Čiastočný invalidný dôchodok a zdravotné poistenie

matrix201

IGOR41 - ak vám priznajú ID , ktorý bude nižší ako je životné minimum. t.j. 198 EUR požiadajte úrad práce o tzv. hmotnú núdzu. Váš ID je trebárs 150 eur a vy požiadajte o navýšenie o 48 eur ÚP. Ale pozor ÚP vám to nemusí schváliť ak je na vás napr. písaný byt, vlastníte auto, alebo nejaký majetok. Je to na vás či sa rozhodnete ostať alebo nie, ale v každom prípade za vás platí všetko štát ak ste na ID.

matrix201

Ak poberáte ID nemusíte byť evidovaný na Úrade práce. Ale ak poberáte ID nižší ako je životné minimum t.j. 198 EUR potom by ste mohli ostať na ÚP a ten by vám doplácal zbytok. Ak napr. niekto poberá 196 EUR tak nevidím dôvod byť registrovaný na ÚP , lebo kôli tým 3 Eurám sa to naozaj neoplatí.

Janka123456789

Ak som bola posúdená posudkovým lekárom 20.01.2017 so záverom,že som bola uznaná invalidnou s dátumom vzniku invalidity od
6.01.2017,bola určená na 45%.musím sa zaevidovať na UP a kto za mňa platí zdravotné a sociálne poistenie?

N-ika

Duko - strata jedneho prsta sa hodnoti 10% strata troch prstov 20 (nedominantna ruka) az 25% v pripade dominantnej ruky....zial len strata vsetkych prstov je hodnotena plnou invaliditou... :-(
Je mi luto, ciastocna invalidita je az od 41%...

Duko

Dobry den mam otazku nevedel by mi niekto poradit mal som uraz a odpilil som si na lavej ruke dva prsty ukazovak a prostrednik nenavratne zostali mi asi po dva centimetre a som povolanim stolar mam narok na čiastočni invalidni dvochodok.

ni-ka

annabela-ak poberas invalidny dochodok tak za teba plati zdravotne poistenie stat, nemusis byt ani evidovana na UPSVaR...
viem to lebo sama poberam ID

annabela

som invalidny dochodkyna uznaná na 42%.Beriem dávku hmotnej nudzy 5€.Teraz my prišlo predvolanie od Upsvar vo veci odrobenia 32 hodín dávky. Ked odmietnem tak ma vyradia. Kto bude za mna platit zdravotné odvody? Ak štát tak ktorý paragraf o tom hovorí . Dakujem