reuma

Príspevok v téme: reuma
Doda

Chcela by som poprosiť niekoho (najlepšie však niaku ženu)kto má skúsenosti s reumatickým ochorením - vaskulitídou, t.z. reum.zápal ciev.Mám 31 rokov a pred vyše rokom mi diagnostikovali túto chorobu a predpísali lieky :prednison,imuran a plaquenil.V súčasnosti sa cítim lepšie a mám aj znížené dávky liekov.Predovšetkým by ma záujímalo, či by som mohla aj s touto chorobou otehotnieť, a aké lieky by som v tehotenstve mohla brať.Vopred ďakujem za rady a skúsenosti.

zuzanaa

Evča--máš už deti? ja mám len 18 rokov ale nesmierne po nich túžim, lenže deti sú pre mňa tabu.Tak si predstav, že by si ty tiež nikdy nemohla deti a nie pre to že si neplodná ale pre sprostú chorobu,u mňa je to blbé lebo raz mi je dobre a druhý krát musím prosiť mamu aby ma odniesla na WC a obliekla ma takže asi tak a to mám len 18rokov čo bude ked budem mať 28?

pyrana

Chcem sa vas spytat-vas lekar vam doporucoval cvicit alebo radsej ostat v klude a nesilit klby?Mate nejake specialne cvicenia,ktore mi mozte odporucit?Ja mam postihnute najma drobne klby na nohach,cize to asi najma masirovat,a casto ma boli chrbtica.Ake cviky su dobre na chrbticu?Diky.

evča

Ahoj Zuzanaa. Ty sa trápiš s reumou iba rok a už myslíš na také veci. Ja na reumu trpím už 19 rokov za chvíľu 20 a musím to nejako vydržať. Tak nemysli na také zlé veci. A určite nemysli na to, že zostaneš na vozíku. Určite sa toho bojím aj ja, ale keby som na to myslela už som dávno na vozíku. Aj keď mi k tomu veľa nechýba pretože mám také strašné bolesti, že neviem prejsť 10 metrov.

evča

Ďakujem brunuška ja to skúsim vyskúšať a ďakujem za radu. A ešte ja teraz beriem tabletky Detox na prečistenie organizmu od tých toxických látok.

brunuska

baby reflexne masaze su to iste ako akupunktura-len akupunktura je rychlejsia - zasiahne presne ten bodik. pocitajte si tu temu reflexna masaz chodidiel-ale uplny zaciatok- je tam aj link na body na nozkach-ktore si mozete masirovat doma aj sami.
a vazne to neuveritelne pomaha- 6 rokov bez liekov :-) a znovu aktivne sport.

pyrana

Ahojte.Mne tiez diagnostikovali RA ked som mala 17,mala som velke problemy a bolesti viac nez 3 roky.Brala som tiez kvanta liekov a potom to akosi zastalo.Musela som aj prestat s liekmi kvoli peceni.Teraz som v remisii uz skoro 6 rokov,ale tiez sa v kutiku duse obavam,ze zas to prepukne.Pomahate si nejakou specialnou dietov?Mne na bolesti klbov pomohla aj uprava stravy.

silviulililinka

ahoj aj ja som mala reum.a bolo to už dost zle.tak som šla k liečitelovi ktorý mi robil reflexne masaže ruk. Bola som tam prosim pekne iba 3 razy a všetko je už ok.Teraz ked nahodou niečo zacitim (nahodou prebehnem nie dobre oblečena) tak si pomasirujem bodíky, ktoré mi ukázal a bolest je preč. Inak tie masaže u neho hrozitansky boleli

zuzanaa

Mám 18 rokov už rok sa trápim s reumatiodnou artritídou, beriem medrol a rozne ďalšie hnusy, moja lekárka mi povedala, že nemôžem mať deti ani dva roky po vysadení tabletiek takže asi nikdy, úprimné dodanie v 30-tke zostaneš na vozíku ma celkom odrovnalo.takže neviem čo mám s tým robiť asi by bola lepšia biela smrť len škoda že u nás je zakázaná.