Test na skryte krvacanie v konecniku

Príspevok v téme: Test na skryte krvacanie v konecniku
noel

Pred tyzdnom som objavila v stolici zmes hlienu s jasnocervenou krvou. Vylakala som sa,co teraz. Myslim, ze malokto, kto take cosi objavi, bezi hned na druhy den k lekarovi. Tak som rozmyslala, co spravit. Napadlo ma, ze predtym, ako rozbehnem neprijemny kolotoc po lekaroch, kupim si v lekarni test na pritomnost krvi v stolici.Ved ked sa ma spytaju u lekara, nech to mam teda potvrdene testom, ze to krv ozaj bola. lebo byvaju kladene aj take otazky -ste si ista, ze to bola krv? Totiz, ak by sa ma lekar pytal napr. na hnacku, nepravidelnu stolicu, tak by bola moja odpoved negativna. Stolicu mam kazdy den, som vegetarian, proste sa snazim zdravo existovat. takze som si ten test kupila, tri dni za sebou bolo treba test opakovat, ani raz sa pritomnost krvi u mna nepotvrdila. Chcem vsetkych upozornit, ze tie testy su na prd, krv vam odhalia asi ked uz je to s vami dost zle. V mojom pripade ide asi o pociatocnu fazu niecoho...nechcem ani rozmyslat, ze coho, lebo krv sa vyskytuje este pri Crohnovej chorobe alebo ulceroznej kolitide a priznaky tychto chorob nemam. Takze mam silne podozrenie, ze aj tieto testery su akurat tak dobry biznis a ked cirou nahodou na krv v stolici natrafite, nevyhadzujte zbytocne peniazky za testery, chodte rovno k lekarovi. Ja to zatial odkladam, ale isto pojdem

noel

Lieky ziadne neberiem,tie testy dostat v lekarni, stoji to okolo 200 Sk. Uz som sa aj tu v diskusnom fore docitala, ze su nespolahlive. Podla mna je to obycajny biznis, lebo skryte krvacanie to urcite neodhali -myslim krvacanie v malinkom mnozstve - to uz musi byt ta stolica riadne popretkavana krvou, aby vysiel test pozitivny , no a vtedy je uz vacsinou NESKORO

silviia

noel, nebrala si ATB alebo nejake podobne lieky? moze to byt aj zapal konecnika. inak pri viditelnom krvacani test na OK nema ziaden zmysel. lekarka by ta mala poslat za chirurgom alebo rovno gastroenterologom kde ti prezru konecnik a asi vysetria rektoskopom a podla toho ci najdu ci nie nieco, postupuju dalej, ale ak sa ti to nezopakovalo, asi to bola len jednorazova zalezitost, horsie su tie hlieny ze preco boli. test na OK by mal pritomnost krvi odhalit. obycajne ho dava lekar a aj vysetruje lekar-sestra. to dostat aj volne v lekarni a s vyhodnocovacim roztokom?

noel

ved to som zabudla este napisat, ze nemam hemoroidy, ziadnu tvrdu stolicu, zo mna vysiel hlien zmiesany s krvou, poznam sa, preto sa bojim. bola by som stastna, keby to bola krv z natrhnuteho konecnika, ale nebola

andy

pokial to bola jasnočervená krv tak to mohlo byť z natrhnutého konečníka,ak si mala trocha tuhšiu stolicu.Netreba hned panikáriť.Pri krvácaní z tráviaceho traktu by tá krv bola tmavá.Kúp si mast na hemoroidy a občas po sprchovaní si natri konečník.