pes a moje choroby?

Príspevok v téme: pes a moje choroby?
sunnygirl333

nedavno som sa prestahovala k priatelovi..ma psa...pitbula...zije snami v byte...lezie na postel.kazdy den je po nom kopec spiny, smrdi..vonku lezie do rieky, vala sa v bahne a v trave a priatel ho neumyva kazdy den..
....samozrejme mi to vadi, ale proste pes takto zil uz 7 rokov a tazko si bude zvykat na nove pravidla...
momentalne sa u mna vyskytli zdravotne tazkosti...mam alergiu na psie chlpy, ale to riesim liekmi, mala som astmu, ktoru sa podarilo liecbou stlmit na minimum...teraz mam pocit, ze sa astma zacina objavovat stale v silnejsej miere, dokonca budem nutena si dat znova predpisat spreje,...zacala som mat dokonca gynekologicke problemy...kozne problemy...proste je toho vela...ako toto riesit??...priatel psa prec neda...ale zase ja zo psom zrejme nebudem moct zit v jednom byte...zajtra idem na komplexne vysetrenie..ak sa preukaze, ze spustacom a alergenom je pes...neviem co robit...

sunnygirl333

...priatel je taky, ze dal sice psa do pelechu...ale mala by si ten pelech vidiet..to je humus..same chlpy, spina..no hroza..a minule ma skoro vystrelo..priatel si lahol ku psovi do pelechu...a to sa predtym osprchoval, takze mal vlke telo a vsetko sa to nanho nalepilo a s kludnym svedomim si lahol potom ku mne do postele...to nie je jeho pes, to je zevraj jeho dietatko...

mirkaaa

sunnygirl333 no ja mam alergiu na psa tiez a mam doma 2 no v byte, po case alergia ani nie ze ustupila,ale je miernejsia... ja som vstavala s plnym nosom, no teraz uz nie.... Je to zvykom alebo toleranciou vies psika sa priatel asi nezbavi vies 7 rokov je dost, ale ani teba si myslim, tak vies nech skusi pomalicky psika davat spat do peleska pred dvere, prv nech su otvorene, nebude sa mu to pacit to je jasne zo zaciatku, ale snad si zvykne, aj ked si myslim, ze pitbulik bude domacim maznacikom, kedze spinka v posteli, tak snad nebude agrasivny, chce to trpezlivost..

sunnygirl333

moj priatel si totizto mysli, ze hram divadielko koli psovi...pretoze on velmi dobre vie, ze som zastancom toho, ze pes do bytu nepatri...
..ale dnes, ked som mu povedala, ze zajtra som objednana na komplexne vysetrenia, alergologiu a videl, ze mam vyrazky po tele..a mavam zachvaty kasla..idem aj na pneumologiu..tak sa ma spytal s takym smutnym hlasom, ci je to od jeho "milovaneho psa"...tak zrejme tentokrat uveri..aj ked to bohuzial zaslo az tak daleko...

sunnygirl333

ja nemozem toho psa nazvat psom..moj priatel tvrdi, ze to je ako clovek !!!!!
...a zevraj na zachode mam ovela viac bakterii a spiny..ako jeho pes...tak sme spolu uz dva roky, ale nezili sme spolu..az teraz dva mesiace spolu byvame...ale moj zdravotny stav sa rapidne zhorsuje...to ked otvorim dvere bytu..okamzite kycham..kaslem...uz sa za to aj hanbim, ze som taka "citlivka"...ale take nieco sa zakryvat neda..
..no a chlpy su vsade..priatel mi tvrdi, ze ked je zo psom napriklad sam doma..ze mu nevie ako zakazat ist na postel, pretoze on ked zaspi, pes sa hned natlaci k nemu do postele...a vsetko samozrejme smrdi..ved je to iba pes...priatel to neciti...ja ano...

qqq3

a to si s tym tvojim priatelom ako dlho?to ho vobec nezaujima ze mas z toho psa problemy sak o to ide ja by som v byte nechovala ano domaceho bytoveho psa neto este take hovedo sak to je nemyslitelne tak to ta normalne obdivujem ja byt na tvojom mieste tak do toho bytu ma nedostane

mirka 23

No a pes v posteli - to by som neriskovala. Z toho môžu byť nielen gynekologické problémy, ale aj neplodnosť, tak si dávaj na to pozor.

Mám kamaráta, ktorý si našiel babu. Ona mala v dome dvoch kokeršpanielov. On ich nechcel mať v dome, tak im spravil búdu a dali ich von a ešte k tomu bola zima! Takže psy, ktorí boli zvyknutí na teplo domova boli zrazu vonku na mraze. Je to samozrejme už extrém, ale tá baba ho musela mať strašne rada, keď toto dovolila. Skús zakázať psovi aspoň tú posteľ. No a tá tvoja astma, to je najhoršie. Neviem, čo by som robila...

sunnygirl333

qqq3 presne moja rec...ani podla mna pes nema co robit v byte..niekedy si pripadam, akoby sme zili v psej bude a nie v byte...akoze rozumiem psickarom, ale zalezi aj na rase...toto je strasne velky pes..pitbull krizeny so stafordom..proste obrovske bojove plemeno, viem si ho predstavit ako strazcu objektu a nie ako "milacika" v byte..a este sa ho aj bojim....
...musim ist zajtra na to vysetrenie a ked sa potvrdia moje zdravotne tazkosti, bude sa to musiet radikalne riesit..bud ja..alebo pes..len dufam, ze mi priatel nepovie, ze som moc fajnova...bola som ochotna tolerovat aj psa...to ako reagje moj organizmus, to ovplyvnit neviem...

qqq3

no tak to si myslim ze to bude tym psom a to mi chces akoze povedat ze priatelovi je pes mylsi ako ty jka ja osobne by som zo psom v byte nezila ani keby co bolo fuj sak to je nepredstavitelne aby sa mi valal v posteli a kde kade po byte