Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

mám cystu..prosím poradte mi...

janka

Ahojte,mne tiez odstranovali v marci tohto roku cystu,mala az 6 cm.Nebolo to nic strasne,v nemocnici som bola 3 dni.Ale mne pri tom zistili endometriozu,takze nic potesujuce.A v najblizsom case ma caka dalsia laparka,tak uvidim co zase bude.Drzim ti palce a nemas sa coho bát.

RNG

Infekcia sa tam moze zaniest aj pri vytahovani niti
Naviac niektore bakterie a ine infekcie maju dlhu inkubacnu dobu, casto aj vyse 14 dni.
Do nemocnic chodia chori ludia, cize je tam moznost dostat viac infekcii, ako ked clovek sedi doma alebo je vonku na cerstvom vzduchu.
Ja sa memocniciam vyhybam kompletne.

43

myslis z eto bola este infekcia z nemocnice?lebo ked mi vyberali stehy tak som ju mala peknu nic ma nebolelo nic nemokvalo a zpotom asi za tyzden po vybrati stehov to zacalo.

RNG

hnisanie v pooperacnych ranach je sposobene nemocnicnymi infekciami, zialbohu.
V USA to potichu znacne znizili pridavanim striebra do niti na sitie.

43

mna operovali pred 2 rokmi,velmi som sa bala lebo som mala aj onkomarkery vysoke.tak mi dali pdopisat taky papier pre pripad z eby mi museli vsetko zobrat.na stastie mi zobrali len 1 vajecnik a kusok z maternice,lebo tam bola prichytena ta cysta.samotna operacia prebehla velmi rychlo.ja som bola uz 3x operovana ale aj tak som s avelmi bala,nepomohla ani nakadovka ani ziadne reci ved to uz poznate a pod.asi si to musi kazdy prekusat sam aj ked potom hovori z eto nic nebolo.ja som bola v nemocnici 5 dni.prvy den som prisla,porobili mi vysetrenia nejake este,druhy ma operovali a za 3 dni som odisla.po 10 dnoch mi vybrali stehy.a urobila som hlupost lebo som s avelmi dobre citil aoproti predchadzajucim operaciam a zacala som to prehanat s robotou a jazva mi zacala mokvat a hnisat.tak som chodila potom este tri tyzdne na ATB a cistenie jazvy,zato teraz mi neni ani vidiet.co je horsie ako pisete je to ze cystu mam uz aj na druhom vajecniku ,sic emi nesposobuje zatial ziadne problemy ale uz je tam potvora.

jancecka

ja som tiež nevedela o cyste, len ma raz ženská poslala na sono a tam ju našli, vraj sa to prejavuje trebárs bolesťami ako pri nachladnutí vaječníkov, alebo bolestivou menštruáciou

aduliena

Nemusí sa to prejavovať, aspoň zo začiatku nie, ale neskôr sa to môže prejaviť napr. bolesťou, poruchou menštr. cyklu, neplodnosťou. Ak máš 17, kľudne by si mohla zájsť na preventívku. Je lepšie žiť s pocitom istoty, že si ok. Teda pre mňa určite.
Lekár ti pri prehliadke spraví sono a tam to môže zistiť.

lilaaa

aduliena,takže ak mam 17 a ešte nikdy som nebola na prehliadke,je možne že mam cystu a ani o tom neviem?Vobec nijak sa to neprejavuje?