Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky

Príspevok v téme: Rada pre všetky ženy, čo majú kvasinky
nika5

S kvasinkami som mala problém niekoľko rokov. Začalo to užívaním antikoncepcie v 16 rokoch, nakoľko som mala problémy pri menzese. Gynekológ ma ale neupozornil, že takéto niečo sa môže stať v dôsledku zníženia imunity, ktorú antikoncepia robí. Dnes mám 24 rokov. Asi 2,5 roka dozadu som sa dozvedela, že na to, aby som sa zbavila kvasiniek, len liečba od gynekológa nepomôže, tak som sa tým riadila a zabralo. Moja rada: ak sa toho chceš naozaj zbaviť, musíš byť odhodlaná spraviť pre to všetko a mať trpezlivosť. Hlavne nesmieš stratiť nádej. Stratiť nádej znamená stratiť všetko. Keď som sa toho chcela zbaviť, skúšala som všetko, pretože ak práve niečo nevyskúšaš, zrovna to by mohlo byť kľúčom k tvojmu zdraviu. Pre tie, ktoré toho moc o kvasinkách nevedia: Za väčšinu kvasinkových ochorení môže Candica albicans - je to kvasinka(huba, druh plesne), ktorá za normálnych okolností osídľuje črevá, ak sa však premnoží, spôsobuje kvasinkové ochorenie).U ženy sa to i veľmi rýchlo prenesie vzhľadom na blízkosť pošvy a konečníka, hoci by si sa môhla sprchovať aj viac krát denne. Vhodnou pôdou pre rozšírenie candidy je teplo a vlhko (používaj len bavlnené gaťky, tie sú savé, v žiadnom prípade nenos tangá, ak máš väčší výtok, použi slipové vložky bezparfumované), potraviny z bielej múky, potraviny obsahujúce plesne, sladkosti, banány-spôsobujú v tele hnilobný proces, nenos bedrové gate, dávaj si pozor na prechladnutie -nos teplé ponožky, tielko, aby si mala zakryté kríže, ak ti premokajú topánky, kúp si turistické topánky - mne ešte nepremokli.
Postup liečby: keď začneš s liečbou od gynekológa, od začiatku si nasaď kúru bez sladkostí, potravín obsahujúcich plesne, potravín obsahujúcich bielu múku, banánov. Ak nechápeš prečo nie biela múka, kúp si celozrnnú a všimni si pri príprave jedla, ako sa celozrnná múka ľahko zmyje z taniera narozdieľ od bielej. Tak ako sa správa biela múka na taniera, to isté robí v tvojom tele. Čiže kupuj si grahamové alebo celozrnné pečivo, celozrnná múka sa dá v pohode použiť na prípravu jedla. Nasaď si probiotikum candilac - tu je ho problém zohnať, tak skús cez net alebo v čechách, ak nezonešieš, skús candivac. Táto kúra by mala trvať 3 - 5 dní. Po tejto kúre pokračuj v liečbe od gynekológa ak ti ešte zostalo, to, čo ti predpísal a pokračuj stále v probiotiku. Probiotikum ti bude slúžiť ako prevencia a nezabudni, treba to užívať, aj keď sa budeš cítiť fajn. Aspoň u mňa to tak platí. Ja užívam candilac 2x denne, ale keby vynechám čo i len deň, mám to znova. Ale každý organizmus je iný, tak možno niekomu by stačilo 1x denne.Treba vyskúšať. Ak máš partnera, pred zahájením liečby mu daj spraviť stery, ak by si si nebola istá, či je v poriadku. Partner môže byť prenosca i keď nič necíti a pokiaľ sa nedáte obidvaja naraz do poriadku, môže sa stať, že si to budete stále rozdávať.Sestrička z gynekológie ti dá ampulku, v ktorej je vatová tyčinka a na druhý deň ráno jej to tam zanesieš. Tak nezabudni, všetky tri veci užívať naraz: od gynekológa, potraviny bez bielej múky, ....... a probiotikum.Prajem skoré uzdravenie všetkým ženám bojujúcim s kvasinkami.

