Cukor v moci

miare

Mám stále vysoký cukor-ráno na hladno 12,9, po inzuline Novomix 30 a raňajkách 13,7 ,pred obedom 12,6 , po obede 13,6 , pred večerou 18,0 , po večeri a inzuline 12,8. Tých 18,0 som mala asi preto, že som dlhšie namáhavo pracovala. Beriem inzulin Novomix 30 ráno 24 j a večer 22 j. Ináč si nemeriam tak často, ale skáče mi to ráno od 11,0 do 19,O a večer od 11,0 do 18,0. Vôbec neviem, či si mám pridať, alebo ubrať inzulinu, alebo ešte menej jesť, vážim na 154/55 kg. Ahoj

DiabetikIvo

To: millan

Cukor v moči sa objavuje keď glykémia v krvi prekročí hodnotu cca 10mmol/l (tzv. obličkový prah). Cukor v moči sa spravidla objavuje až s cca dvoj až trojhodinovým oneskorením od dosiahnutých hodnôt glykémie (cukor v krvi).

Preto millan, ak si mal na kontrole glykémiu v medziach normy neznamená to, že v nich bola počas celého dňa. V norme bola práve vtedy keď odobrali krv na vyšetrenie glykémie... To čo bolo predtým odzrkadľuje práve glykozúria cukor v moči)...

Keby Ti robili test na glykovaný hemoglobin (HBA1C) mal by si určitú kontrolu kompenzácie diabetu ya obdbie cca 2 až 3 mesiace dozadu...

pipos

DOBRY den vcera som bola u doktorky a zistili mi v moci cokor 9 a v krvy 6.1 mam podla vac cukrovku alebo je to tym ze malo pijem

Textová Inzercia

olej cbd
Ste vystresovaný viac ako kedykoľvek?

Prichádza potencionálna malá fľaštička, ktorá to možno vyrieši za vás. Prečo to neskúsiť?