liečiteľ?

Príspevok v téme: liečiteľ?
žlnka

Je tu niekto, kto by vedel poradiť neakého dobrého liečiteľa? Môj problém je totiž taký, že už asi rok ma trápia neurčité bolesti brucha. Samozrejme som bola u gynekológa niekoľkokrát, u chirurga tiež niekoľkokrát, u urológa, u ortopéda a tiež u gastroenterológa. Nikto mi NIČ nenašiel. mohla by som sa tešiť, samozrejme, lenže nemôžem, lebo tie bolesti sa mi vracajú mesiac-čo mesiac aj ďalšími inými symptómami, ako tlak v močovom mechúri, hnačky a podobne. Už som z toho úplne zúfalá a moja rodina ešte viac... Keďže podľa lekárov mi nič nie je, preto by som sa rada obrátila na liečiteľa.

divak

ja totiz potrebujem pocas liecby s niekym aj komunikovat, aby som mu mohla napriklad zavolat alebo poslat mail bez toho, aby som hned za vsetko musela platit. a samozrejme, aby mi aj odpovedal, teda, aby mu na mojej liecbe naozaj zalezalo. to som asi neskromna, co? sci-fi na slovensku?

divak

tak nikto teda nepoznate nejakeho takeho liecitela, ktory nepozera len na peniaze, ale hlavne sa dostatocne ochotne a dlhodobo zaobera pacientom?

zaria

no ved ja som to myslela tak, ze ti, ktori sa tym zaoberaju by mali citit lasku k ludom, pravda je ale taka, ze tych citlivych je dnes malo. velka vacsina to robi iba pre peniaze. ja si napriklad neviem predstavit, ako moze niekto takuto pracu robit ako pasovu robotu. kazdu hodinu iny pacient, alebo dokonca kazdych 15 minut!! otrasne nieco! ale my sme sami hlupi, ked takymto "liecitelom" verime a davame im peniaze. tak potom aj dopadneme: dalej behame chori a este aj s prazdnou penazenkou. a oni sa nam pekne smeju.

anabela

zaria, takych liecitelov aj lekarov, ktori to robia len pre peniaze, je viac. napriklad aj v bratislave v devinskej novej vsi je kozna lekarka, ktora berie pacientov kazdych 15 minut, za tych 15 minut vysetrenia sa plati 650,- korun. pritom ma na dverach napisane, ze kazdych dalsich 10 minut (aj telefonicka konzultacia) je 200,- Sk (alebo dokonca neviem ci nie 250,-!). a ona nie je vynimka, takych je viac, bohuzial. zda sa mi v tejto suvislosti hovorit o nejakej laske k ludom uplne nezmyselne, prepac.

zaria

poznam, k tvojej informacii o lekarke z modry, mudr. kelovej, ktora robi alternativnu medicinu len tolko, ze je priserne draha. za kazdu minutu, ktoru ti venuje, musis tvrdo platit. ja som chodila v blave k jednej psychologicke - tiez robi aj alternativnu terapiu a okrem prveho vysetrenia som viac uz neplatila, iba za lieky. a stale som s nou konzultovala, aj internetom aj telefonicky, nikdy mi nepovedala, ze chce za to peniaze. myslim, ze aj ked za vsetko treba platit a ani lekar nema nic zadarmo, liecenie je profesia, ktora vyzaduje od cloveka aj trocha ohladuplnosti a lasky k ludom. nemozno mysliet stale iba na to, kolko penazi sa da z toho vytrieskat. k takemu liecitelovi ja teda doveru nemam.

zaria

to nie je vincentina zena, ale je to nazov vlastne firmy, ktoru tvoria dvaja ludia: jedna zena a ten hlavny je dr. mačovský, ktorý sa volá vincent, z toho je odvodený aj ich názov. sú to ľudoví liecitelia, ale obaja majú vysokoskolské vzdelanie. myslím, že majú dost úspechy. sú z bratislavy.

dadada

Marija, nič nedávala užívať, má tuším nejaké medicínske vzdelanie, ona či jej manžel, neviem, ale behala len s tou virgulou, priznám sa, že mi ani len nenapadlo, že by mi mohla pomôcť, našťastie ani nevyžadovala, aby som jej liečbe verila a sústredila sa nato, lebo to by bol fakt problém, celý čas som sa len snažila nevybuchnúť od smiechu ako puberťáčka, keď sa okolo mňa zaháňala tou virgulou s vážnou tvárou a dnes som jej vďačná za môj najvačší poklad - dcérku. Kontakt neviem, lebo minule som dávala známej jej telefón do bytu, no nedvíha ho, či je dokonca vypnutý.

RNG

Nechcem podcenovat ludovych liecitelov, lebo viera v liecitela tiez uzdravuje. Ten isty efekt vyuzivaju samani, ktori vedia vyliecit az 85% pripadov.
Ale sme v 21 storoci a okrem klasickeho lekarstva(symptomaticka diagnoza, potlacanie symptomov chemikaliami) existuju aj ine smery mediciny, tiez uspesne, niektore tradicne, niektore moderne na vedeckom zaklade, ale pouzivajuce hlavne prirodne latky a najme tie, ktore su uplne bez bocnych nasledkov=potravinove doplnky.
Na rozne nakazy, aj take, ktore ti lekari nevedia najst su rozne sirokospektralne antimikrobialne latky(GSE, oreganovy olej, lapacho graviola,collostrum, hromada antiviralnych atd),
na problemy s pohybom stolice su to rozne vlakniny, absorbenty, ,
na floru v crevach su tiez probiotika, triphala, saponiny,
na pripadne tvarove iregularity(vyrastky, polypy, divertikuly)dieta bohata na vlakniny a protizapalove, hlavne enzymi.

dadada

A bola si aj na imunológii na testy? Myslím napr. na chlamýdie. Čo sa týka blaváckej liečiteľky, mojim viacerým rod. príslušníkom pomohla Vincentína, bola predčasom v Anjeloch strážnych na estévéčke, pozri si videoarchív, má teraz nejaké centrum, ale neviem, kde to je, lebo predtým prijímala ľudí v byte. Ja som k nej išla s tým problémom, že sa mi každý druhý mesiac tvorila cysta na vaječníku a musela som zakaždým chodiť na vyvolávačku na gyndu plus som mala problém otehotnieť. Počas návštevy u nej, priznám sa, som mala problém nerozosmiať sa, keď po mne behala s tou virgulou. Odvtedy som gyn. problémy nemala a krátko nato otehotnela...