Nemam depresiu a predsa chcem zomriet

Príspevok v téme: Nemam depresiu a predsa chcem zomriet
face of agony

Chcem zomriet. Uz nechcem zit. Teraz za mna nehovori depresia. Praveze mam celkom neutralnu naladu. Ale ked sa na zivot tak pozriem, tak mi pripada velmi zbytocny. Len zabijanie casu. Nic pre mna nie je zaujimave, cenne, bolestive. Dala som si dole okuliare a vidim svet tak ako je. Naco tu mam byt? Mozno mi napisete, ze kazdy tu ma nejake poslanie. Ale mne to je dost jedno. Nechcem tu byt. Vsetko mi je lahostajne. Bezvychodiskovost ani neviem odkial.
----------------
Detailne popísaná choroba "Depresia" www.zdravie.sk
Telefonické linky pomoci - www.zdravie.sk

bella12

acrimon, face of agony už nechce zomrieť, naopak, pred časom tu písala, že už z toho vyšla a je šťastná.

V inej téme si naznačil, že chceš zomrieť od 14 rokov. Tam by bolo treba začať. Určite sa vtedy niečo prelomové stalo, čo Ťa veľmi zasiahlo a zranilo a čo doposiaľ nebolo vyliečené. Keďže sa s tým podľa všetkého sám nevieš vysporiadať (to nie je výčitka ani hanba), treba hľadať pomoc. Neskúšal si navštíviť psychológa? Je najvyšší čas otvoriť túto trinástu komnatu Tvojej duše, všetko niekomu povedať a poriadne to rozobrať a hlavne správne spracovať. Bude to bolestivé, ako keď Ti stŕhajú zle zahojenú chrastu, pod ktorou to hnisá, ale je to veľmi potrebné. Pokiaľ sa neprikročí k tomuto bolestivému zákroku, bude to hnisať aj naďalej - v psychickej oblasti aj 1, 5, 10, 20 rokov či celý život... Chceš takto prežiť celý život, ktorý máš ešte pred sebou? Lebo Ty sa nemusíš takto trápiť, dá sa to prekonať a viesť ďalej spokojný život.

Zo zraňujúcich udalostí si človek zvykne vyvodiť nesprávne a nelogické závery, ktorým potom verí a ktoré negatívne ovplyvňujú jeho ďalší život. Toto môže byť aj Tvoj prípad. Ak si o svojich problémoch doteraz nikomu nezaujatému nerozprával, ktorý by mal navyše záujem Ti nejako pomôcť a nechcel Ťa len odbiť, stále zostávaš len sám so svojím pohľadom na vec a nenachádzaš východisko. Urob niečo pre seba a vyhľadaj psychológa, nemávni nad tým rukou s tým, že Ti aj tak nikto nepomôže. Môže pomôcť, len to musíš sám chcieť. Navyše sama na základe vlastnej skúsenosti som sa presvedčila, že všetko, čo sa utajuje, pôsobí v človeku deštruktívne, a samotné vedomie, že to už nie je tajné prinajmenšom pre mňa ani pre nejakú inú osobu (napríklad pre psychológa) už má liečivé účinky. Otvor tú bolestivú kapitolu svojho života, nechaj ju prevetrať, pusti tam svetlo, nech už nič nie je skryté. Keď to vyliečiš, pri spomienke na to, čo si prežil, už viac nebudeš cítiť bolesť, ktorá Ťa teraz núti ukrývať to aj pred sebou samým.

acrimon

Ja to vidim presne tak ako face of agony,proste absolutne sa mi tu nechce byt a obtazuje ma ze musim vobec dychat.A takto to bezi uz dlhy cas.Kde konkretne sa to posralo a kedy je uz jedno teraz.A ty mas kolko rokov FACE OF AGONY ak sa smiem spytat?

J111

Musis pocitit k niekomu lasku od srdca, ak ju nemas, tak si dost chudobna. Len laska je zmyslom zivota, ten pocit, Boze, dakujem, ze ho mam. Musel by som niekoho nechat v stichu a hanbe a to mi laska nedovoli.

