Trasenie rúk

Príspevok v téme: Trasenie rúk
mnbpq

Zdravím,
mám 16 rokov a mám taký malý problém. Často sa mi stáva, že keď je nejaká oslava (napr. pri prípitku), tak sa mi strašne trasú prsty, že ani pohár poriadne v rukách neudržím. Keď som sám tak sa mi ruky netrasú vôbec. Od mala som si stále pukal prsty (už sa snažím od toho si odvyknúť :-D) a asi som si nejako zapísal do psychiky, že sa od toho môžu triasť ruky a tak keď som niekde v spoločnosti tak sa stále kontrolujem, či sa mi náhodou netrasú a práve vtedy sa mi vždy začnú triasť. A to trasenie je niekedy dosť vážne - už som sa dokonca aj raz musel vyhovoriť, že mi je zle a že si nemôžem pripiť (proste som to už cítil v rukaćh, že z toho pohára určite vylejem :-/). Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? Je mi dosť trapné o tom hovoriť, nie to aby som s tým ešte išiel za doktorom :-). Vďaka.

as-as

mas socialnu fobiu je to len v tvojej psychike viem to podla seba tiez to mam vitaminy aine pripravky ti moc nepomozu musis sa vystavovat tym situaciam aby si tu uzkost prekonal

RNG

trasenie ruk az dokonca niekedy zla diagniza Parkinsona je len dosledok nedostatku vitaminu B-12.
Dodat sa da injekcne alebo sublingualne(tabletky pod jazyk) cez zaludok normalne neprejde z neho dokopy nic.
Niektore crevne probiotika ho ale vytvaraju, tj ked si napravis crevnu floru, postupne sa ti to zlepsi.
B-12 je tukorozpustny a mame ho v peceni asi 5 mg, dost na dva mesiace. Preto aj pri nedostatku sa pocit trasenia ruk a ine objavi az o mesiac-dva. A pri masivnom doplneni(injekcia 2 mg alebo niekolko dni sublingualne 1 mg(1000 mcg))trasenie ruk zmizne.

kukinko

Ahoj... tento problem s rukami mam aj ja, hlavne v situaciach ked som velmi vypata, mam nejake stretnutie ale iba s opacnym pohl. ale trema to nie je... neviem to ovplyvnit....hrozne ma to zlosti...dokonca v poslednej dobe mam pocit uzkosti

jjjjjj

so synom sme boli u neurologicky kvoli traseniu ruk uz v desiatich,bral len b vitaminy asi 3 druhy a pomohlo mu to. Nacas

alicia

Zrejme sa jedná o sociálnu fóbiu. Niekto nedokáže jesť v spoločnosti, tiež sa roztrasú ruky. Problém je v tom že máš pocit, že sa všetci na teba pozerajú, že to všetci vidia a tým sa ti ruky začnú triasť ešte viacej. Tiež úzkostlivá sebakontrola ti tie ruky roztrasie ešte viacej. Ďalej z fyzických príčin by mohlo ísť o poruchu štítnej žľazy. Pokiaľ je to na báze psychiky, teda sociálna fóbia, treba to riešiť s psychológom. Skús nepiť alkohohol, nepripíjaj si a uvidíš, či ti to prejde samo, alebo či sa to znovu nepresunie niekde inde. Psychológ by problém mal odstrániť tzv. desenzibilizáciou.

janda

no myslim ze by si mal zajst k doktorovi aby vylucil nejake vazne ochorenie, nemas sa za co hanbit, ty zato nemozes, podla mna to mas psychicke...cim viac na to myslis ze ci sa ti budu triast ruky...tym to vlastne privolas, skus nato nemysliet