Zamĺknutý potrat 3x (missed ab.)

Príspevok v téme: Zamĺknutý potrat 3x (missed ab.)
dada

máte prosím vás niektorá skúsenosti s týmto problémom?
Ja by som chcela strašne bábätko... ale po troch neúspešných pokusoch mám obavy či sa bábätko ešte môže narodiť zdravé... samozrejme musím absolvovať všetky vyšetrenia, a som zvedavá či nájdu nejakú príčinu ... ale veľmi ma zaujíma či sa niektorej z vás podarilo ešte porodiť zdravé bábätko ... a čo všetko ste museli absolvovať.

Ja som zhrozená z toho zdravotníctva. Oni nás berú ako na páse...
tretí krát ? no to by sme už mali urobiť aj nejaké vyšetrenia že prečo ...
no proste nemám ani veľmi chuť sa o tom baviť, nikto vám nič nepovie... nikto nič nevie... no čo vám poviem ...
ženy prosím vás dajte mi vedieť ak ste to niektorá na vlastnej koži zažila.

majka vrablova

ahojte,aj ja som mala 3x missed a potom sa mi narodil zdravy syncek no uz je tomu 4,5roka a my chceme druhe dieta,no a znovu sa to stalo,cakam na rozhodujuce sono co ukaze,ale asi len missed,podla toho ako sa tvaril moj gynekolog.Som z toho smutna a neviem co dalej.Velmi tuzim mat dalsie dieta.Dakujem ak sa mi niekto ozve na moj prispevok z rovnakymi problemami.

mia

pred týždnom mi robili kyret,v 18tt ale plod bol malinký na 13tt.odvtedy ma veľmi bolia kríže.neviem či je to normálne,ak máte s tým niekto skúsenost napíšte mi prosím,dakujem

nuggetka

ano...a nezistili ti náhodou mutáciu MTHFR heterzygot.? lebo aspoň ja som to tak pochopila, že práve kôli tomu budem počas tehotenstva buď na anopyrine alebo na clexane...

ano

kvantum roznych vysetreni a takmer nic sa nenaslo,ale urcite si daj dopodrobna vysetrit zrazanlivost antifosfolipidove protilatky a rozne proteiny s tym suvisiace ci sa vyziva-cievna dostava v 1 trimestri k embriu na spravnu nidaciu prisun zivyn krvou a vivin.ja som nacitala na internete ze /nemala som este vysetrenia/ ze to moze byt pricinou tychto zamlknutych v 1.trim. a lek. rada/USA/ tam bola brat nizke davky anopyrinu v 1. trimestri tak som brala tie najnizsie 50mg a pomohlo aj vit C k tomu pisali/brala som hned tu maternu ci iny pripravok pre tehotne, teda neviem ci prave to ale pomohlo,aj duphaston ci utrogestan no ten som brala stale,takze...az po 1.trimestri mi nasadili farxiparin inj.az dokonca. to je ale len moja skusenost a cesta hladania stastia-detí :))) hlavne sa nestresuj,viem, je to tazke i ja som to pocuvala, ale pohoda pomaha, tiez som mala po 30, pa

dada

viete, ja nechcem nechávať už nič na náhodu... lebo už sa blíži aj 35-ťka... a už nie je veľmi veľa času na skúšanie.

dada

dakujem vam velmi pekne za podporu ...
absolvovali ste aj nejaké vyšetrenia, alebo to jednoducho potom prišlo samé a bolo všetko v poriadku?

ano

dada neboj, velmi dobre chapem tvoje pocity, mne sa to iste presne stalo 4x-bola som na dne a zufala, a teraz mam 2 uzasne krasne deti-chlapcov.
nestresujsa, dolezite je ze otehotnies, ano bola som na hormonoch a kadejakych inych liekoch, aj som to poctivo odlezala a to s tym pohlavim-mozno na tom daco bude, lebo mne na histologii zistili dievcatka, tak tiez som si to tak vysvetlovala, a este jedna vec, skus sa poradit s dobrym hematologom aj gynekologom ci by nebolo vhodne,okrem ineho, nasadit hned fraxiparin /no a samozrejme duphaston alebo iny progesteron/,mne to urobili a potom to slo...tak neviem. pricinu ti asi nik nepovie. drzim palceky

taniaaa

moja teta tiez 4x potratila spontanne, no nestracala nadej, skusala dalej a narodil sa jej zdravy syn:) chudatko tiez si vytrpela...to uz je aj o psychike...ale jej tiez nic na to v nemocnici nepovedali...

ernestaa

aj ja som mala 3x spontanny potrat-tiez som sa pytala a povedali mi,ze priroda sa sama vysporiada ak by bol plod poskodeny,riesi to takto...a potom som mala ešte dve krásne a zdrave deticky::)))drzim palceky!

nuggetka

podľa mňa treba len veriť...moja mamka potratila 4 -krát a narodilo sa jej postihnuté bábo, ktoré po pôrode hneď zomrelo a tak som prišla ja :) a som celá a zdravá (klop klop klop)