Hryzenie psika

Príspevok v téme: Hryzenie psika
ingrid

Dobry den prajem. S manzelom sme sa rozhodli, ze detom na tieto vianoce kupime psika pod stromcek. Tak som si vlastne splnila svoj davny detsky sen aj ja :-) Je to sice predcasny darcek, ale o to krajsi. Chcem sa ale spytat, kedze je to nas uplne prvy psik v zivote, ako ho odnaucim vsetko kusat. Bude mat 10 tyzdnov a velmi kuse ruky. Bojim sa teda, ze ublizi nasej najmladsej dcerke. Vcera ma totiz kusol tak, ze bolo z toho krvave zranenie. Inak je to (teda mal by to byt) mierumilovny bytovy psik. Pokupili sme do jeho vybavy tie zuvacie kosticky, a ked kuse ruky, tak mu ich podhodim, no jemu aj tak viacej chutia ruky :) Prosim, ak je tu niekto, kto mi vie pomoct, poradte. Dakujem vam. Inga

dedy

ingrid, dat najavo, ze sa to nesmie je dost komplikovane. bud budes rychlejsia a sikovnejsia ako on a das mu facku- samozrejme primerane!! povies razne fuj! aby si spojil trest so slovami a nevsimas si ho! budes ho ignorovat, kym sa neupokoji. pri hryzani do noh plati to iste. zohnut sa primerana facka a ignorovat. Ale treba bt rchlejsi a sikovnejsi ako psik. on ma iba papulu ty mas dokonca dve ruky, musis bt rychlejsia :) drzim palce, skusaj a uvidis ako to dopadne, ak sa ti to nedari, skusim potom napisa este jednu teoriu

Mimi323

Treba mu stupiť na labku, ak pohryzie, samozrejme jemne, potom hrýzť prestane. No a ešte mu môžeš kupovať kostičky na hryzenie, a psíky radi kušu drevo (polienka, varechy..)

minnie mys

Ingrid, ja si myslim, ze moc neda. Pretoze u neho je to instinktivne... Tak ako ty ho chytas, tak ona ta hryzka. Mozno sa na tom da nejako popracovat, ale ked som si ja priniesla beaglika a zacala citat knizky o psoch, tak som iba kyvala hlavou, kedze hryzkanie ruk je tam na dennom poriadku (teraz mi prave pod stolom hryzie prsty na nohach :-/ )Ja iba hovorim z vlastnych skusenosti a z precitanych zdrojov, ale je pravda, ze som sa zameriavala najma na beagla, a polovnicke plemene vseobecne... Takze ty mas asi vacsiu sancu :). Ak mas male plemeno, mozno aj intenzita hryzkania bude klesat, kazdopadne nezabudaj NENECHAT SI TO, CO NECHCES ABY ROBIL. Tento maly maznac tuto mal vsetko dovolene! Spinkat na gauci, dokonca na mojej posteli! A teraz ho uz tazko prevychovavam! S ucenim zacni od raneho detsva, je to naozaj najucinnejsie. Nezvzdavaj to, pretoze psik bude naozaj velkym potesenim pre vas, uvidis. Ja si den bez tohto maznaca neviem ani predstavit :-P (to by bol ale klud, hehe)... Steniatko je uzasna vec, ked sa mu budes dostatocne venovat, ucit ho, a hlavne VYCHOVAVAT! :-P...
Vela stastia, bude to dobre!

ingrid

minnie mys, takze ak som dobre pochopila, odnaucit hryzat ruky sa neda? Praveze on nabytok vobec nekuse, to mu nevonia.

minnie mys

Ingrid, s tym ze ho odnaucis kusat sa rozluc!! :D Najma tie ruky! Pretoze kedykolvek sa s nim budes chciet hrat, on bude "hryzkat" kedze nema labky, ako ti tvoje hrave utoky vratit atd...
Musis ho naucit, nech nehryzie nabytok, pretoze to by si asi skolabovala, ze?:-P
Je to vsak velmi tazke...proste mu musis hned povedat "fuj, hryzkat!" razantne, prisnym hlasom (co mne nejde), popripade mu niecim pohrozit...napriklad novinami plesknut po zemi...
Reakcie typu "on prestane" neprijimam, pretoze to nezalezi na druhu, ale zrejme na jedincovi. A sice...ano, prestane...asi po dvoch rokoch, ked vyrastie z puberty, hehe :D
Neviem inac, o akeho psika mas zaujem, ja mam 8 mesacneho Beagla, v rodinnom dome, samozrejme, takyto psik by ZOZRAL byt, a vlastne ja sama si psika v byte vobec neviem predstavit, ako vykonava potrebu atd...hlavne vacsie, alebo stredne plemena, ktore potrebuju vybeh...
No, a tento moj beaglik je snad najhyperaktivnejsi beaglik zo vsetkych :-P..Strasne ho zboznujeme, ale zaciatky boli otrasne tazke! Naozaj velmi hryzol (to robi aj teraz) proste nevie odhadnut intenzitu...je velmi hravy, ked nas vidi prichadzat, hned skace...a v tomto obdobi to je katastrofa, je cely od blata, kedze musi byt vonku na dvore, ked mi nie sme doma...a mozes mu veru hovorit "fuj, skakat!"...Takisto rad trha saty, taha...chce uputat pozornost, chce sa hrat...proste, ty kokso, sila (aj nabytok nam raz rozhryzlol)... Po takomto psovi uz asi mozem snad hocico :D. Takze vela stastia! Nech je to uz hocijaky psik :D.

ingrid

veru tak. To sa ani nezda, ze take male zubky a ako vedia kusat :-) Budem musiet davat pozor na dcerku, ma predsa 4 roky. A syn je uz dospely, takze tam problem nevidim. A co nevidiet sa "mozno" bude zenit, tak psika vychovam ja s manzelom, ale predovsetkym ja. Ako som pisala, je to moj davny detsky sen, ktory sa mi az teraz splnil :-)

katkaxxxx

ingrid trpezlivost, trpezlivost a este raz trpezlivost :) ja to poznam, oni maju take zubky ako ihlicky a to vie dobre pichat :))