Elektricka alebo manualna zubna kefka?

Príspevok v téme: Elektricka alebo manualna zubna kefka?
zubky

Je to uz asi znama tema, ale zaujima ma vas nazor... Mam pol roka elektricku zubnu kefku od Philipsu a pocuvam na taketo cistenie zubov rozne nazory. Jedni tvrdia, ze je to horsie a nicim si dasna, ini, ze je to to iste a niektori, ze dokonca lepsie. Ja nijaku zmenu nepocitujem. Aky je vas nazor? Resp, viete o danje teme viac? Vdaka

rasto212

Pre spravne vycistenie zubov nestaci len kefka..treba aj single kefku a urcite aj zubnu nit.... A pouzivat aj antibakterialne ustne vody... Ja pouzivam 5 druhov kefiek, ale to zas kvoli super vycisteniu zubov okolo strojceku :D

Lara84

DIDIDI - to je jedno akú máš zubnú kefku, ak ju nevieš správne použiť, treba prihliadnuť na viacero faktorov ako je správna technika čistenia, stav chrupu - vrátane čeľustnoortopedických anomálii - zhryz a postavenie zubov ale aj samotná motorická zručnosť jedinca. Doporučila by som navštíviť nejakú dobrú dentálnu hygieničku a poradiť sa, resp. aj nacvičiť techniku čistenia. A medzi elektrickými kefkami treba ešte rozlišovať medzi rotačnou a sonickou - ktorej by som dala prednosť pre jednoduchšiu manipuláciu pre dôkladné vyčistenie. Takže ak by som sa ja rozhodovala pri elektrických medzi rotačnou a sonickou kefkou, sonická vyhráva, pri voľbe medzi manuálnou a el. sonickou kefkou - v rozhodovaní zohrala úlohu, motorická zručnosť ale aj cena.
Ale sama o sebe žiadna aj tá najdrahšia a najznačkovejšia zubná kefka zuby nevyčistí lepšie ako tá najlacnejšia, ak sa nepoužije správne.

DI DI DI

Pozerala som už na množstvo stránok, prečítala rôzne články a stále sa neviem rozhodnuť, akú kefku zvoliť. Ktorá bude lepsia, tá klasická, alebo elektrická..Vedeli by ste mi poradiť? V jednom článku píšu takto : onlinelekaren.sk, no v inom znova inak...Je to ťažká voľba...

lenockaaa

ja mam doma taktiez elektricku zubnu kefku - sonicku - phillips healthy white v ruzovej od notina a som nadmieru spokojna, ale tak pri vybere som si nechala poradit svojim zubarom a on mi povedal ze sonicke su najma pre ludi ktori si nevedia respektive nechcu poriadne cistit zuby a ze tato kefka to urobi za nich a take veci ako ze odburavaju pripadne nicia sklovinu su bludy...rozhodne pouzivaj dalej

ZriEy

Ja som za elektrickú zubnú kefku. Mojim miláčikom je sonická elektrická zubná kefka Philips Sonicare HealthyWhite+. Z notina som si ju objednala za cca 110 eur a neľutujem :) Je perfektná :)

sirPablo

ja som pouzival cely zivot klasicku kefku ale na vianoce som dostal sonicku. uz navzdy zostavam pri elektrickej. ale je rozdiel medzi klasickou rotacnou a sonickou, viac o tom napr tu www.spotrebitelskytest.sk

belle

Ahoj, ja mam elektricku a uz by som nemenila, inak som pouzivala curaproxi ale zdali sa mi dost mekke a ze mií poriadne nevycistili zuby, suhlasim ale s jednym prispevkom - treba prestriedat obcas aj s obycajnou kefkou, ja striedam ked sa moja elektricka nahodou vybije

jajak

Micka, ked to budes takto brat, tak ani ovocie nie, lebo obsahuje cukor. Cukor sam nenici zuby, ale bakterie, ktore sa v nom rozmnozia a to chce urcity cas, preto je rozumne si po jedle bud vycistit zuby alebo napr. zuvat zuvacku, lebo aj sliny, ktore sa pri tom produkuju maju dost silny antibakterialny ucinok (zvierata si napr. preto lizu rany). Takze ani radikalne riesenia nie su dobre, i ked zase na druhej strane obmedzenie cukru vedie k stihlej linii :)