Grape seed extrakt

Príspevok v téme: Grape seed extrakt
salvation

Mam otazku na RNGeho... Rng, ty si velky proponent GSE, preto sa na teba aj obraciam. Grape seed extrakt, je extrakt z hrozna alebo z grapefruitov?
Totiz uzivam od Starlifu Grepostar (co je produkt z grepfruitu) a robi mi dost dobre na kozne problemy. otazkou zostava, ci mi pomoze aj od infektov hornych dychacich ciest a hrdla.

To GSE o ktorom rozpravas, je extrakt z hrozna?

RNG

jamca, keby nieco take dokazali alebo len by bolo na to naozajstne podozrenie, nasa FDA by citricidal davno stiahla z trhu.
Takze sprava bola kacica, vypustena zrejme farmaceutickym alebo inym zdravotnym priemyslom na ociernenie "konkurencie"

Mimi323

jamca, ak by to bola pravda, tak RNG má už dávno rakovinu a s ním aj celá jeho rodina. A kde si to čítala?

jamca

mimi323 - to, ze grapefruit.vytazky su rakovinne som necitala v ziadnych odstrasujucich publikaciach, ani od lekarov, ktorych uz davno nepocuvam na plne ucho... Preto by som k tomu chcela odborny nazor nakolko ich tiez mam doma a prestala uzivat po precitani tohto vyjadrenia.

jamca

rng - este jednu otazku k tomu co si menoval dole - co je NAC a Samento/vilcacora? Poznam len Vilcacoru. V com sa nachadzaju proteolyticke enzymy (v akych pripravkoch)?

Mimi323

jamca, nie je to pravda, už sme to tu rozoberali. Je to len poplach na ľudí, aby sa vrátili k antibiotikám.
A ten Grepostar je dosť drahý a má dosť málo výťažkov z jadierok (podľa mňa)
RNG odporúčal Citricidal z Centrum regenerace. Je veľmi silný a účinný.

jamca

tiez som si kupila Grepostar a medzitym som niekde citala, ze vytazok z grapefruitovych jadierok (teraz myslim vseobecne, nie konkretne Grepostar) ma rakovinne ucinky.. Je na tom nieco pravdy RNG ? Castokrat su informacie z mnohych zdrojov a laikovi neznalemu chemie je riadne tazko sa v tom vsetkom orientovat. Dakujem za odpoved vopred.

RNG

salvation, pozri sa na temu "autoimunne choroby a tam ich najdes zopar, zakuklenych v tele, casto sa neukazu ani pri testoch a predsa v kombinacii medzi sebou sposobia skody v tele a znizenu imunitu. Podla toho, co tu popisujes ich velmi pravdepodobne mas
Da sa ist za jednotlivymi symptomami, proti bolestiam protizapalove, doplnky, na klby klbove regeneracne doplnky, na zvysenie imunity rozne antimikrobialne latky(GSE a oreganovy olej,graviola, lapacho,collostrum, pripadne ucinne aj na viralne extrakt z olivovych listov,astragalus a chaparal su velmi ucinne) alebo sa pokusit adresovat moznu pricinu a hlavne ju ODMASKOVAT, a na to su popri inych menovanych antimikrobialnych hlavne NAC , Samento/vilcacora a rozne enzymi, hlavne proteolyticke, tj bielkovinne.Totiz maskovanie sa prevadza hlavne latkami ako hlieny, ktore su bielkovinneho povodu a obrana tela cez ne "nevidi".
Vsetky menovane su z kategorie potravinovych doplnkov, takze sa daju prakticky lubovolne kombinovat pre zvysenie ucinnosti.
Zabudol som tam pripopmenut aj betaglukjany, ktore zvysuju aktivitu a pocet bielych krviniek, nasej obrannej armady.
Viem , je toho vela vsetkeho, ale zialbohu pricin chorob je hrozne vela a lekari mozu roky diagnozovat bez toho, aby prisli na podstatu problemu, ako je to v pripade "autoimunnych". Tam to proste zvalia na genetiku a "neznamy povod" a neliecia podstatu, ale len jednotlive symptomy.
V jednom sa ale prezradili, tzv. spustac, ktory spusti autoimunne.
Ak by ten spustac neexistoval, autoimunna choroba by sa nespustila a ludia by zostali zdravi, ako pred tym!
Takze zrejme predsa len ina pricina je ako len "hlupost vlastneho tela samo seba niciaceho" a tu pricinu mozno uz adresovat konkretne.
Mnoho tzv autoimunnych pacientov bolo vyliecenych z chorob diagnozovanych ako "autoimunne", takze to stoji za pokus doslova strielat do tmy, doplnkami, lebo pri ich velmi sirokospetralnom zasahu mas sancu zasiahnut skrytu povodnu pricinu, alebo aspon jej cast.

