Uštípnutie Čiernej vdovy alebo iným pavúkom

Príspevok v téme: Uštípnutie Čiernej vdovy alebo iným pavúkom
lacco

Uštípnutie čiernou vdovou je veľmi časté v Amerike alebo na juhu Európy a niekedy sa stane že aj na slovensku.Prosím buďte opatrnejší . Mohli by ste byť jej uštípnutím prekvapený. A nechodievajte moc do lesov južného alebo stredného slovenska v najväčších teplotách .Môžu sa vyskytnúť aj práve tam

sedmikraska

som nasla o tom clanok: Strach, ktorý pavúky u mnohých ľudí vzbudzujú, je v našich končinách zbytočný. Silne jedované pavúky – takzvané banánové, ktoré dosahujú veľkosť 3 až 5 centimetrov, sa vyskytujú v Južnej, ale aj Severnej Amerike a k nám sa len veľmi výnimočne môžu dostať so zásielkami banánov. Ale aj pavúky v oblasti Stredomoria či severnej Afriky, kam Slováci často mieria na dovolenky, sú jedovatejšie ako tie „naše“. Osobitne si treba dávať pozor na snovačku jedovatú, známu ako čierna vdova, ktorá sa vyskytuje v južnej Európe. Často sa zdržuje na múrikoch, na spodnej strane prútených kresiel či pod doskami drevených toaliet. Zaútočí obyčajne vtedy, keď si na ňu človek neopatrne sadne alebo ju nečakane vystraší, teda v sebaobrane. Bolestivo sa zahryzne a vypustí jed, ktorý môže postupne spôsobiť bolesť aj v iných častiach tela. Príznakom otravy je najmä nevoľnosť, potenie, sucho v ústach, bolesť hlavy a brucha. Hoci sú známe aj prípady úmrtia po uhryznutí týmto pavúkom, zdravý človek sa obyčajne po dvoch, troch dňoch vystrábi.

takze asi vymyslena historka

lacco

no dobre ten obrazok co si sem dala (jablonkaaa) ..........to neni cierna vdova ....cierna vdova je maly pavucik velky asi ako kriziak len je cierno sfarbeny tu je spravny obrazok animals.nationalgeographic.com

lacco

moja dcera mala na tej ruke akokeby po tom ustipnuti hrozne velku hnisavu dieru v mase a okolo uplne zapalene a museli jej ten jed vyberat s takou gazou a hrozne pri tom plakala dokonca si den polezala v nemocnici

kakaove mliecko

No ja som sa teda tuna este s ciernou vdovou nestretla (teda ani nechcem ked tu fakt nejaka pobehuje), ale nechce sa mi to verit...ze cierna vdova...ok, moze byt, ale urcite nie ten druh co v usa...
Ake mala tvoja dcera prejavy? A to si videla ze ju ten pavuk postipol, a ze to bola cierna vdova?
Lebo nechci vidiet video co som raz nasla na youtube po ustipnuti ciernej vdovy ako to vypadalo, lebo polovica z vas by si vyvracala este aj creva...Nechcem byt nechutna, ale fakt to vypadalo na hodenie sable, fuj!

lacco

pretoze pred nedavnom sme boli v madarsku a moju dceru ustipla cierna vdova . ona toiz trpi epilepciami .kebyze sme neprisli v cas do nemocnice mohla by prist o zivot.takze treba davat velky pozor