Mam po styridsiatke a je mi fajn

tina

Ahoj 43. Neviem, ci som tam mala zapal,ale myslim si, ze asi ano, kedze ma to tak dlho bolelo. Nebola som s tym u lekara, vysetril ma brat a dal mi injekciu, uz som pisala, ze je ortoped. Tusim som chodila aj na elektroliecbu k mame-ale to este ked ma bolela ruka 1x.Kedze byvam od nasich vyse 300km, tak uz som s tym nic nerobila, neznasam chodit k lekarom:((,az ked ozaj musim.
Nemyslim, ze islo o reumu, to by ma este asi bolelo. Normalne som s tym chodila aj plavat a na aerobic, dokonca som s tou rukou robila ja kliky. Na zaciatku som kvoli bolesti nedokazala ani vzpazit, no postupne sa to ukludnovalo, aj ked pri urcitom pohybe som mala pocit, akoby mi niekto vzal kus svalu do kliesti a chcel ho pretiahnut popod kost-brrr,hnusna bolest.Som rada, ze uz pominula,ale ozaj som si myslela, ze to uz nikdy neskonci, tak dlho sa to tiahlo.
Wobenzym vrele odporucam, svokru doslova vratil do zivota. Je to super liek.Davam ho aj dcere,ked je chora, no nie casto.
www.wobenzym.sk -pozri info, ale ja by som si ho urcite kupila.Myslim, ze by mal pomoct.Ja mam zase uzliny a lekarka mi kazala vela pit,aj nechtikovy caj a kupila som si aj nechtikovu mast. No a hlavne vyhnut sa stresom-hahaha-no ja ich mam vyse hlavy, ono sa to dobre radi, hlavne v tejto blaznivej dobe. No dobre, ide vikend, takze Keep smiling-papa

43

Tina chcela som sa ta este spytat ked ta ta ruka tak bolievala mala si tam len zapal alebo sa ti potvrdilo aj nejake reumaticke ochorenie?teraz ked sme bolina lyžovačke tak miaj kamoška hovorila,že ju už asi pol roka v kuse bolirameno.chodila aj na obsterky,berie stale lieky nejake,chodila na rehabilitacie a teraz chodi cvicit sama ale stale ju boli.doktorka na neurologii jej povedala z e to uz ma reumu ale na reumatologii jej povedali že hodnoty ma v norme ,že to reuma nie je,tak s a tiež dotahuje s lekarmi ale horšie je že jej nic nepomaha.u nas su velmi slabi odbornici a pokial nemas neake znamosti a nedostanes sa mimo nasho maleho mestečka tak mas jednoducho smolu.je to na zaplakanie niekedy.rozpravali sme sa teraz o tom wobemzyne,nemaš nejake skusenosti s tym?vraj to pomaha na zapaly dlhodobe.ja by som to skusila ja kvolitej cyste na prsniku mimo ineho.kupila som si pupalku vraj ajs tym maju baby dobre skusenosti.uz skusam všetko možne.pred tym som si dala pol roka kuru s Gel activom a aloe k tomu.nejaky ale vyrazny učinok som nebadala.tak pište baby ake mate s čim skusenosti.

43

myslim že nam je tu všetkym uplne jedno v akej rubrike sme liliana,tak nechapem čo nam tu chceš vysvetlovat.ledaže by si nam niečo k našim problemom.snad vzhladom nato že si bola ohodnotena žltou tak by si mala čo vysvetlovat.
Sme určite všetky vdačne administratorovi že našu rubriku nezrušil ale že vychadza v ustrety aj takymto ženam,ktore si chcu pohovorit o všednych problemoch pred menopauzou alebo uz v nej.

tina

43, ta ruka ma ozaj dlho bolela,uz som sa bala,ci nejde o reumu.Nastastie, uz je to ok. Mozno pomohlo aj cvicenie a brat mi pichol injekciu a dal obstreky.Teraz si davam vacsi pozor,aby sa to nezopakovalo-hlavne aby som nebola spotena v prievane.
Macca, mne je uplne jedno kde budeme, ak si sa rozhodla presunut nas sem, tak ok.Dik, ze si nas upozornila. Uz tu boli baby, ktore sa do tejto temy obuvali, ved kto chce, nech si nas cita a kto nechce, nech na tuto temu jednoducho nechodi. Ja sa riadim "Zi a nechaj zit".

Macca

Mam dojem, ze ste ma zle pochopili. Ja nie som uzivatel, ale administrator tochto fora. A nazov a obsah prveho prispevku nehovori o ziadnej specifickej chorobe ci probleme fyzickej alebo psychickej, a preto tato tema bola presunuta do kategorie na to urcenej.