salvation

A kde sa da zohnat to GSE, ktore tu uvadzas?

Pripadne sa ta spytam aj na radu, diagnostikvoali mi nedavno hyperurikemiu (kyselina mocova), mam asi pol roka bolesti laveho klbu rammenneho, problemy s imunitou charakteru CFS (chronic fatigue syndrome) asi 4 roky.

RNG

GSE je skratka pre grapefruit seed extrakt. Ten, ktory propagujem,lebo sa dnes pod roznakym menom uz skryva viac produktov je originalny, z firmy NutriBiotics s obsahom 33% povodneho patentovaneho aktivovaneho vytazku z grapefruitovych semien, CITRICIDALU(neobsahuje nic ine z grapefruitu).
Ak chces data na ucinok citricidalu na rozne mikroby, daj mi sem svoju e-mail adresu a pripnem ti k nemu tabulku, nic nove, tato je z roku 1982, ale novsie nemam.Je dost obsazna, ale odvtedy som zistil aj ucinnost GSE na rozne bakterie, ktore v tabulke nie su uvedene. Samozrejme len amatersky, ked ludia pili odporuceny roztok GSE a potlacili rozne ine choroby, sposobene mikrobami v tej tabulke neuvedenymi. Ale na rozdiel od tabulky, to bolo naozaj ucinne "in vivo", nie len "in vitro" ako skusali v tej tabulke.
.......
Grape seed extract je vytazok zo semien hrozna, bohaty na antioxidanty(95% proantokyanidov), nema ziadne antimikrobialne vlastnosti.
......
Grepostar neuvadza aktivovany vytazok z grapefruitovych semien, len vytazok z grapefruitovych semien, tj nie citricidal.
Ake vlastnosti ma neaktivivany vytazok a aka je jeho potencia, neuvadzaju konkretne,len reklama, ale iste je tiez antimikrobialny, hoci v literature nie su nan ziadne medicke data uvedene, len tvrdenie vyrobcu.
Ale uvedeny vyrobok ma vytazky aj z inych uzitocnych bylin, ktore ale s antimikrobialnymi vlastnostami nemaju nic spolocne:
Složení: Grapefruit Extract (etrakt ze zrnek grapefruitu) 300 mg, Glucomannan (Amorphophallus konjac, zmijovec konjakový, kořen) 200 mg, sójový lecitin 50 mg, ovocný ocet 50 mg, Bearberry (Arctostaphylos uva-ursi, medvědice lékařská) 6 mg, fenylalanin, vitamin B6, sodík

Tieto ine pridavky, ale v ovela vacsich mnozstvach sa pouzivaju na rozne ine ucely.
Conjac je vlaknina, pouzivana niekolko gramov denne na cistenie criev a znizovanie cukru v krvi.
Lecitin odporucam na cistenie ciev a celkove tela od tukov, davkovanie 2x lyzica(10 gramov =10 000 mg) tyzdenne.

Uva ursi=medvedica je sucastou diuretik, tj mocopudnych latok a zmesi na problemy prostaty. Samozrejme, v ovela vyssich davkach.
Ocot sa pouziva na potlacenie chuti hodinu pred jedlom, polievkova lyzica=15 gramov do pohara vody.