NAOZAJ GYMNAZIUM ?

Príspevok v téme: NAOZAJ GYMNAZIUM ?
jaja

ja viem ze tato tema sem nepatri ale mam nemensi problem pri vybere dalsej skoly... som priemerny ziak...tym nemyslim ze mam same trojky...rozmyslala som ze pojdem na obchodnu akademiu...ale nakoniec som si vstupila do svedomia azacala som premyslat comu sa chcemv buducnosti venovat...a neprisla som nato...chcela by som byt psychologicka...pravnicka...spevacka...herecka...t o je mojmu srdcu najblizsie...urcite by som nechecla pravocat niekd ev kancelarii pri papierovackach a to by bola jedina moznost pri obchodnej akademii...a kedze v ke mame moznost navsetavovat dobre gymnazium pre priemernych ziakov tak som rozmyslala nad nim...aby som mala drhsi cas na rozhodovanie pri vybere dalsej skoly (vysokej) ale tu ide zas oto ze sa bojim ze vysoku nezvladnem a z gymnazia mat nic nebudem a tazko budem hladat zamestnanie...tak co mam robit ?? a apriklad konzervatorium ...spevak herec...to je dost rizikova robota pri pohlade ci sa presadis svojim talentom...

[zruseny8]

takze podla mna na to gymnazium urcite chod. na VS teraz uz beru kazdeho, ak neratam take odbory medicinskeho zamerania, pravo a mozeme tam zaradit aj psychologiu..
psychologia sa studuje na filozofickej fakulte, ja viem o mestach: bratislava, ruzomberok, presov (kedze si z kosic budes mat blizko, a mam tam byvalu spoluziacku, ak nieco treba mozem sa popytat),teraz som zistila ze aj kosice a este nejake tie dve mesta na zapade..
prijimacky sa aspon co ja viem robia z jazyka,biologia, matematika, samozrejme nauka o spolocnosti, ktora sa vyucuje LEN NA GYMNAZIU, cize uz mas jeden dovod nato, aby si isla na gympel a tusim aj vseobecny prehlad musis mat. nieco sa ta budu pytat..takze tolko

ShaulaThalit

Ahoj...ja som na obchodnej akademii a je to zabijacka skola pre mna. Pripada mi ako jedna komunisticka skola s komunistickym pristupom...
Aj ja som bola na ZS priemer... Matika vzdy za tri, ostatne dvojky a niekedy jednotka. A gympel mi bol asi takisto najblizsi, kedze som chcela ist dalej na VS psychologiu. Ale nezvladla by som tam chemiu a matiku, to by som prepadla. A tak som na obchodke, ucim sa co mozem a co ma bavi. Snazim sa zapajat do vselijakych geografickych projektov, kedze som zameranie cestovny ruch. A doucujem sa sama biologiu, a ked zmaturujem, davam si prihlasku na psychologiu a keby ma nezobrali, mam aspon v ruke sprievocovsky kurz, viem dobre jazyky, geografiu, a rozne kurzy...A ver mi, ani ja nemam predstavu o svojej buducnosti, ze budem sediet v kancelarii a tukat do klavesnice...

jaja

Presne to si uvedomujem ze bez VS nic nebudem...ale ja nechcem mat zivot za pocitacom a nad papiermi :(:(a inak ak chcem byt psychologicka tak...na aku VS mam ist ? oco mi radil este SS nejaku socialnu pracivnicku ze aj to su dobre platene roboty...a nieje to take nezazivne ako pri papierovackach...co by som mohla robit ako socialny pracovnik ?

rena13

presne tento problém som mala aj ja. nevedela som sa rozhodnut, ze co si vybrat, co OA alebo gymnazium. Nakoniec som sla na gymnazium a mala som dost velky problem kam dalej. podla mna ak nemas presne rozhodnute, co by si chcela dalej robit, mala by si na to pozerat aj z toho hladiska, kolko ludi prijimaju na VS alebo konzervatorium. Ja som mala tiez vysnivane skoly a nakoniec z toho nic nebolo a studovala som manazment a teraz robim papierovacky. nie je to vysnivane, ale aspon sa da dobre uzivit. Taka psychologia je tiez dobra, ale vies kolko ludi tam prijimaju? tak asi 20. Gymnazium je dobre, ze ziskas vseobecny rohlad ale neda sa s nim nic dalej bez VS robit, na to netreba zabudat. drzim palce a dobre rozhodnutie!