vysoka skola

miselka

karkulka
vies kazdy hovori ze jeho skola je ta najtazsiaa lenze ked sa trosku chce tak sa to da zvladnut. no mna vobec ale vobec nebavi biologia, chemia ma tiez nenadchyna, ale nemam nic proti nej. nie je to zase taka chemia ako si zvyknutaz gympla alebo ineho typu skoly.je pospajana aj s inymi predmetmi, a niektore su fakt ze zaujimave. doszvedam sa plno novych veci, kt. sa do zivota zidu. ja by som fakt nemenila. a k skole. ja nie som v bratislave ale v kosiciach. bola som ja na UK na farmacii na skuskach, lenze je tam strasny pristup. skusky su tiez narocne. tam je problem sa dostat, inak ze studium nie je az take narocne. jasne su aj nejaky cistky pretoze naberu okolo 250 studentov a uznaj ze je to vela. u nas v kosiciach to je tak ze v rocniku je nas cez 120.postupne aj tak bduu odchadzat ludia, co sa im skusku nepodaria, ale nie je to zase az taky extrem ako v ba. inac tieto dve skoly medzi sebou superia, pretoze v ke bude toho roku farmacia odtvorena tretim rokom, a ba je napalena ze ke kradnu studentov. cize ked chces prestupit, tak ti ani skusky nechcu pouznavat..no a po skonceni prace to bude super. mas siroku moznost zamestnat sa, a to nielen v lekarni a tiez nie za male peniaze..popremyslaj si :) odkial vlastne si?

karkulka

miselka...spominas ze si na farmacii...vies aj ja tam chcem ist aj ked chemia ma moc nenadchyna:)ale strasne by ma bavila praca v lekarni,odmalicka ma to laka.studujes na UK v blave?trosku sa obavam,pocula som ze je to fakt tazka skola.ako to zvladas?

imunitka

Len si ludia davajte riadny pozor s vyberom skoly. Pretoze ked vas jedna onudi a rozhodnete sa ist o rok potom na dalsiu, tak cas straveny na prvej skole budete musiet zaplatit statu. Cez 25 000.

miselka

teraz sa treba fakt na tie technicke odbory zamerat a mozno zdravotnictvo tiez..pedagogov je vela, taktiez pravnikov a ako kla.ra spomenula aj ekonomov, no nesmiem zabudnut psychologov to je v dnesnej dobe boom. kazdy druhy clovek studuje psychologiu a co potom s nou? treba si vyberat skolu nie tak ledabolo s vedomim, vsak aj tak budem robit nieco inee. porozmyslat nad moznostou uplatnenia, ci sa lahko da zamestnat a pod. je dobre si podavat prihlasky na rozne typy skol, nezameriavat sa len na strelim :) cestovny ruch a vsetky mesta vyskusat na slovensku. skor cestovny ruch, pravo, ekonomia, ucitelstvo atd..za tie 4mesiace bdues moct popremyslat potom lepsie ze kde a co asi by som chcel v mojom zivote robit. ktora praca by ma naplnala..ja osobne som sa rozhodla asi mesiac pred podanim prihlasok, tusim nejako na vianoce..taktiez som nevedela kam. nakoniec som skoncila na farmacii. teraz pojdem do druheho rocnika a zatial nelutujem ze som sa rozhodla ist prave tam. aj ked to nie je med lizat :)

kla.ra

zevraj teraz treba studentov na technickych univerz., lebo tych je malo...ekonomov je veeeela...aj tie maturitne predmety ake si dat :/ aaach jaj

žuli

ahojte..taktiez rozmyslam na aku vysku pojdem, ale rozhodne sa preto nejak nevzrusujem..tak ako napisal(a) bobrik22, myslim ze 3/4 z nas bude robit aj tak to, co nevystudovala... :) sama som uvazovala, ze sa prihlasim na techniku, geoturizmus.. vela vela sa tam cestuje. mam kamartku ktora je teraz tri mesiace v londyne, pracuje tam, a popri tom si robi prax, a studuje... co myslite, celkom zaujimave, nie?:)

bobrik22

Ahojte maturanti:) je to tazke rozhodnut sa,vsak? No mali by ste zvazit,ake predmety vas v skole bavili viac a ake menej. Niekto ma hlavu na matiku, niekto na jazyky, iny zas na psychologiu...To vam troska napovie smer,ktorym by ste sa mali vydat. Okrem toho, nie je pravidlom,ze musis robit to,co vystudujes... Drzim palce,aby ste sa spravne rozhodli:D

majka_

je predsa mozne, ze ak sa vam na skole nebude pacit, tak mozete odist po prvom semestri, resp. prvom roku. akoze sice stratite polroka-rok, ale aspon zistite, co vas bavi a co nie. ja som bola rozhodnuta, ze na socialnu pracu ma nikto nikdy nedostane, ani ked sa na hlavu postavi a bude sa usami odrazat... a viete, kde som skoncila napokon? na socialnej praci a je to skola, ktoru som si velmi velmi oblubila a kde som stastna a som si na 100 % ista, ze je to moje povolanie a buduca praca.

ginngi

ahojte, takisto som v takej situacii, tiez maturujem, a na vysoku by somm mala ist... ale co ja viem?? :( ked ja neviem na ktoru... neviem ani co ma bavi, co ma bude bavit aj o par rokov... vobec... neviem nic... co sa toho tyka..