Syndrom drazdiveho creva

RNG

Matematika hovori dost jasne. Strava a travenie podporuju alebo potlacaju dobru crevnu floru. Nestaci probiotika len nasadit, ale treba podporit ich rozmnozenie.Ta troska, co je v kapsuliach, par sto miligramov nie je dost na creva, ktore obsahuju az 1 kg bakterii a inych kultur,
to ked ti to matematika =pocty probiotik nepovedali tak ti to ich vaha mozna povie .

RNG

Sustavne hnacky musia mat dovod a obvykle je to reakcia na nejake mikroby v crevach. Obvykle sa ich da zbavit potlacenim tych mikrobov a nasadnim spravnych uzitocnych probiotik. Tiez aj napravenim travenia, kde zle travenie moze podporovat nespravne mikroby v crevach Biac najdes cez google.sk zadanim slov rng hnacka alebo travenie a podobne.

Marekk1411

dobry. chcel by som vas poprosit o radu. uz viac ako mesiac mam problemy s travenim, bolesti brucha niekedy az krce, hnackovita stolica vacsinou rano. no vlastne rano idem a o niekolko minut ma zasa prehna.. niekedy aj po jedle sa najem a potom hned ma prehana.. a ked sa najem mam bolesti aj ked nezjem vela a hocico stale tak. teraz su prazky tak sa to da vydrzat ale co bude ked pride skola.. :( chcem sa toho zbavit.. :(
bol som aj u lekara na gastro ale ze vsetky vysledky v poriadku, aj tabletky na travenie beriem a na upravu ale aj tak nepomaha.. :( ja uz neviem co mam robit
nevie mi niekto poradit v com by to mohlo byt alebo tak? bol by som vdacny ak by sa niekto ozval. dakujem
cital som tu ze to moze byt zo stresu ale ja teraz nemam stres..alebo si ho neuvedomujem?

RNG

Creva maju dobre osadene 10 na 14tu mikroorganizmov. V kapsuli je 10 na 10tu, tj na spravne osadenie criev ich musis az 10 000 krat rozmnozit, tj dat im prebiotika(mikrovlakniny) a druhe zatlacit(nedat im volne cukry ci jemne skroby/muky a nedotravene jedla zo zaludka, ked mas nedostatky kyselin a enzymov.

sssisa

chcela by som sa spytat beriem probiotika ked zoberiem dve kapsule denne tak mam travenie dobre ale ked zoberiem iba jednu kapsulu tak tu stolicu mam riedsiu neviem preco potrebujem tych bakterii viac? alebo?

chorecrievko

NeviemNeviem: dik, ale uz nebudem vymyslat. Skusim tie, co mi odporucil RNG.
Musim s tym cim skor zacat nieco robit, bo mi dost klesa aj vaha posl.polrok - rok a gastrač sa mi zas vyhraza tymi svojimi hadicovymi vysetreniami. Takze s nim som skoncila. To nech si strci sam do r...!