zeus

caute vsetci,necital som sice vsetko co ste tu napisali ale precital som toho dost,chcel by som do tejto debaty trochu prispiet ,pripadne sa nieco nove naucit.
Tak a teraz neviem na co skor reagovat.
Tak zacnem najprv o sebe:tiez som maval depresie ktore pramenili zo stresu a iných situacii ktore som zazil,rovnako som maval aj myslienky na smrt a kedze som sa pokusil aj o samovrazdu ani neviem ako som skoncil na psychiatrii.
Jednoducho povedané to na mna prislo,dovtedy som bol celkom v pohode chalan az na to ze som bol trochu tichy a malo sebavedomý.
V dobe ked som bol chorý som zacal rozmyslat nad tym preco sa to muselo stat prave mne preco som musel ochořet prave ja.Prečo musim depresemi trpiet prave ja preco mi tak strašne zneprijemnuju život.Dospel som k nazoru že som este primlady na to aby som pochopil že čo je to vlastne život.Pravdepodobne som este nebol dost vyspely aby som pochopil to preco sa nesmiem zabit.Dakto by povedal že zo dvadsat po riti by to vyriešilo no ja som si to nemyslim.Daval som si otázku na to že prečo som taký aký som .Prečo nie som jako ostatny ludia ktory jednoducho povedane ziju ,chodia do práce,staraju sa o deti ,zarabaju peniaze aby tie deti mali čo jest,ucia sa aby mali lepsie postavenie v zivote.Tito ľudia však žiju svetský život,život zamerany len na fyzicke věci nie na duchovne.Človek sa ale vyznačuje tým že okrem tela fyzickeho v ňom sidli niečo nehmotne ,ved ako inač by ste to nazvali .Ja tomu budem hovori t duch. Tento duch ,to nieco nehmotne ma schopnost prejavovat svoje vlastnosti fyzicky ,teda mozeme plakat,smiat sa ,mozeme sa ucit,citit lasku ,nenavist voči niekomu.Každy člověk okrem toho že ma svoje vlastne telo ma aj svojho specifického ducha ktory ma svoje specifické vlastnosti .Teda to znamena že kazdý sme iní.Ak by sme sa na ludi a „ludi“pozreli z nabozenskeho hladiska tak by sme ich rozdelili na veriacich a neveriacich v Boha.Ti veriaci (krestania ) by mali byt podla mna lepsimi ludmi jako ostatní no sami dobře vieme že to tak nieje,protože dnes je v mode byt krestanom.Dnes sa ku křesťanstvu hlási každý aj ked nechodi do kostola a nezije podla toho jako to vravi biblia.Ale teraz som trochu odbocil od temy.A podla mňa len život krestana je dobrý a spravny.Ostatní ludia hladia len na to čo je fyzicke čo som uz spominal (auta,peniaze,ucenie,praca, lasku).Dobre, poviete si čo je zle na laske ved je to duševna a nie fyzicka záležitost,to je sice pravda ale nie tak jako to vravi tento svet ,všaade len sex,sex,666.Tato laska je zamienana za nieco za čo by nemala.Vzdy ide o ciel s ktorym danu věc robime ,bez ciela nic nemá zmysel.Obyčajni ludia vidia zmysel svojho zivota ,svoj ciel v tychto materialnych veciach ktore su však všetky pominutelne například peniaze zarabame na to aby sme ich premienali na hmotny majetek,deti v ktorych ich rodicia vidia lepsiu budoucnost su rovnako pominutelne jako mi.Podla mna jediny krestania by mali vidiet pravy a dobry zmysel zivota ,v bohu.Podla mna však pravy křesťan ani neexistuje.Aj ked som povedal ze pravy křesťan neexistuje myslim si to čo krestania ze jediny dobry zmysel ,ciel zivota je v bohu pretoze on jediny je nepominutelny a člověku su prakticky nanic tieto hmotne věci,stači ak bude mat čo jest,kde byvat ,a nejake saty aby nechodil nahy.Ostatne záležitosti by mal clovek hladat duchovne

natusa42

malaaanka je mi to velmi luto...ved to,ze clovek si neuvedomuje ako strasne ublizi pozostalej rodine...ja by som to nedokazala urobit kvoli mojej rodine,lebo ti ma miluju az prilis chorobnou laskou,viem,ze by umreli spolu so mnou ...ale len kvoli rodine,kvoli nicomu inemu nie som este na tomto svete ....

musí byť hrozne,ked sa taky mlady clovek zabije ( co predpokladam,ze bola prilis mlada na samovrazdu )

ludia.....vzdy si premysli to,co chcete spravit ,lebo moze to byt osudne ,co spravite . zivot cloveka je neskutocne krehky,sama som to zazila na vlastnej kozi ..jeden den tu sme ,na druhy by sme tu chceli byt,ale nemozeme ...vazte si ,ze zijete ..a ste akiu taki zdravi ( ak teda ste ),co ovsem neviem...ale chapem zakladatelku diskusie dokonale

bella12

sniček, to nie je anjel, čo k Tebe hovorí, on je Tvojim problémom, zriekni sa ho. Zmysel je len v Bohu, a pokiaľ budeš počúvať toho padlého anjela, ktorý nie je na strane Boha, cestu k skutočnému šťastiu nenájdeš.

Je len na nás, ako prežijeme svoj život. Každá chvíľa, aj tá najbezvýznamnejšia, obetovaná Bohu má veľký zmysel. To len ten druhý sa nám snaží nahovoriť, že nič nemá zmysel a držať nás tak v pasivite. Koľko dobra môžeme tu na zemi vykonať!Čas je taký vzácny a nemáme ho veľa. Život zbehne ako voda a raz budeme ľutovať, koľko času sme len tak premrhali. Boh nás miluje a nič nemá väčší zmysel ako žiť pre Neho. Nebo musí začať už tu na zemi... A na nič dobré, čo vykonáme tu na zemi, Boh nezabudne.

Potom Kráľ povie tým, čo budú po jeho pravici: "Poďte, požehnaní môjho Otca, zaujmite kráľovstvo, ktoré je pre vás pripravené od stvorenia sveta. Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť; bol som smädný a dali ste mi piť; bol som pocestný a pritúlili ste ma; bol som nahý a priodeli ste ma; bol som chorý a navštívili ste ma; bol som vo väzení a prišli ste ku mne." Vtedy mu spravodliví povedia: "Pane, a kedy sme ťa videli hladného a nakŕmili sme ťa, alebo smädného a dali sme ti piť? Kedy sme ťa videli ako pocestného a pritúlili sme ťa, alebo nahého a priodeli sme ťa? Kedy sme ťa videli chorého alebo vo väzení a prišli sme k tebe?" Kráľ im odpovie: "Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili."