Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sezam, na čo je dobrý?

Sko

V Lidl predavaju take tycinky, lupany sezam s medom. Tie su super! Vyrabane v Grecku a teraz ich maju v akcii za 49 centov za jednu :)

RGB

Aké má účinky na stolicu? Mám totiž problém s riedkou stolicou, a intoleranciu na laktózu. Sézam však zbožňujem. Nie som si istá, či mi nemôže riediť stolicu. No môže to byť aj niečo iné, iba si to potrebujem vylúčiť. Poradí mi niekto???? Ďakujem :-)

RNG

Tahina, pasta z roztlaceneho sezamu sa pouziva do mnohych jediel v strednom vychode a dnes aj inde na svete.Je to ovela zdravsia nahrada roznych stuzenych znicenych rastlinnych tukov, pripadne aj masla.
Ja mam velmi rad dumbierovy dressing na salaty, kde je tato tahina zakladom, s pridamym octom, koreninami a dumbierom.

mira

Liečebná pochúťka zo sezamu je gomasio. Semienka sa jemne nahrejú a spolu s nahriatou morskou soľou v pomere 1:15 až 1:30 roztlačíme v porcelánovej miske s drážkami - suribachi.Výsleok nesmie mať slanú chuť. Pri tejto úprave sa spojí soľ a semienka a je to liek pri bolesti zubov, prekyselení, alergiách a mnohých ďalších chorobách. Sype sa na obilné kaše, zeleninové šaláty pričom soľ zarátame do celkového množstva a o to menej osolíme základ.
Chutí výborne, nedokážete odolať .
Dá sa urobiť i sezamové maslo, dostať ho i v bioobchodoch.

flower

sezam je bohatym zdrojom nenasytenych mastnych kyselin, ktore sa vsak zahrievanim na vysoke teploty nicia. okrem toho semeno sezamu obsahuje mnoho manganu, medi, vapnika, karotenu, horcika, zinku, draslika, taktiez je dobrym zdrojom vitaminu B1 a vitaminu E. konzumacia sezamu sa odporuca pacientom bojujucim s vysokym cholesterolom, v prevencii a liecbe osteoporozy a zlomenin, pre obsah zeleza je vhodny pre chudokrvnych, pre vysoky obsah nenasytenych mastnych kyselin a horcika je vhodny doplnok pri chorobach srdca a ciev, obsah zinku zlepsuje imunitu, metabolizmus, karoten + horcik + vapnik + zinok - pre nechty, vlasy, kozu a ine:)

mira

Ten cukor ti tie vitamíny, minerály ukradne a prekyselí ťa, takže z priaznivých účinkov sezamu nezostane nič.
Cukor je veľmi silná energia a treba s ňou opatrne narábať. Rafinovanému cukru sa radšej vyhnúť.