Dietelóg pre anorexiu a bulímiu

thesiamee

ewelinka: ja mam tiez za sebou bulimiu a fungujem na troch jedlach denne, vzdy tu istu hodinu. proste sa najem do syta a uz neriesim az do najblizsieho jedla. ale musis si najst svok system a to znamena skusat a teda riskovat... strasne drzim palceky, nech vydrzis.

sewie

ewelinka,ahoj,aj ja mam bulimiu a vela som o tom citala..mala by si jest tak pat krat denne -pravidelne,vela zeleniny a ovocia,dolezite je aby si sa vyhybala sladkostiam a maskrtam-aspon na cas,pretoze casto byvaju spustacom!

pusate

mam 15 rokov,152cm a 34kg anorexiu mam uy 2roky nedokazem sa vyliecit som posadnuta kaloriami a svojou chudostou a jedlom bola som aj u pszch ale...pred rokom som mala 29kg a bola som v nemocnici vybrali mi žlčnik mala som z nedostatku tuku vtele a strave žl.kamene...po operacii som zacala jest a pribrala na 44kg,azas som bola ,,tucna,, ako pred 2ma rokmi vtedy som mala 46kg abola som este zdrava a stastna...a teraz som utrapena nevivinuta ale veeeeelmi sa bojiiiim norm.jest a pribrat ze zas budem ,,tucna,, a pridem o svoju chudost...a zacnem zas chudnut azas stale dokola to iste pooooomooooocccc prrroooossssiiiiimmmmmm........

ewelinka11

no ja by som mala jednu otazku...co sa odporuca jest pri buliimii, ako ako casto...prosim odpovedzte cim skor...pretoze sa drzim uz 3 dni a bojim sa ze to pokazim.dakuje

kkk

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o pomoc, potrebujem dobreho lekara (anorexia/bulimia) v Presovskom kraji pre jedno 15-rocne dievca, ktore je z nasej rodiny, má záujem sa liecit, len potrebujeme zohnat dobreho lekara, lebo doteraz nic nepomohlo .... straca sa nam pred ocami a nevieme to zastavit ..... vopred dakujem za pomoc.

hooksova3

mam 26 164 a dkich61 kg, no trpim tym ze v kazdom jedle vydim kilo navyse. kedysi som mala 78 a uz ich nechcem mat. mam anorekticke spravanie ale nepcham si prsty do hrdla len ho odmietam .celi den dako nejem len vecer si trochu prejem a uz mam zli pocit. a postavim si hlavu a jednoducho nejem. ono to jedenie ma spojitost z traumou z detstva. to mi povedala moja psychiatricka. uz nevladzem a neviem ako dalej. viem o dietach dost a aj o cviceni.

Alternativa

Mas pravdu cccc v tom, ze psycholog je nevyhnutny. Ale kedze treba individualne "zvykat" zniceny organizmus na normalnu vec - zdravu a pravidelnu stravu, dietolog by bol urcite dobre napomocny.