vypaddavanie vlasov

Príspevok v téme: vypaddavanie vlasov
chiki

zdravim, mam 20 a posledny polrok mi velmi zacali vypadavat vlasy a prestali sa mi kuceraviet a posledne 3 mesiace uplne plna hrst mi vypadne po umyti vlasov a uz mam asi len na hlave tretinu toho co som mala dakedy, predtym som mala huste, kecerave vlasy a teraz uplne rovne a zriednute, prosim vas viete mi poradit, co by mi pomohlo, aby som mala take vlasy ako kedysi?

sissa

no, tak sla som dnes do lekarne a lekarnicka mi hned dala REVALID, je to sampon, ked ho vyskusam,podelim sa o vyseldky s vaaama :)

janka

sissa, ano - to co som opisala, bolo hned po prvom umyti. Sama som ostala prekvapena a dokonca ten sampon celkom pekne vonia...

sissa

Ahoj RNG, vies mi teda odporucit konkretny produkt? Ako sa to vola :) a JANKA, to ti uz po prvom umyti zanechalo take vysledky ako tu opisujes??

RNG

janka, hormonalne hladiny zavisia od hromady pricin.
Hormony sa mozu menit z jedneho na druhy, napr DHEA sa meni na progesteron, z testosteronu sa tvori dihydrotestosteron a estrogeny a pod.
Preco, to este nevieme do podrobnosti, akurat vieme, ako to aspon ciastocne ovplyvnovat. Aj to je lepsie, ako nic.

RNG

prepacte, "dihydrotestosteron"(niekedy ma muli pri pisani , v anglictine sa "e"vyslovuje ako slovenske "i", ale v latine je to hrozny rozdiel, "de" znamena "bez"
"di" znamena "dva"

janka

"Casto je vypadavanie vlasov vyplyvajuce totiz z nadmernej tvorby dehydrotestosteronu"

co je to vlastne dehydrotestosteron? a ako moze dojst k jeho nadmernej tvorbe? dakujem za odpoved

RNG

Z vitaminov B je hl;avne ucinna proti vypadavaniu vlasov kyselina pantotenova, tiez zinok a caj/extrakt z korenov zihlavy. Casto je vypadavanie vlasov vyplyvajuce totiz z nadmernej tvorby dehydrotestosteronu, podobne ako aj pri akniach a zinok, niektore vitaminy B a vytazok z korenov zihlavy znizuju tvorbu dehydrotestosteronu.

janka

dobry den, vyskusala som ten sampon thermal, nechala som ho na vlasoch posobit asi 15 min. a aj ked si davam vzdy nejaky balzam alebo kuru na vlasy, tentoraz som si vlasy len oplachla a nechala uschnut. Vlasy sa mi zdaju fakt pevnejsie a asi o tretinu hustejsie. Sampon obsahuje hlavne vitaminy radu B a proteiny. Da sa kupit v lekarni, 300 ml asi 120 sk. Je mozne dokupit aj krem Thermal, ktory posobi ako intenzivna kura a staci ho nanasat 2x do roka. Ja som ostala fakt milo prekvapena...