Suche pery..

Lenka2583

frantho: a to len teraz? predtým si ich nemal? možno to neznamená nič a samo to zmizne, ale možno je to nejaký druh ekzému a to treba zájsť ku kožnej. pokiaľ ťa to nesvrbí, ja by som počkala, že čo sa s tým bude diať, ak sa to bude zhoršovať zájdi ku kožnej lekárke. Držím palce

frantho

len este jednu vec neviem preco ale na dolnej pere sa mi spravili take malicke cervene bodky .. neviete co to moze byt?

janík

ak môžeš vyhľadaj akupunktúru a nechaj si preliečiť slezinu a obličky,to bude vyliečenie natrvalo,mastičky len krátkodobo

Lenka2583

lenka22: môže byť, že pomáha, aj ja som mala kamošku čo to mala a bola spokojná, ale nie je to riešenie. suché pery majú svoju príčinu, vnútornú. ten kelínok je len dočasný. také lokálne riešenie odsúdené na stále používanie.
Dehydratácia organizmu: prvé príznaky sú suché pery, potom sa pridá občasná bolesť ladvín, predčasné starnutie pleti, malátnosť a vyčerpanosť, potreba stále spať,a vedie to až ku skolabovaniu ladvín-samozrejme to je už ten úplny najhorší prípad, čo sa dostaví po niekoľkých rokoch. treba to riešiť hned. Stačí dodrživať pitný režim:)

lenka22

moj priatel mal podobny problem, nechcel ziadne balzamy ani lesky ani nic, tak som mu kupila z oriflame ten maly kelimok... ked ho minul zhabal mi moj :((( je to fakt dobre, uz to tu niekto odporucal... na perach ho ani nevidno a pritom pomaha a stoji daco vyse stovky

mimodavu

počuj frantho, lenka2583 má pravdu, ja som to tiež tak urobil, že som pil a pil a pil (čistú vodu samozrejme :) a ono to ustúpilo. určite to skús

Lenka2583

Ja som s tým mala tiež problém. Nič mi nepomáhalo, žiadny balzam na pery, maslo ani krém. Potom som sa rozhodla riešiť o inak. Usúdila som, že zrejme málo pijem. Stanovila som si pitný režim a pila som nasilu. Viem, že v škole je to ťažké dodržiavať, ale dá sa. Ked som si konečne zvykla piť, tak teraz sa už napijem aj v pohode cez vyučovaciu hodinu. Neviem síce kam chodíš do školy, ja na vysokú a mne to v pohode všetci cvičiaci tolerujú, nikdy sa ma ani len nespýtali, že mám na to prestávku. Ak chodíš na strednú, tak sa na teba možno osopia, ale zo zákona máš na to právo napiť sa aj cez vyučovaciu hodinu a dokonca aj ísť na WC, vravel nám to raz jeden vyučujúci na gymply. Samozrejme ale sa to nesmie zneužívať. Možno ani nemáš pocit, že málo piješ, preto sa zamysli nad svojím pitným režimom. Máš vypiť denne 2,5 litra tekutín-ráta sa k tomu aj polievka a jedlo a v lete sú to až 4 litre. Ak piješ menej tvoje telo sa začína brániť a dáva ti to naznámosť. Ja po tom ako som upravila svoj pitný režim už ani balzam nemusím používať vôbec, iba ked fúka silný vietor. Držím palce

123456

alebo si kup ten hojivy zazraj od oriflame v takom malom ruzovom vajicku... mnohym kamoskam prave toto pomohlo... a davaj si zinok... vit C