43

tina,to hadam nemysliš važne,že ta ta ruka bolela 6 rokov?
inak moja svokra ma take hrozne bolesti v ramene uz asi 2 roky.bola s tym asi 5-6x v nemocnici.vtedy som nechapala ako jej nemoze nic zabrat od bolesti,ziadne infuzie,ziadne tablety ani injekcie,stale len prišerne bolesti.teraz som si to prežila n avlastnej kozi.nezaberalo nič.az neskor asi tak po 4-5 dnoch.
my sme kedysi chodili na šibačky na oravu lyžovat,ked boli deti menšie,len potom užnechceli s nami chodit tak sme zostavali doma a stretavali sa tiež s celou rodinou a kamaratmi.ja som bola vzdy z toho taka unavena jak kon.teraz sme boli podlhej dobe zase mimo dom ,boli sme spolu s kamosmi 10 rodin,takze vyprask sme baby dostali tak či tak,len som nemusel anic chystat ani nic upratovat.
baby uz mate posadene muskaty?ja som vcera pozerala ale nekupila som ich.povytahovala som von min tyzden oleandre a vyzeraju hrozne,ostrihala som ich az po drevo,dufam ze z nich este nieco bude.mam nadherne rozkvitnute zahony aj celu skalku,pre mna neni krajsieho pohladu na zahradu ako teraz na jar.ak mate niektora oleandre poradte mi co s nimi teraz na jar.ako ich ostrihat ked su skarede a maju mrtve listy.ja som ich tak zoslahala ze tento rok asi kvitnut uz nebudu.

tina

43, je fajn, ze si si oddychla. Ja som mala naopak same navstevy, dnes odisla posledna. Predtym sme chodievali do Tatier a veru zacneme zase.Cele dni som vyvarala, potom absolvovala vylety a vychadzky, takze mam pocit, akoby som prave prisla z prace.No aspon som si pripomenula stare casy a stretla sa s rodinou.
Ja som mala prblem naopak s rukou, ked mi prechladlo rameno-tie bolesti boli hrozne. Ked sa dalo, tak som chodila na aerobic a snazila som sa to rozcvicit, ale bolest trvala skoro sest rokov. Myslela som si, ze sa toho uz nezbavim, no poslednu dobu uz rameno necitim, robim uz aj kliky :)).Treba davat velky pozor na prechladnutie-ja som tak prechladla ,ked som spala v lete pri otvorenom okne a este davnejsie-to bolo zase druhe rameno,ked som si cezen prehodila mokre plienky pri vesani na balkone-to mi trvalo ale len rok a pol-tak sa uz snazim davat pozor.
Tak zatial ahoj!

43

ahojte dievcata.dakujem ze na mna myslite.
mam sa uz trochu lepsie,chodim teraz na rehabilitaciu,bolestiuz nejake hrozne nemam,ale stale nemozem normalne chodit hore po schodoch,taham tu nohu za sebou akokeby ani moja nebola.vraj to potrebuje cas,ze to trva aj 3 mesiace kym sa zase obnovi ten nerv,co bol pritisknuty platnickou.kupila som si dnesd aj pupalku,vraj tozase pomaha na cysty v prsnikoch.uz ani neviem co by som do seba podavala.vzdy som hovorila ze nie som zavistliva,ale teraz tak zavidim vsetkym ktori nemajuziadne zdravotne problemy.uz mam za sebou tolko dg z eby som mohla aj zdravovedu zacat pisat.
ale je krasne pocasie,tesim sa ze ked nemozem behavat tak aspon sa vyhrievam na slniecku.a ked vidim jak to vsetko oziva okolo,to je fakt radost.
a inak som nepochopila prečo tuto temu chcu presunut,ja si myslim ze problemy žien po 40-ke,su vhodne na predebatovanie.pri najmensom tak ako ked pisu,ze im je smutno a pod.ja som osobne velmi rada ze sa tu stretavame,len by som prijala keby to bolo castejsie a keby sa baby pripojili a porozpravali o svojich radach ako sa zbavili roznych problemov.
tak ci onak ak sa rozhodnu presunut nas,tak im v tom nezabranime.
este raz vas vsetky zdravim a dufam z este si cez sibacky oddychli do syta.
ja osobne som si oddychla veru super.bolisme od stvrtku na lyzovacke az do vcera vecera.aj ked ja som lyzovala len hodinku denne aj to na somarskej lucke kvoli mojim problemov s krizami a klbami,somrada ze som nemusel a vypekat a vyvarat a behat okolo navstev,ktorych je u nas vzdy neurekom.tento krat som sa z toho vyvliekla a veru ze sa mi to aj zapacilo.vrelo odporucam!

tina

Macca, kludne nech nas presunu kde chcu, pokial to niekomu pomoze, tak o.k.Takychto tem je tu ale velmi vela, kde sa baby spriatelili a pisu si aj o beznom zivote, tak s tym presuvanim to bude zaujimave.Pekny den!