pomahat, najnovsie mi uz aj nadava,...ja len nechapem ako moze stale pracovat s detmi...