Zuby

Príspevok v téme: Zuby
hmmmmmm

ahojte.zistila som ze za posledny asi cca 1/2 az 3/4 rok sa mi spravili 4 kazy.neviem ako je to mozme o svoje zuby sa staram ako len viem kazdy den si ich pravidelne umyvam bez zuvacky sa ani nepohnem tak mi to nejde do hlavy.mala som aj strojcek a zo zadnej strany zubov mi ostalo lepidlo dokonca este aj pod nim sa mi urobili :( vazne si to neviem vysvetlit.moze to byt sposobene nedostatkom niecoho?dakujem za odpovede

mirka 23

Agina, mne sa tiež pokazili zuby tam, kde som už mala plombu, pretože som mala zlú zubárku. Tá keď mi robila zub, tak mi ho poriadne nevyčistila a ďalej sa mi pod plombou kazil. Zmenila som zubára a ten mi všetky zuby musel opraviť, ale už kvalitne a bezbolestne. Dobrý zubár je dôležitý. Odkial si?

mirka 23

No neviem prečo sa ti až teraz pokazili zuby, ale čistiť si zuby len zubnou kefkou určite nestačí.
Raz do dňa je potrebné si vyčistiť medzizubné priestory medzizubnou kefkou (budeš sa diviť, koľko bordelu ostáva medzi zubami aj po vyčistení zubov).
Raz do týždňa je dobré si vyčistiť zuby zubným gélom (Ja používam Elmex, myslím že je najlepší.)
Čo sa týka tvojej zubnej pasty tiež by som ju zmenila. (Oranžový Elmex je pasta proti zubnému kazu)
Tiež je dobré chodiť raz za pol roka na hygienu. Hygienička ti dokonale vyčistí zuby. Keď si budeš toto dodržiavať nie je možné aby sa ti urobil kaz. Môj manžel má len jeden kaz od detstva a to preto, že si každý deň poriadne vyčistí zuby, takže vôbec nie je pravda, že zuby sú dedičné...
S tými medzizubnými kefkami by ti mala pomôcť hygienička alebo zubárka, alebo sa opýtaj niekoho známeho, kto to používa, nech ti to ukáže, ako sa to čistí.

agina

A chodis kazdy rok na pravidelne prehliadky???? Ak ano, tam by ti mal doktor zistit kaz a opravit ho, hned v zaciatkoch.

hmmmmmm

nepouzivam ani gel ani medzizubne kefky.a pastu ako kedy niekedy colgate inokedy signal...len neviem preco sa mi zrazu tak pokazili pretoze doteraz bolo vsetko v pohode :(