Alergia na nikel

akinom007

RNG mne to vobec nepomaha ked ich natrieam lakom..momoze to len na chvilu, (zacne ma to svrbiet o hodinu -dve neskor)

[zruseny12]

akinom,na FLUCINAR-POZOR,je to hormonalna masticka...
mne ked vadili tie gombiky,tak som si ich prelepovala leukoplastom,len je to neprakticke,lebo stale pri prani sa odlepil...

RNG

ked mate problem len s tymi niklovanymi gombikami na rifliach na hole telo(a nezaujima vas, ze mate vlastne cele telo zamorene niklom) mozete si natriet tie gombiky bezfarebnym lakom

akinom007

ja mam rovnaky problem.,...musim kupovat rifle bez tych niklovych gombikoch co je dost prblem..mam doma 9 rifli kaze ich maju..vaid mi to posledny rok-vyhodit by som tie rifle zatial nechcela..snazim sa dalsie zohnat bez tych gombikoch co je dot problem kedze som nizkej postavy , 49kg, maloktore rifle mi sadnu a ked aj sadnu..maju gombiky...
mna tie vyrazky tiez hrrrrrrrrroooooooooooozne svrbia ked ihc rozskriabem stipu a ostvaju velke biele jazvy ktore sa ani v lete neopalia..mam od koznej mast FLUCINAR pomaha ale aj tak sa STALE snazim zohanat rifle bez toho

RNG

maria, ja tu uz davno brojim proti skodlivym chemicky spracovanym rastlinnym olejom, znicenym teplom, hydrogenaciu, stabilizaciou a podobne. Ten nikel je tam len extra dodany problem, inac su tam zbytky organickych rozpustidiel(toluen, xylen...), rozne ine chemikalie pouzivane pri cisteni a cireni oleja a znicene teplom molekuly mastnych kyselin.
......
Jedine dobre rastlinne oleje su panenske, chemicky(potravinarsky) nespracovane

[zruseny12]

mne ide len o to,ze ja mam problem,mam tu temu,neviem ci sa pamatas,ze mam zapal duodedonu,ci ako sa presne pise/zapal casti medzi zaludkom a tenkym crevom,kde sa vytvaraju enzymy /a gastritidu a tiez som mala heliko.a tiez som alergicka na nikel...preto sa pytam,takze staci ked vynecham potraviny,co obsahuju nikel.

RNG

maria, urcite mnozstvo niklu telo znesie, ale tie extra mnozstva z priemyselne spracovanych potravin sposobia privelke zamorenie tela.

[zruseny12]

viem,ze nikel obsahuje
-cokolada
-strukoviny
-kakao
-vsetky kovove gombiky
-zlato
-striebro
-kozmetika
... pises,ze aj -masla atd.
este vies o nejakych potravinach,co obsahuju nikel?
dakujem