Hyperinzulinizmus

Príspevok v téme: Hyperinzulinizmus
mišo

Zdravím, bol som na dovolenke asi pred rokom, kde boli švédske stoly, no proste kvalitná prejedačka, no a odvtedy mám pocit oveľa horšieho hladu, keď dlhšie nejem, bolí ma hlava, som strašne nervózny, hneď po každom nakričím, roztržitý, celkovo veľmi nepríjemný. Akonáhle sa najem, prestáva to. Bol som s tým už dávnejšie u doktorky (obvodná ma poslala k diabetologičke), robila mi rôzne testy a zistila, že mám zvýšenú tvorbu inzulínu.... problém je, že nezistila prečo, ani magnetická rezonancia nezistila žiadny nádor, ktorý by ho mohol vo zvýšenej miere vylučovať... tie stavy pri hlade sú na 90 % z tohto dôvodu. Vie niekto, prečo mi ho telo odrazu začalo viac vylučovať? A ako sa to dá zastaviť?... Nie je to nejaká kritická situácia, že by sa s tým nedalo žiť, ale je to dosť nepríjemné, keď sa nemôžem najesť.... Hlavne pre moje okolie...

hmmmmmmmmm

hyperinzulinizmus je predsa opak cukrovky, pri nej je nedostatocna alebo ziadna tvorba inzulinu, pripadne rezistenica buniek na inzulin, inzulin je obrazne klucom k otvoreniu dveri cukru do bunky, kde sa moze premienat cukor na energiu.co ti odporucili lekari?inac podobne symptomy mam aj ja, ale nebola som s tymto diagnostikovana /teda v zivote ma neposlali na take vysetrenie/a som aj velmi chuda, ty mas aku postavu?proste nemozem pribrat.skusal si potraviny s nizkym glykemickym indexom/celozrnne vyrobky, ovsena kasa../a radsej male porcie ale casto, aby bolo co travit a tvoj nadbytok inzulinu mal co spracvavat, aby bola konstantna hladina cukru v krvi a nemAL si vykyvy?.

katarina53

Dievčence, dovoľte mi, aby som s Vami nesúhlasila. miso nemusí mať cukrovku, ale jeho slinivka produkuje nadmerné množstvo inzulínu, čo sa volá hyperinzulinismus a jeho príznaky sú opačné ako pri cukrovke. Sú to: hypoglykémia, nadmerná únava, potenie a smäd, zvýšená nervová dráždivosť....príčinou chronického hyperinzulinizmu može byť ostrovčekov na hladinu krvného cukru.
Bežná terapia spočíva v úprave stravy, diéta je rovnaká ako u diabetikov, hoci sa jedná o celkom opačný stav!

mira

Mišo, je to hypoglykémia. Ak si na inzulíne, prehonoť dávky, či ich netreba znížiť, príp. lieky na zníženie hladiny cukru. Ale hlavne zaraď pomalé cukry. Tie, ktoré sa vyplavujú do krvi pomaly a postupne. To sú polysacharidy - hlavne celulóza zo zelenín a nerafinovaných obilnín. Naspôsobujú nárazové šoky a kolísanie hladiny cukru tak, ako rýchle cukry z džusov, ovocia.

Andel

Miso,

stavy, ktore popisujes, pozna kazdy diabetik pri hypoglykemii (nizky cukor), cize ak pises, ze mas zvysenu tvorbu inzulinu, zrejme aj ty mas vtedy nizsiu glykemiu (nizky obsah cukru) v tele a tym padom sa u teba prejavuju tieto nam (teda aspon mne) podobne stavy. Poradila by som ti jest v 2 hodinovych intervaloch, hlavne ovocie, alebo male porcie cohokolvek, alebo pit ovocny dzus aby si dodal svojmu telu potrebny cukor (sacharidy, uhlovodany nazvov je dost, tak si vyber) Ci sa ti to da do normalu neviem, nie som lekar, kazdopadne sa zbavis tych negativnych stavov, ktore opisujes (aspon si myslim).