Deti + fajcenie

Príspevok v téme: Deti + fajcenie
ja_ona

nedavno ked som sa vracala so skoly videla osm ako 8-10 rocne deti fajcili pred skolou.Pozrela som sa na nich ci dobre vidim a ked som bola 2 metre za nimi zacali pomne bliakat co sa na nich pozeram a ci som nikdy nevidela cigatrtu.Normalne ma to zarazilo.O par rokov budu fajcit aj 5 rocne deti.Neviem co su to za matky ked im taketo nieco dovolia .....aky je na to vas nazor?

lollinnka

vzdy som chcela prist na to, ze co na cigarete kazdemu tak "chuti". Vcera som bola vonku s kamaratmi z okolia. Ti su uplne v pohode ale bohuzial uz aj ich zasiahol "novy trend" cigarety, takze bohuzial, uz aj oni fajcia. Ked som vonku tak postavala a pozerala sa na nich ako fajcia a tvaria sa pri tom dost nadsene, povedala som kamaratovi, ze ci si mozem potiahnut. Ako nahle som ten dym vypustila zo seba, nechapala som. Bolo to ako keby som bola na opekacke a vdychovala som do seba ten stiplavy dym, co sa z ohniska siril. Bola som trochu zmätena, sklamana zo svojich kamaratov, ale v prvom rade som myslela na to, ze kedy si pojdem rychlo kupit nejaku vodu, ktorou by som to zapila.
Bolo mi hrozne po fyzickej, ale aj psychickej stranke. Tato skusenost bola pre mna dost poucna. Urcite si uz teraz nedam ziaden "dym" do ust, ani nic podobne cigarete.

Tymto by som chcela uvedomit tych teenagerov, ktori este nefajcia, alebo tych, ktori este niesu zavisli na cigaretach, aby s tym ani nezacinali, aby si nasli ine aktivity, ktorym sa budu venovat vo svojom volnom case(futbal,plavanie,behanie,...).
A pre tych, ktori su uz zavisli radim tiez to iste, vela konickov, pri ktorych nebudete mysliet na cigarety.

lolitkaaa

keby to bolo len fajcenie.moja kamaratka a wela dalsich pije fajci a sem tam aj droguju.je mi hrozne ked to vidim a nemozem preto nic urobit.mam 14.na skole je len malo ludi co rozmyslaju ako ja.je mi to hrozne luto,lebo ked vidite ako idu dole ludia na ktorych vam zalezi....dufam ze sa wsetci spamataju....

..................

mali by ich rodicia vyfackat ked na to pridu ale casto si rodic ani nevsimne nieco take deti su v tomto vybite...ale robia si sebe zle svojmu telu cim dalej sa budu rodit menej deti ci postihnute...deti budu skorej umierat vsetko pojde do riti hlavne ze sa vyrobcovia nabalia ...

lilly

ja mam tiez 14...chcem povedat ze uplne suhlasim s mariaa...kedze to viem z vl.skusenosti...napr.moji rodicia vobec nefajcia a moji 2starsi bratia fajcia...kedze vezmem do uvahy i to, ze odmalicka nas vychovavali tak, ze s nami travili takmer vsetok cas, (pretoze je to aj o tom ze sa asi mladezi nedava dostatok pozornosti atd.), mozem povedat, ze nas vychovavali nad moju spokojnost proste VZOROVO.!! i ked jasne ze kazdy ma svoje chyby.a to je to!! podla mna vo vychove. v spplocnosti, k pristupu k tym ludom...ZALEZI UPLNE NA KAZDOM DETAJLE...mozno i na osloveni, na tom ako sa k tomu cloveku postavite...napr. moj najstasi brat(18) koli mne prestal fajcit:) taze tak........moj nazor:D je toho viac ale nece sa mi to pisat:)

quaky

ixinka, ja mam presne tie iste problemy, aj si pozri moju temu
www.zdravie.sk
takze ta urcite nebudem odsudzovat,ale ja som uz prestala, sice seba nezmenim, ale svoj zivot a zivotny styl mozem, nie??

ixinka

Aha,mam 15.Fajcim od 13 ,to nebolo moc wazne,raz za cas ,a 13,5 uz dost casto.Ano,asi som zacala z ffrajeriny,a to nechapem,lebo som bola inteligentna baba,nidky by ma to ani nenapadlo,ale zrazu to prislo.Neviem.A v mojom okoli fajcioa uz ksoro vsetci,vrana k vrane sada.TERAZ JE FRAJER TEN,KTO PRESTANE FAJCIT...!Jau z osm zavisla.Chcem prestat,uz to nejde akosi..Ale este som chcela to,ze tí kttorí sa nepohybujete v takomto mladom kolektive ,si ani neviete predstavit co to je.Ja som zo Ziliny,a to su aj horsie mesta(BA),od 13 pit,fajcit tu neni vobec nic skoro.13tkjy na diskotekach alebo s marihuanovym jointom v ruke.Ak nie aj s vacsimi srackami.Proste dnesna mladez..

quaky

podlla mna bz uplne mali prestat predavat cigy :D jednoducho jedneho dna keby neboli :D skrachovali by vsetci vyrobcovia cigariet :D a bol by pokoj, a hlavne by fajciary uz dalej neposkodzovali okolie a nse pluca :P

jaja

podla mna by strasne pomohlo k nefajciarstvu radikalne zvysenie cien cigariet...vsak som videla tvare kamosiek ak uvideli teraz nowe ceny po zvysovani a to bolo len o par korun viac

[zruseny12]

K9,neni to stale vobec o podmienkach kde dieta zije,ja nefajcim, druh nefajci a syn fajci...deti fajcia aj ked rodicia to nevedia,za vsetko nemozeme davat vinu rodicom...