Hernia disku - vysunutá platnička

Príspevok v téme: Hernia disku - vysunutá platnička
orgovan13@centrum.sk

Milí chorí a zdraví, určili mi diagnozu hernia disku - L4/5 a doporučujú mi operáciu, na ozónoterapiu je vraj neskoro. Máte prosím nejaké skúsenosti s doktormi, nemocnicou, máte nejakých známych alebo sami trpíte na toto ochorenie? Prosím dajte mi vedieť o všetkom, čo môže byť v mojej neľahkej situácii potrebné. Veľmi pekne ďakujem. Ružena

lubjeta

Ahojte. Nelien ked som čítala co si písala o tých GUNA injekciach znelo to dobre a som myslela ze ti to pomôže. Ze ten kolagen by mohol kvázi nahradiť platničku alebo ju vrátiť na povodne miesto. A potom vyššie som si prečítala ze masážou sa ti to vsetko pohoršilo. To ma mrzi :( Take tlaky v chrbticu ako si spomínala nemavam. Ale ty to mas predpokladám z krčnej chrbtice, tam je to asi horsie presne preto ze tam prebieha aj miecha. Ja mam poskodene platnicky v driekovej oblasti úplne posledné kde miecha uz neprebieha. Mne zas stavce tlačili na nervový koreň,ktorý je uz veľmi poškodený alebo operacia nepomohla a je utlacany naďalej, lebo bolesti stale pretrvávajú a to mam uz 4.mesiac po operacii. Mne v nemocnici dali len od bolesti Novalgin ale ten neberiem lebo si myslím ze ked to utlmim liekmi nebudem cítiť "hranice" a mozem si uškodiť este viac. A vitamíny Milgama beriem. Pred operáciou som brala Lyricu ale z toho lieku som bola úplne oblbnuta.
Ahoj cesnak. Ty si písala ze si po liečbe v nemocnici. Ako sa teraz cítiš? Nieje to ani o trochu lepšie? Dufam ze ta tretia operacia uz nieje potrebná. Nechceš ist na konzultáciu do RK?
Ja stale čakám na kúpeľňu liečbu. A este idem na konzultáciu k fyzioterapeutke tento tyzden tak uvidíme. Potom sa ozvem.

Bosco

Ahojte platničkári – po čase sa znova ozývam. Čítam vaše príspevky a tu je moja posledná skúsenosť. Pred tri a pol rokom som zrušil operáciu chrbtice, deň pred chirurgickým zákrokom a rozhodol som sa pre konzervatívnu liečbu. Dodnes to neľutujem. Dodržiavam školu chrbta, ale aj napriek tomu sa nejaké problémy raz do roka objavia. Chce to však trpezlivosť, lebo aj keď to trvá veľmi dlho, telo sa s tým vysporiada samo. V júni tohto roku som začal mať bolesti v pravom bedrovom kĺbe. Bolesti mi strieľali do brucha a pri určitých polohách som si necítil pravé stehno. Tento problém som nikdy predtým nemal. Neurológ ma poslal na MR. Výsledok: chrbtica za posledných 12 mesiacov od posledného MR bez zmeny, bolesti však neskutočné a nemohol som poriadne chodiť. Poslali ma znovu na konzultáciu na neurochirurgiu. Vzhľadom na dobré referencie som si vybral Ružomberok. Neurochirurg pozrel MR a povedal, že mám chrbticu v takom stave, že aj keby mi vymenil tri platničky, tak mi to nepomôže a že mám pokračovať v konzervatívnej liečbe. Po troch mesiacoch ma bolesti prešli a teraz som opäť OK. Uvidíme čo bude ďalej, ale už teraz viem, že nemusím riešiť dilemu či operovať, alebo nie.

Nelien

Cesnak aké lieky berieš, všetky čo ti dávajú? Dávajú niekomu niečo aj na chronickú bolesť? Mne v nemocnici teraz predpísali amitriptylin, len ho zatiaľ nejem. Bojím sa to jesť. Podľa mňa to nelieči príčinu iba oblbne. Tiež som prišla minulý týždeň z nemocnice, ale pomáha mi to všetko iba minimálne. Tie plynové injekcie a guna injekcie čo som brala pomohli, sú ozaj dobré, len ja som si sama uškodila, že som šla na masáž strašne bolestivá, keby som to vedela ako masiruje tak tam nejdem, tam som sa dorobila a som tam kde som bola na začiatku.

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici

cesnak

AHOJTE,operovaná som bola v NZ,bolesti sa stupňujú,prosím pouvažujte velmi o operaciach,chrptica nie je zips,že ho zazipsujeme ,mám stále veľké bolesti a momentálne som po liečbe v nemocnici