Leukocyty

Ivka 1

Pridávam informáciu ešte o včelom peli
VČELÍ PEĽ – mimoriadny dar prírody
Rastlinný peľ (veľkosť 2,5 – 250 mikrometrov) priľne na telíčko včely a tá pomocou nektáru a výlučkov svojich žliaz formuje hrudky s veľkosťou 1,5 – 2,5 mm. Tieto hrudky obsahujú vyše milióna zrniek rastlinného peľu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.
Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu
-ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
-pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-je silný zneškodňovateľ jedov
-spomaľuje procesy starnutia
-pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
-nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
-zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-pri srdcovo-cievnych ochoreniach, pri cukrovke, málokrvnosti
-zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
-ochorení prostaty, poruchách mužskej potencie,
-ochoreniach kože, kĺbov, očí,
-pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
-pri chronickom alkoholizme,
-pri onkologických ochoreniach (zmierňuje účinky ionizujúceho žiarenia),
-pri alergiách ( dobre zneškodňuje jedy a obsahuje látku – guercetín- ktorá brzdí uvoľňovanie histamínu z tzv. žírnych buniek- to spôsobuje opuchy, rozšírenie ciev, pokles krvného tlaku a iné), Zlepšuje dýchanie pri sennej nádche, astme apod.(desenzibiluje organizmus)
-zlepšuje funkciu nedostatočne pracujúcej obličky,
-môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
-môže pomôcť (nie vždy došlo k výraznému zníženiu) pri znížení hodnoty triglyceridov (neutrálne tuky) v krvi a vysokej hodnoty cholesterolu

mia

Pridavam sa na stranu marfusky, a to je zistit pricinu. Ak je to hranicne, bolo by mozno treba opakovat odber, moze sa to upravit same. Co sa tyka fields of green, alebo Zeleny jacmen, su to super veci, ja by som k nim pridala na cervene krvinky specialne vceli pel (podla vyskumov zvysuju ich hodnotu o 25-30%), Betavital, na celkovu obranyschopnost betaglukany (minimalne 100mg.)
Je toho vela.

Ivka 1

Ahoj Johhny a aj ostsatní.Pri poruchách
krvotvorby/a nielen pri nich mám veľmi dobré skúsenosti
s prípravkom na prírodnej báze:
FIELDS OF GREENS (8O tbl)
Sú vyrobené šetrným spracovaním zelených klíčkov 3 druhov semien. Klíčením sa zlepšuje využiteľnosť minerálnych látok a množstvo vitamínov sa zvyšuje o 50-200 %. V istom štádiu sa začnú klíčky sfarbovať do zelena, čo spôsobuje rastlinné farbivo chlorofyl. Je to molekula, ktorá má v centre horčík, podobne ako červené farbivo hemoglobín. Chlorofyl umožňuje fotobiochemickú premenu svetelnej energie na chemickú energiu. Tento proces sa nazýva fotosyntéza, dochádza pri nej k premene oxidu uhličitého a vody na glukózu a ďalšie organické molekuly. Túto vlastnosť majú len zelené rastliny.
Zložky :- Mladé zelené jačmenné výhonky: obsahujú 20% bielkovín, vitamíny (betakarotén, B1,B2,B3,B6, kyselina pantoténová), minerály (draslík, vápnik, horčík, síra, mangán, železo, meď, zinok, fosfor, jód, chróm, selén, nikel), chlorofyl, mukopolysacharidy, antioxidačné a tráviace enzýmy a vlákninu.
- Pšeničná tráva: mladá vňať naklíčenej pšenice, obsahuje vitamíny (betakarotén, B1, B2, B3, B6, C, E, kyselinu listovú), minerály (vápnik, horčík, železo, meď, zinok, selén, jód, draslík, nikel, chróm), chlorofyl, vlákninu, bielkoviny, sacharidy. 100g pšeničnej trávy dodá organizmu toľko vitamínov a minerálov ako 2 kg kvalitnej čerstvej zeleniny.
-Klíčky z lucerny : nazýva sa tiež kráľovná klíčkov, patrí medzi najstaršie kultúrne rastliny. Obsahuje: bielkoviny (40%) so všetkými 8 esenciálnymi aminokyselinami, vitamíny (betakarotén, B1, B3, B6, B12, C, D, K, E, U), minerálne látky (fosfor, draslík, vápnik, železo), enzýmy, chlorofyl, vlákninu.
Účinky: - je zdrojom vitamínov, minerálov, enzýmov, v koncentrovanej a ľahko stráviteľnej a vstrebateľnej forme
-podporuje krvotvorbu
-pomáha pri detoxikácii organizmu
-vďaka vláknine podporuje pravidelné vyprázdňovanie (prevencia proti hemoroidom, nádorom hrubého čreva)
-posilňuje organizmus pri vyššej záťaži
-prevencia a doplnok liečby cukrovky
-pomáha regulovať hladinu cholesterolu a udržiavať zdravé cievy a srdce.
-Chlorofyl pomáha čeliť účinkom radiácie.
Dávkovanie: 2- 3 denne zapiť vodou. Ráno nalačno 1 tbl. + 3 dcl vody vás naštartuje do nového dňa.
V prípade záujmu odpoviem na vaše otázky.

johnny

Marfuska, zatial som nebol na odbornom vysetreni, bol som na preventivnej prehliadke a len som si to vsimol, ked som sa mi dostal do ruk zdravotny zaznam. Obvodna sa ani neunuvala, aby mi to povedala. Ostatne hodnoty vyzeraju v norme. Anemicky som bol od malicka, mozno to suvisi aj s tym, neviem. Dakujem za odpoved..J.

marfuška

Zvýšený počet leukocytov býva často po jedení, pri šoku,strese,dehydratácii,pri zápaloch a iných ochoreniach.Asi by bolo dobré pátrat po príčine,prečo sú tie leukocyty zvýšené.Či existuje nejaký prírodný produkt na zníženie Ti veru nepoviem,lebo neviem.Treba zistit či neprebieha v org.nejaký skrytý zápal,bol si na odbornom vyšetrení?