Barciii

mala som tiež veľmi časté nepríjemné gynekologické problémy, nasadila som na odporúčanie liek Wobenzym plus malá zmena stravy (ktorá mi predtým samostatne nefungovala) super výsledky :)

sabina789

ja teda neviem, mne taketo a podobne "recpety" a kury nezabrali, a ked, tak iba nachvilu a vzdy sa tie mrchy vratili a ovela horsie, nezaberoalo potom skoro nic, nasla som vsak novu gynekologicku a ta mi dala k liecbe wobenzym a odvtedy mam pokoj!

Adulinda

Ja na kvasinky používala vždy www.gynella.com a zaplať pánboh mi vždy pomohol .. Za pokus nič nedáš, pokojne to skús, ja som mala do troch dní väčšinou pokoj a úľavu som pociťovala už po prvej dni .. Keď pohledáš na internete, určite nájdeš aj nejakú diétu , ktorá by ti mohla pomôcť to prekonať ..

akinom007

cryyta/ to co si poslala link je v podstate oregano v kapsuliach, ano pomaha pri dlhodobom pravidelnom uzivani ale musi uzivat zena aj muz ja tak robim a na oregano nedam dopustit, uprednostnujem kapsule, ale tie konkretne mi zrovna nepomohli. Skusila som viacere NAJ je od Zane Hellas

alice23

Kedysi som mala tiez podobny problem asi pol roka. Drzala som dietu, ako tak to pomohlo ale u mna naozaj zabralo bol citricidal a specialne uzivanie cajov s kvapkami. Daju sa kupit iba v BA a malo kto o nich vie. Ak by ste chceli blizsie informacie mozte mi napisat na e-mail.

Alba

ANIMKA - vidím, že sú tu už staré príspevky a vtedy si mala ten istý problém ako ja. Presne ako si opísala, s tým rozdielom, že ja vždy cítim pálenie alebo svrbenie. Skúšam rôzne alternatívne metódy, ale stále nič.. Tak by ma potešilo, keby si odpísala ako si na tom teraz. Či si to odvtedy nejako vyriešila a akým spôsobom.

Aspekta

Ahojte. Ja som tiež mala dlhodobo problém s opakujúcou vaginálnou mykózou. Lieky zaberali len krátkodobo. Mne pomohol roztok sódy bikarbóny. 1 kopcovitú lyžicu sódy bikarbóny zalejem 1,5 - 2 dl vriacej vody. Nechám vychladnúť a potom urobím výplach. Zaberá okamžite. V prípade, že máte akútnu silnú mykózu,tak je lepšie kvôli páleniu urobiť roztok s použitím trošku viac vody. Vtedy pálenie ustúpi až po 3-4 dňoch. Prípadne použite canesten a potom si už len robte tento výplach. Výplach pošvy treba robiť každý deň 1 týždeň a potom už len preventívne. Ja už som nemala tento problém viac ako 3 roky. Robím si výplach preventívne raz za 3-6 týždnov. Netreba to preháňať, aby sa nenarušila prirodzená ochrana. Občas namiesto sódy rozrobím vo vychladenej vode probiotiká z kapsule a to potom použijem na výplach. Všetko robím so zvýšenou hygienou, aby som namiesto kvasiniek nepozvala baktérie. Súhlasím s vyššie uvedenými príspevkami. Je dôležité vylúčiť cukor, bielu múku a nasadiť probiotiká. Ja osobne som to len obmädzila. Namiesto cukru používam stéviu, alebo kombinujem s cukrom 1:1. Nemám až takú pevnú vôľu :) Ak to vyskúšate, prosím, dajte vedieť, či Vám to tiež pomohlo. Veľa šťastia ;)

daniuska

akekolvek probiotika pomahaju, nemusite sa stresovat a zhanat nejake specialne. Ja som s tym mala problem 15 rokov a odkedy uzivam probiotika, nahodne som jedne nasla babke v skrini, mam pokoj, ale treba aspon tri mesiace a potom kuru opakovat po cca dvoch mesiacoch.