Čo su to hemoroidy? ako to spoznam?

chalanisko

Ahojte,asi mám problém.Nikdy som tomu nevenoval pozornosť,ale viem že už asi od 17 bádam z anál.otvoru,že mi tam niečo "trčí".Ako hrášok obalený v črievku s prepáčením za opis.Teraz mám už 25 rokov a áno veľmi sa hanbím ísť s tým niekam a vlastne ani neviem kam.Urológ? A čo mám vlastne robiť,nič ma nebolí,nekrvácam...

ElzaLi

ja by som sa len na kremy alebo capiky nespoliehala. Zaobstaraj si diosminol - to su tabletky a ucinkuju na hemoroidy zvnutra, podla mna su tabletky ovela ucinnejsie. Ja som do tyzdna uz ani nevedela, ze som hemoroidy mala.

napochybach

mne na to pomohla na určitý čas -Factu masť ..normálne len potierať a snažiť sa vtierať až do vnutra ...
istotne toto skúš ...mne to pomohlo ..a trošku viac pohybu mi pomohlo,aspon prechádzky častejšie ...
a prešlo na rok skoro...

a potom sa to opat vratilo,teraz to mám opat,ale nie az take hrozne,ako vtedy,ja som už ani nemohla sedieť ..a okrem toho som mala hrozne bolesti tam

golfino

preco to vznika? ..najdi v kniznici knihu od Miroslava Hrabicu "Co nam telo rika" a tam si najdi hemeroidy a tu kapitolu si tam v kniznici precitaj alebo si tu knihu objednaj ;-) .. ak ti uz nic nepomaha, mozno prave toto ti pomoze ,pretoze telo sa ti snazi tymi vyrastkami nieco povedat, ale ty nepocujes... no a keby viacej si chcela vediet, povie Ti pan Hrabica osobne.. jeho cislo najdes na gugli aj s terminmi jeho prednasok po cesko-slovensku ;-) (www.google.com)

ivusss

Prosím, pomoc!!! Mám hemoroidy a už mi nepomáhajú žiadne maste ani čapíky ani dubová kôra.. Chcela by som si to dať odstrániť lasérom, ale doktor mi to neodporúča, máme to dedičné a mohlo by sa mi to znova vrátiť.... Prosím poraďte mi, čo mám s tým robiť, má s tým niekto skúsenosti??

agina

sedave zamestnanie, malo vlakniny v strave, malo pohybu, atd atd.Tie capiky stoja do 100,- a su volne predajne. Mne moc pomohli.